Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 13 do 19 od 19

Tema: Dvojno drzavljanstvo = dvojna dokumenta?

Član od
    12.03.2005
    Citirati Originalno postavljeno od StudentBGD
    I ja imam dvojno drzavljanstvo (tj. cetvorostruko ali me 2 ne zanimaju). Po zakonu ti moras da budes prijavljen na jednoj adresi, sto znaci da ako si za stalno prijavljen npr. u beogradu, mozes da imas licnu, vozacku i pasos republike srbije, ne mozes da imas bosansku licnu jer nemas stalno prebivaliste tamo. Pasos i vozacku smes da imas samo jedne zemlje. To je ako postupas kako zakon kaze Naravno, ti nisi odjavio prebivaliste u bosni tako da mozes sve da imas. ali nemoj sa bosanskom dozvolom da vozis ovde jer ako uzmu da proveravaju moze doci do raznoraznih "komplikacija"...

p.s. ima ljudi koji su upuceniji pa ce da me iprave sta treba.
    Lupio si i ostao ziv.
    Ovo mi sve lici na onu temu oko voznje na strane tablice, svi nesto tvrde, a iskustvo iz prakse nema skoro niko.

@shadow
    Ako se na njega vodi bosanski auto, moze da vozi bez problema.
    U BiH ko vadi CIPS-ovu licnu kartu a ima dvojno drzavljanstvo, nije u obavezi da se odjavi iz Srbije niti ga to pita bilo ko.
    To sto je u Srbiji dvojni drzavljanin pred zakonom skoro isti kao drzavljanin samo Srbije ne znaci da ne moze da ima pasosa i vozackih dozvoli onoliko koliko ima drzavljanstva.
    E sad vozacku dozvolu ako "prevede" onda mu dozvolu drzave y zadrzavaju i ima samo drzave x.
    Ako je polagao u drzavi y, pored te dozvole nema zakonskih smetnji da ima i staru dozvolu x.
    Evo nesto iz prakse.
    Ja sa mojom srpskom dozvolom u Austriji mogu da vozim samo 6 meseci od prijave boravka, nakon 6 meseci pred zakonom sam kao da nemam dozvolu. Da bi izvadio austrijsku dozvolu, mogu da prevedem srpsku uz polaganje prakticnog dela- ponovo polazem voznju i u austriji ce mi zadrzati srpsku dozvolu. Ako hocu da polazem celokupan vozacki ispit, teoriju i praksu, staru dozvolu mi ne zadrzavaju i eto legalno imam 2 dozvole.

Član od
    26.05.2005
    Isti slucaj i kod mene, vozacka mi je vazila samo 6 meseci od prijave boravka i nakon toga sam morao da polazem opet, i testove i voznju. Nasu dozvolu ne mogu da mi oduzmu jer je i ne priznaju jer mi nisu na osnovu nje izdali drugu.

Član od
    27.03.2005
    ja mogu da uzmem BIH papire (imam drzavljanstvo). Voznja BIH automobila i sa BIH papirima ovde u Srbiji sa mene bi bila lutrija. Prolazilo bi sve do trenutka dok neki policajac nebi proverio da li po maticnom broju postoji moja prijava ovde u Beogradu. Odmah bi mi oduzeo auto (cariski prekrsaj) a ja bi dobio prijavu...
    S druge strane imam drugara koji vec godinala vozi automobile sa SLO tablicama (ima pasos i prijavu tamo) i nema nikakvih problema odnosno jos nije naisao na policajca koji bi posumnjao da neko ima boravak u beogradu a sve papire iz EU (a imeni je cudno sta on jos trazi ovde)...
    BMW volim al ne znam da ga vozim!

Razmišljam na temu o matičnom broju, hrvati ukidaju JMBG i uvode neki LIB ili kako ga već zovu, ti podbodi bosance da urade isto i nećeš imati problema sa proverom po JMBG, kad budu različiti brojevi...
    Fifteen years of research he'd filed from one planet alone and they'd cut it to two words. "Mostly Harmless."
    11.04. 0:12 #2
    Rule #51: Sometimes — You're Wrong!

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic
    Ista stvar, samo drugi naziv Licni Identifikacioni Broj - samo su preveli PIN
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Član od
    07.06.2005

Возачка дозвола и двојно држављанство

Положио сам возачки у Београду и возио са дозволом добијеном у Београду до 91године. Одласком у Француску заменио сам је и добио Француску. Сад мене интересује могули да добијем назад возачку дозволу иако је изашла важност Српске дозволе јер имам ову важећу Француску али да не враћам Француску.
    Напомињем да имам двојно држављанство и хтео бих следеће: Да возим ауто Српских регистарских таблица или евентуално да купим ауто у Србији и да га имам на моје име и да га наравно возим, уједно пошто имам већ ауто са страним таблицама и возим га тамо и овде не бих да враћам возачку јер нема сфрхе а по некој логици требале би ми две дозволе.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic
    Mozes da izvadis novu dozvolu, a tako i treba -by the book- u SRB srpska dokumenta i tablice u FRA francuska
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

1. dvojno drzavljanstvo i voznja kola na strane table
    Od driverGT u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 251
    Posl. poruka: 28.04.2011, 09:01
  2. Dvojno drzavljanstvo,kola na BIH tablice i nasa viza...
    Od bojan u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 9
    Posl. poruka: 21.06.2009, 20:50
  3. DOKUMENTA
    Od TOKYO u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 20
    Posl. poruka: 27.02.2008, 22:15
  4. Dvojno drzavljanstvo i vojska
    Od bojan u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 43
    Posl. poruka: 04.01.2007, 22:12
  5. dvojno drzavljanstvo