Strana 3 od 14 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 159

Tema: gumice ventila

Malo me bune ove dijagnoze sa pocetka, mislim da nisu date sve moguce situacije, mada ima ih milion
    Kod mene je bila prica da auto ide malo sporije do 2300 obrtaja( dok se ne oseti turbina), potrosnja za nijansu visa, a trosi 1l ulja na 1000km. Klipovi su ok, problem je bio u karikama, skroz su se pojele, njih zamenio. Pa kad sam vec to uradio za svaki slucaj sam zamenio i vodjice, gumice ventila i same ventile.
    Da napomenem auto nije ni ranije dimio ispod 2800 obrtaja,ali je ranije dosta tresao pri jutarnjem paljenju, sad dimi na oko 3300-3500, i lakse dolazi do 2300 obrtaja.
    Guns don't kill people. My cousin does!

Član od
    10.01.2005
    Garaža
    Corsa, astra, senic
    Naravno da nisu date sve opcije..ima ih dosta. Pogotovo ne vazi za tebe jer je to bio dizel motor koji ne moze da napravi takav vakum u plenumu.
    Data je univerzalna slika i vrlo merodavna za benziske motore.
    To date there has never been a faster car built for the public road and,
    it has been suggested, there never will be. McLaren F1.

Član od
    26.05.2007
    Ja sam pri skidanju izduvne grane video da su mi lose gumice ventila, stablo ventila ima dosta koksa a moze se pod napipati i sveze ulje....

3SG(T)E EXPERT

MAN service

Član od
    10.01.2005
    Garaža
    Corsa, astra, senic
    Malo je teze ustanoviti po izduvnim ventilima jer je u izduvnim kanalima uvek pritisak i vaduh produvava na gore kroz vodjice u kuciste kartera a ne na dole.
    To moze biti sagorelo ulje iz cilindara koje se lepilo na izduvni ventil jer je on najvise zagrejan. Mada kod tebe se vidi sveze ulje na vrhu vodjice sto je dobar predznak.

Član od
    14.06.2005
    Za one koji misle da je menjanje gumica ventila na licu mesta najbolja varijanta:

-sta cemo sa naslagama koje stoje na usisnim ventilima,jer se pri takvoj zameni gumica oni ne skidaju?

-sta ako su pojedene vodjice ventila,onda nove gumice nece trajati dugo?

Skidanje glave resava oba problema.

Ako vec radite samo menjanje gumica bez skidanja glave,neka majstor dobro proveri stanje vodjica pre nego sto stavi gumicu,jer ako to ne uradi(a mnogi nece) onda placate dve popravke.

Ima tu jos nekih stvari koje nisu pomenute,kao na pr. sedista ventila,koja kod motora koji je presao dosta km sigurno nece biti ok,itd...

Član od
    10.01.2005
    Garaža
    Corsa, astra, senic
    Naravno....videli ste moje ventile. Dzaba menjanje gumica ako nije sredjena cela glava.
    Jedino moze tako da se prodje u ranoj fazi potrosnje ulja.

Kod mene su simptomi sljedeci,kadet 85` 1.2e plin,vec tri-cetiri godine sve vise dimi na hiberlauf i zamascuje karburator,u zadnje vrijeme mi se pojavljuje problem da nece da ide(trza)na plin,kao da ima slabo sagorijevanje.....upalim ga na benzin i predjem par kilometara a zatim ponovo prebacim na plin i auto ide mnogo bolje ali samo dan-dva i opet isto,da li je moguce da uljane pare i naslage otezavaju sagorijevanje plina???inace i potrosnja plina mi se povecala sa 8 na 10 litara.auto ne dimi dok ga vozim pa cak ni pri veoma velikim obrtajima,zadimi samo kad ga tek upalim i prvi gas(plavicast) a poslije nista.inace motor pusta ulje i na benz. pumpi i na semeringu od bregaste tako da nemogu tacno znati koliko sam motor sagori ulja ali i ovako predjem preko 2000 dok izgubi 1litar.moj drug je mehanicar i kaze da trebam raditi `osvjezenje` motora,da skinem glavu,promjenim dihtung,gumice ventila,vodjice,ocistit sve sredit i nastelovat ventile pa valjda ce bit ok.?

Član od
    10.01.2005
    Garaža
    Corsa, astra, senic
    Po opisu trebalo bi odraditi osvezenje. Uglavnom bez skidanja glave nista ne mozes da ustanovis.

problem jos nije rijesen

ev me opet,bio sam kod majstora pola dana i probali smo sve moguce varijante i dosli do zakljucka da problem nije mehanicke prirode,posto auto per dana ide odlicno pa par dana uzasno trokira vjerovatno je problem struja,ni motor nije cvijece ali moze jos gurati bar 50-60 hiljada,imajuci u vidu da sam izmjenjao i svjecice i kapu i kablove i platinsku dugmad......znaci ostalo je jos samo bobina i RAZVODNIK PALJENJA,odem do prodavnice auto dijelova i raspitam se za cijenu razvodnika.....SHOK.......125 EURA I TO SAMO PO NARUDZBI,ali moze da se kupi samo neki namotaj koji se NAVODNO nalazi u razvodniku i kosta 40 eura,e sad ja cisto sumnjam da u mom razvodniku ima ikakav namotaj pa vas pitam dali neko od vas zna ili ima neku sliku(presek) razvodnika paljenja za moj model motora(opel kadett 1.2 e 1985 god. isti su motori i u korsama starije proizvodnje)da vidim kako to izgleda,mislim i ako je neki namotaj da ga skinem i ispitam (premotam)posto se bavim tim poslom......eto,pa posaljite ikakav link u vezi ovog razvodnika ako imate.......pa javljam sta je bilo...pozzzz

Član od
    13.06.2006
    Garaža
    KaraWagon 1.4T.Spark
    @Gage BN,mislim da si sad malo omasio temu ... mislim da ces u ovoj sekciji naci vise info http://www.cannonballforums.se/index.php?f=57 .

Guest
    Citirati Originalno postavljeno od M-power
    Racimo da su lose karie. Alli opet mogu biti i gumiice i vodjice. Kad skines glavu kasce ti se samo
    Ako umesto motornog ulja sipaš kočiono rešićeš i karike i gumice ventila ali samo sledećih 1000 km!!!

Citirati Originalno postavljeno od Delkan
    Za one koji misle da je menjanje gumica ventila na licu mesta najbolja varijanta:

-sta cemo sa naslagama koje stoje na usisnim ventilima,jer se pri takvoj zameni gumica oni ne skidaju?

-sta ako su pojedene vodjice ventila,onda nove gumice nece trajati dugo?

Skidanje glave resava oba problema.

Ako vec radite samo menjanje gumica bez skidanja glave,neka majstor dobro proveri stanje vodjica pre nego sto stavi gumicu,jer ako to ne uradi(a mnogi nece) onda placate dve popravke.

Ima tu jos nekih stvari koje nisu pomenute,kao na pr. sedista ventila,koja kod motora koji je presao dosta km sigurno nece biti ok,itd...
    najbolja stvar ako se neko odluci da menja gumice na licu mesta je da to uradi pred samu zamenu ulja s tim sto ce dan pre zamene sipati sredstvo za ispirane motora koji ce mu skinuti skoro sav koks (doduse ne kao kada se sve to odradi posteno-citaj kad se skine glava i sve odradi ) i tek kada ispusti ulje i skine filter zameni gumice ali naravno onda ostaje pitanje vodjica ventila i samih ventila tako da je kada se sve sabere mnogo jeftinije da se skine glava

Strana 3 od 14 PrvaPrva 1234567813 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. gumice ventila lanca thema
    Od djidji u forumu Italija
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 25.11.2010, 23:01
  2. Saab 9000 2,0t gumice ventila i ventili
    Od autoe u forumu Skandinavija
    Odgovora: 9
    Posl. poruka: 31.10.2008, 13:45
  3. Mazda 323S (BA) - Gumice ventila
    Od kriket u forumu Opšte diskusije o automobilima