Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 19

Tema: Dvojno drzavljanstvo = dvojna dokumenta?

Član od
    23.09.2005

Dvojno drzavljanstvo = dvojna dokumenta?

Ako neko ima dvojno drzavljanstvo, recimo BiH, i Srpsko, koja dvojna dokumenta sme da ima? Najvise me interesuje za vozacku dozvolu i licnu kartu.
    My crew is all fired up
    Y'all better just wise up

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic
    u Srbiji srpska dokumenta u drugoj drzavi dokumenta te drzave.
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Član od
    12.03.2005
    Nemas smetnje ni u Srbiji da koristis BiH dokumenta.

Član od
    23.09.2005
    Znaci sme da istovremeno poseduje obe vozacke. Ok. Hvala Sri.

@dintel
    drugar za koga pitam, kaze da ne sme da vozi kola registrovana u srbiji sa bosanskom vozackom
    My crew is all fired up

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic
    Sme da se poseduje, ali dokumeta druge drzave, ako se imaju i nasa, ne vaze na teritoriji Srbije
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Član od
    23.09.2005
    E sad mi nista nije jasno
    My crew is all fired up

Član od
    29.09.2004
    Garaža
    Daewoo Lanos 1.5SX
    Ne bi smeo da dajes na uvid 'tudja' dokumenta pri kontroli ako imas nasa. Ili cutis i....
    while(!asleep()) {sheep++;}

Ja imam pasoš Hrvatski i Srpski i siguran sam da ne smeš da poseduješ dve vozačke.Mom kumu su tražili da poništi Srpku da bi dobio Hrvatsku,trebalo mu da se spasi od kazne kod nas.Hrvati su ladno zvali naš MUP i proveravali.
    E sada jbg znam i ortaka i ortakinju koji su dobili Hrvatske u roku od 2sata,ali je to bilo nešto preko veze...

Ti probaj da izvadiš,ako možeš.
    Strauli motorsport
    Moja Alfa

NIŠTA NIJE TVRDOGLAVIJE OD EMOCIJE

I ja imam dvojno drzavljanstvo (tj. cetvorostruko ali me 2 ne zanimaju). Po zakonu ti moras da budes prijavljen na jednoj adresi, sto znaci da ako si za stalno prijavljen npr. u beogradu, mozes da imas licnu, vozacku i pasos republike srbije, ne mozes da imas bosansku licnu jer nemas stalno prebivaliste tamo. Pasos i vozacku smes da imas samo jedne zemlje. To je ako postupas kako zakon kaze Naravno, ti nisi odjavio prebivaliste u bosni tako da mozes sve da imas. ali nemoj sa bosanskom dozvolom da vozis ovde jer ako uzmu da proveravaju moze doci do raznoraznih "komplikacija"...

p.s. ima ljudi koji su upuceniji pa ce da me iprave sta treba.
    Ne znam da pisem kako treba pa ne bih da se potpisujem

Član od
    12.09.2007
    slucaj sa hrvatskim i srpskim pasosem je taj da se moras opredeliti za jednu vozacku i drugu predati nadleznim organima.Drugar trenutno ima sudjenje jer su nekom proverom utvrdili da poseduje obe vozacke i uhapsili ga jedne veceri da bi kasnije bio pusten da se brani sa slobode ali mu preti ozbiljna kazna.

Član od
    01.11.2005
    Garaža
    Golf 4
    Ja sam vozio caletov auto koji je na bosanske tablice (sve regularno, cale ziveo u bosni a ja u Bg-u) sa srpskom dozvolom, zaustavio me pandur i cimao, castio sam i pustio me ali mi je rekao, ovo se vodi kao carinski prekrsaj, mogu da ti uzmu auto nemoj da se zezas.

Situacija iz januara, uhvati me kod Bijeljine radar, ogranicenje 60 ja 108, dajem dokumenta, pandur gleda i taman da krenem neku pricu zasto zurim, pita jel imas bosanska dokumenta (jer sam rodjen u bosni) ja reko nemam, sigurno nemoj da proveravamo reko samo ti proveri. Prosao sam sa 20 evra da sam imao bosanska dokumenta verovatno bi me vise cimao.

Drugar ima dvojna dokumenta i ima 2 auta, jedan na BG a drugi na bosanske table, ugalvnom kada vozi bg pokazuje bg dokumenta a kada vozi bosansko auto onda pokazuje bosanska dokumenta.
    “Scientists dream about doing great things. Engineers do them.”

Član od
    23.09.2005
    Uh, situacija upravo takva kako je napisao zvrle za njegovog ortaka. Drugar za koga pitam, ima auto na bosanske table, a zivi u Beogradu. Ima bosansku vozacku. E sad posto ima i auto na srpske table, njega interesuje da li je legalno da izvadi srpsku vozacku dozvolu i da zadrzi bosansku?

Mislim, kako legalno da vozi oba automobila?
    My crew is all fired up

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. dvojno drzavljanstvo i voznja kola na strane table
    Od driverGT u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 251
    Posl. poruka: 28.04.2011, 09:01
  2. Dvojno drzavljanstvo,kola na BIH tablice i nasa viza...
    Od bojan u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 9
    Posl. poruka: 21.06.2009, 20:50
  3. DOKUMENTA
    Od TOKYO u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 20
    Posl. poruka: 27.02.2008, 22:15
  4. Dvojno drzavljanstvo i vojska
    Od bojan u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 43
    Posl. poruka: 04.01.2007, 22:12
  5. dvojno drzavljanstvo