Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 345678910 PoslednjaPoslednja
Rezultati 85 do 96 od 117

Tema: Vesti iz nesvesti... Čitaš na svoju odgovornost....

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Žuta tica je ponovo u upotrebi. Jedan klip zvekno namrtvo a sve karike ko majska ruža, kako izvadiš klip tako se rascvetaju. Milina, ikebana
    prava. I šta sad, takve klipove nemaju, ne prave se više, ima samo novi tip a to je od 2000 a ja imam 19 motor mada piše 2.0 Ja sam jedini koji plaća po saobraćajnoj više nego što ima, obično svi lažiraju na dole, ovde neko lažiro na gore...
    Nadjem neke klipove ispod police, setim se konačno gde sam zaturio, odem do Cubike da kupim ostalo i daju mi po ekstra trtemrte samo meni ceni sve što m itreba a to su karike, zaptivač glave, dekle a auspufa nisu imali. Ulje i oba filtera i sve to oko 55 evra.
    U 15 početo u 19:30 upaljen motor i to ko mina, onako ladovinski. Nisam ni držao ključ samo sam približio, beskontaktno paljenje, sd znam zašto ga tako zovu. A vidim ja neće da upali, mislim pali ali sve mu nešto bajem, ono tri put kratko klimneš pa se okreneš, pa češneš iza uva pa okreneš ključ tačnom brzinom. Sad prineseš ključ i upali brute force...
    Aj dosta sam se falio...
    Nego, poslao mi onaj šved nešto paketa i ja kao pravi nazovem one lastadžije da priupitam kad stižu i tako to. Telefon zvoni i bole ih uvo da se jave, roming j to bato. Sad ja ne znam kad će stignu ali znam otprilike vreme. Sad me ebe ako krenu sa granice uključiće televuna ali to je samo sat i nešto dok sene jave i tako probam ti ja povremeno i opalac javi se neko...
    Dobar dan, dobar dan, kad stižete u NS? A što pitate jel imate nešto? Da treba neki paket da podignem. Kako se zovete, kažem ja po redu i ima čak i slika (onaj Prilepio) da plaši decu usput. E pa bila je žena i digla paket Koja žena, šta digla, kad digla?? Pa mi smo već bili u NS i žena je rekla dajte mi sve za Zorana??? U bem ti sveca opljačkali me... Prodje pola minuta i zovem ti ja opet, sad ću da pitam za ženu i ima da je nadjem. Zvrrrr, opet ja od malopre, jel ste vi sigurni u to da je blablabla i ... Opet ime prezime a kako izgleda paket? Pa ja opet opišem pa slika pa ostalo... Aaaaaa pa nismo mi imali tako nešto, pogrešili ste. Pa normalno da sam pogrešio čim se družim snekima... Nenene, nema ništa takvo... Ko onaj vic o biciklu i kazni, što će tek Egon da popizdi, njemu fali više paketa...

Opet ja, zvrrrr, alo Egone, jel onaj poslo one pakete ili nije? Pa nije, zar ne čitaš forum, kaže on, ima sve slike kako je zakasnio. Ma ebem ti forum pa ja ga pitao tri puta na MSN jel poslao ili zakasnio i on mi da njin telefon, ja iz tog zaključim da je bilo JML ili JMVL ali je rešeno pozitivno. Mislim šta da ti kažem, straota sam se uzrujo...Onda smo iz osvete popravili auto, kupio sam i lepak za rezervoar, tako piše na njemu i popraviću ga. Neće mene svaka šuša kritikovati kako ja vozim samo na plin. Ima da ga častim sa bar 3 litra benzina, kad je bal nek je maskenbal.
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs
    VRH

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Jeste da sam juče pisao ali...

Ova poruka će biti ovde par dana a u Vestima će ostati dok postoje...

Danas sam uradio nešto što nisam nikad do sada, oterao sam čoveka u izdu materinu i spustio slušalicu. Mislim terao sam ja i pre ljude u tamo ali uživo ili nisam spuštao slušalicu.
    Sad je bilo opravdano jerbo bi se završilo na familiji.

Uglavnom sad em grize savest jer ja nisam ička da tako nešto uradim a meni to često rade pa znam da to jako boli. E sad, posle mi jebilo truba da zovem opet i pitam jeli jel si ti taj što te neki malo pre oterao u ičkumaterinu?
    Pošto ovde ima dosata studentarije ili nekog poznanika nek prenese da je
    Zoran Doroslovac
    Bele Njive 16
    Novi Sad
    Pri zdravoj pameti
    Oterao danas nekog
    Sa Mašinca u BG
    U Ičkumaterinu
    Vreme radnje oko 10
    prepodne.

Obzirom da sam ja malo više sveta prošao i da znam i nešto drugo raditi, neću da dozvolim da me neki šljam zaebava i da mi govori tonom kao da je on car a ja papak ili niži vrstom. Znam i da nije dobro oterati u ičkumaterinu nekog ko pregleda posao koji ti radiš ali to su govna neopevana i ja to moram pa makar po cenu da sadim od sad paradajz.

Daklem šljamu pregledački turite vaše znanje u tamo gde sunce ne sija pa ga posle marinizacije pojedite. Za neupućene reč je o ****tu.
    Bedni ostaci komunjarske prošlosti. Grešim dušu, komunizam nije loš samo ga je šljam prepravio da je njima dobro a većini nije.
    Oćete da uzmete pare, pa uzmite ali daj nešto i da uradite po tom pitanju...

Povod je pitanje kako i zašto i gde premestiti cevi ili isparivač jer je mentol rekao da stavim manji isparivač, ovaj je blizu izduva. Za cevi koje su postavljene iza fabričkog lima koji štiti od auspuha, mamlaz je napisao da se premeste na više od 200 mm.
    Na moje pitanje oko toga, kaže monotonom glasom onako sa visine crvu jedan "pročitaj zakon" ja opet ali to... "pročitaj zakon" posle trećeg pominjanja pročitaj zakon ja pomenem onu ičku materinu i spustim slušalicu.

Daklem, šljamovi bezobzirni, uradite nešto kad hoćete da otmete pare. To što radite je pljačka bez pištolja. Edukujte mase, sastavite skripte i podelite majstorima, ako niste finansijski sposobni da platite jedan ribon ili fotokopije, dajte žiro račun da vam skupimo sredstva. 3000+ dinara puta 50 vozila na dan jednako 150.000 dinara. Kolika je satnica pregledača?
    Mašinski Fakultet u NS nema ni kanal, bar da imaju ono ogledalo kao nekad poljski carinici pa da ga ture ispod patosa da vide kako cev prolazi kroz feder pa se oglodje. Turi sapunicu na 5 mesta i to treba sve da mu vozač pripremi. 15 vozila na sat. Koji je taj fakultet završio da mi je znati???

Daklem šljamovi uradite nešto za te pare, nemojte izmišljati toplu vodu i opravdavati svoje postojanje nekim bajkama o vašoj brizi za našu sigurnost.
    Edukujte ljude i nemojte plašiti ljude vašim neznanjem da bi opravdali svoje postojanje i otimanje para.
    Kao oeksplodiraće, pa gde ste eksperti kad nešto stvarno eksplodira da utvrdite jel eksplodiralo sa vašim atestom ili nije, a ima šta da se dokumentuje sa vašim atestom a ni pas smaslom ne bi pojeo.

Pročitajte taj zakon i primenjujte ga na svakog jednako. Ako se pridržavate zakona, onda recite da u stojadina ne može plin jer nije nikako po zakonu. Isto tako nije ni ostalih 90 posto vozila koje nemaju pregradu izmedju kabine putnika prtljažnika i tako dalje... Neću da budem dosadan.
    Uput od supa? To je tolika smaračina sa papirologijom da to košta 1500 din? Koliko fascikli treba otvoriti? Mislim gde me upućuju? Na pregled srca ili šta?
    Ljudi izgube papir od boce i ovi iz AMS-a konačno kažu da može i bez toga jer se slika boca i pločica na kojoj sve ionako piše (konačno pamatan potez) i onda dodje mudonja iz supa i kaže ne može uput bez papira od boce??? Bez uputa ne može početi atest. Jel to kvaka 33 ili?

Šta je sad meni ustvari krivo. Sve ovo je izazvao jedan čovek koji je zabrinut za svoje dete što i jeste dužnosto roditelja. Čovek ne bi bio zabrinut da mu šupak nije rekao kako je to opasno po život.
    Sad ja treba da se pravdam nekom da nisam hteo da mu napravim štetu ili ne daj bože neko zlo onom ko vozi auto? Zašto, da bi šaban mogao da se pravi važan kako radi posao gde nema zezanja, ili klekneš i odradiš posao ili nema prolaza. E nek mu neko drugi klekne.

Cev po propisu ide svugde dalje od auspuha a tamo gde je blizu ima fabričku limenu zaštitu koja je već montirana da bi štitila benzinsku i kočionu instalaciju. Reduktor je isto tako zaštićen sa fabričkom zaštitom u vidu lima na kojem skoro možeš držati prst dok radi motor. Jedino mesto gde ne smeta nikom, stoji u osi vozila i pristupačan je. Sva ostala mesta su da nije u osi vozila ili da je negde ispod blatobrana.

https.autogas.rs
    VRH

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Ide patka preko Save nosi pismo na vr glave (pa di bi ga nosila inače na patku dase pokvasi?) a u pismu piše dosta mi je kiše...

Koja su ovo moronska vrmena nastala. pre se lepo znalo gledaš onaj TV izmedju 18 i 21 kad ima program i onaj kaže vremensku prognoz i svi se lepo sprdamo kao jel gledaju oni nekad kroz prozor i tako to. Mislim kaže lep dana a ono piči kiša ko blesava i obrnuto. A dugoročna prognoza od par sati je bila mislena imenica a od par dana e to se zvalo utopija. U top i ja.
    Ovi danas baš pederi, sad me već nerviraju kako pogadjaju, pa mislim di je tu čar da odeš na pecanje i pokisneš odjednom... Sad znaš da će biti kiša i spremiš se. Sve se zna i nije zanimljivo.
    A sve ovo jerbo ćemo izgleda glumiti podmornice u nedelju ako ovako nastavi. A i u NS predvidjaju da će biti malkic gadno ako neko zatalasa, gledam danas nasip na kanalu pa i nema ga puno da je ostalo da štrči.

Onaj Ale neštomanjeodhiljade me izvredjo za moj rezervoar i krenem ti ja na epopeju da popravim dotični. Aj reko možda čovek ima pravo... Uglavnom posle konsultacija sa timom prodavaca kod Cubike utvrdimo koji locite će biti odgovarajući i drmnu mi 800 dindži za lepak e kad se nisam šlogno al šta sad. Onda smo jedno sat i više vremena pokušavali da otvorimo dotični, mož ga ebsti da izvineš na izrazu. Onda upotrebimo čuveni ključ zvani velike cangle i doakamo mu nekako... Uglavnom ono brušenje, čišćenje i tako to, priprema. Pita me Pedja a brušenje nije opasno? Pa nije, nema ni pare od benzina posle više od 2 godine. I sad lepo ja to olepim i čekam, ono živci zbor i onda sipanje svečanooooo.
    Šnjof, šnjof i smrdi benzin fuj ima još rupa... Aj sad lavor pa ispuštaj to jest čekaj da se ocedi, ma uduvo sam se samo tako, e Ale Ale šta uradi...
    No uglavnom opet ga olepimo i sad sipam i ne curi bogte!!! Pošto mi trebalo nešto iz Futoga krenem ti ja tamo i rek osad ću da vidim šta je ostalo od pumpe i ima li išta u tom karburatoru od delova da je ostalo...
    Uhvatim pravac i prebacim, ubije se ko zec... Vratim na gas radi osdma dobro, znači nije uzeo ni kap benzina. Sad smrdi m istalno benzin ali sad ne znam jer curi il ije od pre što je curilo. Uglavnom proverim pa nastavim dalje da sam dosadan. Prebacim opet ništa i tako nekolko puta kad odjednom da znak života, ode čak 200 metara i opet crkne. Ništa, opet stisnem dugme i nastavim na plin. Tu se uvek setim zadnjeg sipanja benzina kad sam stao na pumpu i sad ne znam ni koji je ključ ni da li je zaključan čep, i drmam ko majmun tarabom ali ne mogu da odvrnem. Dodje i pumpadžija niej bilo posla i zabavljamo se tako jedno 10 minuta i na kraju kažem ja ništa, izvini odo nemam vremena. Pita on pa šta ćeš sad jer sam rekao da nemam benzina, pa ništa, na plin ko i do sada. malo sam štuco usput ali....
    I tako ja vežbam moj auto za benzin, onako kao deca kad uče da jedu, piju i to... Prebacim on kao malo više ode čak 300 metara i opet crkne i tako sve do Futoga, držim ruku na prekidaču i malo tamo malo vamo. U povratku odjedno proradi i ide stalno dok nisam dodao gas, oma je crko. Vratim pa opet i sad ide ali do jedno 30 na sat, čim odem preko samo prestane da vuče i mic po mic naučim ga do 60 nekako. Sad pošto ja i tako idem po gradu oko 60 to je za sada dosta. Ali naučiću ga i na veće brzine samo nisam hteo odjednom a i da se ne guši od tolikog benzina.

Što sam ja sad ovo pisao pa zbog onih derpea majstora, kao sad oni nešto izmišljaju i popravljaju ta kola a u stvari samo ih treba naučiti i rade posle sama. Batina je iz raja izašla, malo opališ po bankini i kad vidi da si blesav, radi odma...

Meni sutra stiže paket a nekima ne. Naravoučenije ne stavljaj sliku na paket, neće da prime u BUS

Srećom sam ja prošle nedelje kremirao jedno 2 kila mesa na onom zaostalom ćumuru što Kilaz nije našao i postavio astal i stolice za letnju sezonu kad je bilo leto, Ovo se sad vraća zima i neće biti ništa izgleda od nedelje i roštilja

https.autogas.rs
    VRH

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Nije me bilo ko kafe, gužva pred golom samo tako a bilo je svašta...
    Posle onog krkanluka u nedelju kod Uroša se radilo pa se opet radilo i to punom parom pa e moralo ići u BG na neki sastanak pa sam rekao u pola radnog vremena ko dileja (a kao nisam) i spremim se polako. Odem do brice da skinem zimsku bundu i odradi čovek sve po propisu pa kaže onako učtivo sad je malo bolje Ma šta bolje ne poznam bre čoveka kolko se promenio. Posle kažu odelo ne čini čoveka... E što su ti komunisti bili manipulanti sa masama, mislim ne ono sa džakovima nego sa ljudima..
    Uglavnom nešto nisam uvežbao onaj moj auto da ide na benzin više od 90 dadada treniralo se u medjuvremenu i popravio se malo, rešim da uradim rekviriranje osnovnog sredstva od sina i odemu beli svet sa plavom ticom. Sinko ima jako veliko poverenje u moje vozačke sposobnosti takoreći neograničene tako da je navrat nanos sa Pedjom skidao prednji spojler... Kao fol da ga popravi.

Mislim ebem ti ove ženturače, ustvari nije to ni loše? Ma da može, ebem ti ženturače, sedi ceo dan i gledi u onu kutijetinu od TV-a i kaže ona kao tamo je poplava i to baš kuda ja idem, kod sajma... Ništa, gledam onaj plan plus i nema mi neke prepoznatljive crte. Ma nema veze toliko CBC-ovaca iz BG-a pa neko će me sprovede. I tako ne budi ja lenj okrenem druga Lazu i najavim se da će mi biti lični GPS i negde od Zemuna počne navigacija, veće je odlučilo da se ide prema aerodromu pa okolo lagacko da se dodje iza zguza.... Negde oko aerodroma mi jave od kuće da su i sekretarice sugerisale da idem tuda...I da sad ne pišem sve uglavnom sprovede me donekle telefonom a odnekle dodje po mene i odvede me lično na to BB... I setim se tu Saleta i kompanije ali nemam telefon...
    A onda obavim šta sam imao i sad štaću, nije red da odem i ne javim se i nazovem SRIja da vidim jel slobodan i dobijem očekivani odgovor "jok ti si" e providan je ko boza, isto uvek odgvoori. Kaže di si, ap da znam ne bi te zvao i ja uvek isto odgovaram samo sam ja bistar ko boza... Šta vidiš, pa OMV pumpu i sad treba nazad oko save da idem... ma ne idi pored sajma, pa kako da idem kad je potopljeno. Kao ono ajde lepotce probud se, kako ću budalo kad sam začarata...
    Pa jel vidiš sa tvoje leve strane vozila koja ti idu u susret?? Pa vidim kažem ja i istina, vidim ih. Misliš da su helikopterom stigli do tebe, sledi pametno pitanje druge strane, pa ne mislim, ne čujem buku, kažem ja i krenem lagacko tamo gde sam video skijaše na tv-u... I idem i idem i nema vode i onda vidim eno vode a auti idu ali polako do patosa je, stao sam sa strane da proverim i ispratim jedno vozilo od početka do kraja bare. A leva strana ona do sajma čista skoro... Znači išao sam po kijametu skroz džabe okolo... I di ću šta ću opet do Intera i dodje čovek po mene i gde ćemo sad odemo do neke Stare hercegovine pošto je to Egonu blizu pa da ne šeta puno... Zvali smo i Lazu ali je imao neke obaveze sa ženetinom i tako je eskivirao dobru kolenicu, i pivo nije loše a bogami ni tuljumbe. Izgleda da je sad postalo obavezno po BG sa pivom uzimati tuljumbe?? Bilo je još nešto zaboravio sam kako se zove ali isto slatko u PM... SRI nije hteo ali posle mlatno i on jedan komad čisto da ne kvari prosek.

I onda se lepo opet razidjemo ko ljudi i svak osvojim kućama na lalanje. Dan je bio kišovit do strašno pljuskoviti ali to nije smetalo da mi se onaj usput dere bar 6 puta lejzer, lejzer, lejzer... Mislim strašno...

Mislili smo mislili i danas smo išli da probamo auto i dali smo kaparu, ko razume shvatiće Traži se kupac za plavu pticu

https.autogas.rs
    VRH

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Evo prodje više od 15 dana a niš piso nisam, već sam i opomene pred ukor dobio...

Ulazi Džo u Bordel i baca odelo sa balkona?? Dok Džo ebe i moda se menja...
    Tako i ja dok ja napišem onaj dodje i ode u Švedsku, mislim dodje vamo a ode tamo. Napravim jedan roštilj, pa onda drugi pa me onda ispale za treći, pa ja sam napravim roštilj pa ebem ti samo se krka i to ne u novo mesto, sve u staro A da i neke večere ručkovi usput ili nusput i posle kažem od ovog nepušenja se goji... Pa normalno da se goji, tarupira se bre...

E bio onaj Boost i kao sklapo neki motor a u stvari sam ja morao donositi alate iz NS a onaj SRI je morao da nas rani inače ništa... Nema delova, nema alata, nema mesta, nema struje to jest uredjaja na struju, nema klope ma samo nema... Pa kako ćemo sastaviti motor, pa lako, to se ovde tako radi... Ti ćeš meni pneumatski alat za sklapanje glave i ventila. Pošto smo tamo sprcali pola alata pokazali smo na kraju kako se to može sa bednom cevkom od vodovoda i nekom polugom sa dve konjske snage...
    E da, bio sam sa Egonom za neke delove za Saba u servisu i tamo opet SAB psi.... Pitao sam devojku kako se pas zove i reče ali sam zaboravio pa se ovim putom izvinjavam ali neverovatno. Jedna Doga je pravila pičvajz ne bi li privukla pažnju jednod SAB vučjaka, mislim samo što ga nije silovala....
    Nakupilo se nešto delova pa se konačno sastavljalo...
    Organizacija ko da su Alfisti organizovali, sve na frku...

A ti Alfisti e to su čudaci, ono zima, vetar, kiša bije u lice, poplava (aj dobro prošla je), nebo ko da će padati krave a ono stameno stoji i trpi sve, odoleva zubu vremena i prkosi prirodnim nepogodama. Što je najgore sve ih je više, naebali smo... Reko odustaće, videće da ne vredi ali jok... A onaj SRI e to je van kategorije... Čovek je legenda, ide na Honda skup ode hondom, ide na Alfa skup, zarobi neku Alfu i dodje sa njom...
    A Prdsednik e to je lik, zovu ga Zverko, to jest ne zovu, dodje i sam mada u zadnje vreme i ne dodje.. I nije više baš Zverko, nešto se ofuco a bio onaki čovek 100 kila gromada.
    Mislim vodi kolonu novosadista auto putom i ide 60 do 80 kako znaci zapovedaju, e obišlo nas sve sem jedne babe na biciklu a i ona zamalo da joj nisam okreno ogledalo u oči i ona bi...
    Normalno ljudi po-pizde i odjure sa 120 do 200 na sat kako je ko mogao u pravcu BG-a a onda aj nema smisla da se nismo organizovani i lepo sačekamo one sporaće i onda se Zverko razgoropadi i napravi slalom po Bg i razebe celu kolonu pa je do Intera stignuto iz više pravaca kako je ko znao
    Pretpostavljam da su i beogradisti radili ali za novosadiste znam da jesu, svi su prali kola u ponoć a neki su u 2 ujtru otvarali radionicu da uteraju kola da ne padne zrno prašine bre a ono kiša... E vreme nas je uplatkalo samo tako ali nema veze i tako smo došli da se družimo pa makar sikire padale a bio sam se zabrinuo oćel stvarno. Moj drug SRI je bio odma za to da se preduzmu krupni koraci u smislu zbrinjavanja putnika i obezbedio je kafu i sok u obližnjoj kafani... Ipak je on moderator za te stvari...
    Ukoliko sledeći put na bilo koji skup svi ne dodju sa karticama, bedževima ili makar ono vrpca u boji imena ima da.... Pola se ne zna ko je skim pričao.... E sam šaban mogao sam staviti člansku kartu da viri dva prsta... Srećom je makar napravljena grupna fotografija.

Zastave, slikanje, hauba dignuta u vis znači stampedo da se vidi šta ima... A vetar duva da se ne zna... Momci su spaljivali gume samo tako a parčići što guma što asfalta lete na sve strane... U zlo doba SRI me je opet nagovorio na zlo i odvukao u neki Lido na pivo pa smo stamanili dva na brzinu i taman da krenemo kad jave ovi povorka je krenula prema Avali. E te vožnje brate, onako sportski smo ih stigli negde ali jedan sa plavim autom nas je zaprečavao da obidjemo i tu preostalu četvoricu pa smo stigli peti na cilj. Komentar je bio 100 konja je 100 konja ali 150 je 150, ide ovo... Uglavnom taman se ljudi opravili od šoka gde ide 100 Alfi u cugu kad malo posle mi proletimo ko tane... Visio sam dopola kroz prozor i da su sad mirni i da iza nas nema više...
    Uglavnom tu je bila kratka pauza za slikanje na nekom lepom parkingu ne znam ni ja gde ali je lepo i odosmo na čarapića brest /&$&#%/....

Mislim moram da kažem još jedared ono je teško njesra od restorana, mislim na osoblje i uslugu. Ambijent je divan. Tu smo se ipak lepo družili jerbo i nismo došli da se nakrkamo, mada što da ne, a i sunce je sinulo polako pa su neki koji su krenuli ranije nazad imali lep dan za povratak. Ostala je na kraju šaka nas ortodoksnih da platimo i podelimo višak para (dok ne gledaju drugi). Beogradisti su nas novosadiste dopratili do autoputa pa smo onda krenuli u bežaniju prema NS ali su ovi moji mladci promašili i sišli u Bataju i dok su se iskobeljali ovi drugi odoše...

Sve u svemu, puno kola i ljudi, mnogo više od upisanih i očekivanih, atrakcije sa spaljivanjem guma i par egzibicija koje možda baš nisu bile pametne tipa zaleti se i okreni auto pod ručnom. Mislim treba to ali ne prema masi ili parkiranim kolima. Vreme toliko očajno da ostanak svih ljudi na toj vetrojebini i kiši pokazuje da su to ipak Lafisti i da ne važi ono "ništa nas nesme iznenaditi odloženo zbog kiše"...
    Normalno da je teško svaki put napraviti bolje ali obzirom da ima sve više ljudi i kola onda je to već dovoljno dobro.
    Nadam se da će biti bolje vreme za sledeći skup a svako u NS ima da mazne jedan čunj u prolazu, ceo grad je pun čunjeva i farba se...

https.autogas.rs
    VRH

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Djurdjev dana je a ja sam sa onom kojuuuu voleeeem...

Srćna mi slava domaćine, to jest juče.... Malko sam se ponapijo jerbo sam bio na svadbi, a i slava je i tako... Ne nisam se ja ženio mada mi ne bi škodilo bar na par dana pa se onda razvedem i tako u krug...
    Ebem ti kako ljudi kad omatore dobiju dobre ideje. Mislim ono kad sam bio mlad i zelen (što se kaže zelen? zeleni su marsovci, možda zato što izgledaš kao da si pao s marsa?) ja reko za sva vremena i vjeki vjekov amin. Posle mi tu neki kažu možeš se više puta ženiti a meni nije tako pisalo u servisnoj knjižici... Da mi je znati ko je prevodio uputstvo, e ne bi mu zubi...
    Kolega ženio sina a mi se prišljamčili i na krku i cugu a bilo i muzike...

Pričam usput sa Boostom i saopštavam mu da sam rešio da je danas prvi dan ostatka mog života. Mislim reko sam mu jako pamatnu stvar ali to mi je palo na pamet i eto... Od danas idemo dalje, okrećemo novi list koji će se štampati u novoj štampariji, ova do sada nije valjala, sva su slova razmrljana...

Juče je bio dan za infarkt, mislim sad već prekjuče, došao čovek iz Hrvatske a ja nemam sve delove a trebalo je da imam. Trebalo je i imati je malko različito i nahebo sam ko žuti...Što se kaže ko žuti? Jel crveni slabije nahebu?
    Svakakvih nedoumica ima u ovom našem jeziku...
    Svima kojima nisam odgovorio na poruke u telefonu ovim putom javljam da im i neću odgovoriti jerbo ih ne čitam. Naročito neću odgovoriti na poruke tipa a šta mislite o ugradnji gasa u moj auto i kolko to košta anaročito kolko će da troši?
    Pa ebem ti ja ne znam ni prostu rečenicu da napišem u poruci a ne roman.
    Nikad da završim ono "kako iznervirati majstora" verovatno zato što me stalno nerviraju sa novim nerviranjima.
    Kolko će mi auto trošiti gasa?
    Ono slomio Lala nogu i strpaju ga u gips do kuka, pa mu doktor objašnjava šta sve može i Lala pita "a doktore jel ću ja sad moći da ebem'" pa što ne bi mogo, odgovara doktor. pa zato što do sada nisam mogo...

E tako će i auto trošiti, pa otkud ja znam kolko će da troši. Ovaj moj potroši sve što sipam, ko da je šupalj, ja sipam ono nestaje. E mater mu još sam šokiran onim sipanjem 2000 dinara za benzin, ima dve godine da se oporavljam od šoka...

Kalašnjikoooov.....

A trubači, e sranje, išli bi meni oni na večernje časove, pa ono je sramota od disonatnih zvukova, takoreći kakofonija ili u narodu poznatije kao kakafonija. Mislim ako me išta nervira na ovom svetu onda je to usrana muzika koja nema pojma ili koja krade na pesmama.
    Mislim pridje muzika i odma pitam jel znate Ševu i ako ne znaju odma isteram iz kafane, ajd u materinu na dopunske časove...
    Idem sad da spavam....

https.autogas.rs
    VRH

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Ova nedelja je bila naporna i radna, ono baš...
    Nemi maznuo staklo sa Opela, to jest sebi je maznuo a ako ga ja maznem neće mu biti dobro, zato ko god zna nešto nek mi ne kaže ništa...

Navršilo se pola veka otkad ova spodoba luta ovim prostorima, ebem ti kad kažem pola veka ispadnem kao neka iskopina...Pošto je to bilo u Ponedeljak onda smo rešili da se taj dodgadjaj obeleži u neradni dana ne kao ovi državni, malo malo pa se slavi u radni dan...
    Nešto sam čatao sa onim SRIjem i spomenuo roštilj a on je kao i uvek odgovorio na "jesi slobodani voljan" sa "jok ti si". Pošto sam takav odgovor i očekivao onda smo se dogovorili za nedelju a on je to odma dobrnamerno rastrubio putem interneta svim moderatorima. Isto tako sam par dana pre toga spomenuo da mi je ovaj ADSL došao glave disku, to jest napunio sam ga, kako lahko...
    Uglavnom juče su izvršene visinske pripreme kod Rodića ali sa neizvesnim ishodom jer se šabani nisu udostojili da se prozovu pa da se zna kolko fali čega
    Razlog je bio verovatno konspirativne prirode zbog poklona kao iznenadjenje koje je uspelo onako skroz. Onaj SRI je odmah angžovao ekipu posle one priče da se kupi jedana disk da ne manjka prostora ali da se meni ne kaže.
    Sad, trebalo je saznati kakvu mašinu imam da li podržava diskove i tako to. To su uradili preko domaćeg izdajnika u vidu mog sina. Ko će kome ako neće svoj svome i kupili su napravu. E sad problem je bio što sam se ja i dalje raspitivao za cene i kvalitete a moralo se zadržati budalu (mene) da ne kupim isti jer onda propada iznenadjenje... Tako da sam od jednog člana zavereničke grupe dobio odgovor da disk košta 500 evra što je meni bilo jako sumnjivo ali je rečeno da je to neki ultra turbo mudo giga disk na 15000 obrtaja kao formula... Taj što je lupao je Sabo a ostali su učestvovali preko drugih mesindžer prozora u paničnoj konverzaciji sa zadatim gore spomenutim zadatkom pod naslovom "spreči blentu kako znaš"...

Gosti su stigli oko podne kako su i najavili a pojavio se i dugo skrivani Zverko sa sve devojčicom. Laza je pokazao poklon ali nije dao da otvorim dok ne stignu ostali.

Ono klasika, red piva, pa red piva pa... Neki su pili i sokove jer su išli tamo negde u neko selo da vide Alfu koja nije bila nikakva. Jednu su doterali u dvorište da se gleda ali je onaj Laza probirač i ništa od posla...
    Pošto je tu negde počela formula koja se ne propušta dežurni roštiljdžija je otišao na TV a Zverko je preuzeo posao roštilj majstora i na pogrešnoj žici pekao meso dok ja nisam došao iz Rodića sa dopunskim provijantom. No to nije smetalo da se meso lepo peče...
    Pošto su to ipak skup ovog foruma, Sabo se potrudio da to tako i dolikuje i u tom vremenu izvršio mini generalku na svom Volvu i malo pre se javio da je uspela, to jest stigao je kući...
    Nekako se potrefilo da niko nije doručkovao pa je početak klope protekao u miru i tišini kako i dolikuje za takve prilike dok Egon nije to konstatovao i onda je postala normalna atmosfera...
    A da, sad znam kako da dignem sina na brzaka iz kreveta, čarobne reči su eno ti svi diraju Alfu. Izleće ko metak...
    Postojao je strah da će biti puno mesa i da ćemo ložiti još jednu vatru ali smo imali sreće jer je formula bila dosadna i dežurni je izašao napolje od TV-a pa je sredio količine očas posla tako da strahu nije bilo mesta.

I druge stvari je sredio. Ranko sa velikim K na pitanje Egona jesi sredio lokal, kaže nisam našao neki pogodan. SRI reče imam ja jedan tamo i tamo, ne znam gde ali vidim po reakciji da je dobar. E reko treba da dodjete u NS da bi napravili posao

Od žene sam dobio jednu pupastu kriglu sa majcom koja je iznad pupka na kojoj piše "pivo i žene prava stvar za mene" što bi reklo da moram skratiti pupak

Od zaverenika sam dobio jedan WD disk od 160 giga pa sad ne moram da vršim storage na CD-ove

Miloš i Laza su morali otići ranije da bi stigli na dogovorene sudare a ostatak ekipe je ušao unutra da odmori od svežeg vazduha i na kafu.
    Pošto je Miloš trebao da montira disk ostalo je na Sabou da to uradi a on je to uradio uspešno posle jedno satipo mučenja. Mučenje je bilo u stilu neće da radi i na njegov znak marija počne da "ebemti kompjuter, milu mu..." itd... I tako jedno 100 puta, na kraju sam našao neke kablove koje imam odkada i napravi čovek da sve radi pa sad mogu ovo da pišem...

Pitam šta je bilo a on spominje neke udma budma 66, 33 ili tako nešto ali pošto nije bilo 69 nisam obratio pažnju...

Pre toga smo konstatatovali da ona Logitečova kamera koja je izgleda logiteč ko ja radi kao da je u bordelu. Mislim ne po dogadjajima mada mi to ne bi smetalo nego je sve crveno. U to SRI izlazi napolje i vraća se sa kutijom i kaže probaj ovu. Ima čovek kameru u prtljažniku, onako da se nadje usput.... Mislim čovek je halo Bing kako brat... Oćeš lokal ima, oćeš kameru ima, oćeš roštilj ima... Kud se ne setih da ga pitam za par miliona evra.... Ovim putom upućujem pitanje ali verujem da je prošo voz...

Kako sve dolikuje ovakvim skupovima, livada je ostala čista, tanjire smo oprali tako što smo ih pobacali a sad idem da jedem ostatke torete....

https.autogas.rs
    VRH

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Opminju me neki narkomani da nisam piso davno, pa reko ajd... A obećao sam odavno da ću napisati o Mišeluku gde se skupljaju svi od bicikla do aviona. A ima i žutih pantalonica na motoru, mada me je zbunjivalo kako jedna ista guza a ja bih rekao da je ista jer dobro razumem guze ide u dugim pa u kratkim pantalonama, to jest helankama. A onda utvrdim da ima zipzar i da kad stane to jest ne vozi se ona lepo otkači nogavice. Ebem ti tehniku... Sve rade samo da zbune nas poštene. A da bilo je svega, došli ovi BGDdjani pa me zvali na Mišeluk popodne kao okupljaju se tamo. E jesam obavešten kad me ovi belosvetski obaveštavaju. Laza je nešto stalno merio pa ga pitam jel te ovi plaćaju da meriš vreme a on kaže ma jok, imam drugara koji se trka sledeće nedelje pa meri vreme ovima što treniraju i štelbaju aute... Špijunčina... U neko doba kažem vidi onog spizdiće nas, od pravca grada ide avijon ali malko nisko, Galeb4 rekao bih ali onaj noviji sigurno. Malo ošišao bandere i ode ali samo da okrene i opet naidje iz drugog pravca samo smo sad morali malo da se sagnemo. Išao je onako jako sporo tek da ne padne a to je negde oko 250 ako me ne vara znanje a možda me i vara, tek tolik oda pokaže šta je laganica vožnja, onda je dao gas i otišo...
    Posle je bio i neki tip na sportskom bicikletu sa sve opremom pa je tako taj dan od prevoznih sredstava bilo sve što ima točak...
    Ove nedelje je trka pa ko voli nek izvoli.

Ovi rodjendani su smor, nema piva, donesi piva, nema piva opet donesi piva, opet nema piva, ma donesi bre piva da nema da nema i tako ostade 10 flaša od litre piva i sad sirotan svako veče moram da spizdim jednu. Čuo sam da oće da se ukvari od stajanja pa reko da ne trune...Moj drug SRI to najbolje zna, od njega sam naučio mnoge pametne stvari...

Žena mi je pravo čudo, malopre gleda neki španski program o preuredjenju stana a zna španski ko ja, a sad gleda na eurosportu neki reli kroz pustinju al na italijanskom a i to zna ko ja, nikako ili malo bolje

Di sam stao... A da moram uzeti neki tenkić i kad čujem zkrčenje ulice odma palim makinu i pravac na barikade, onako laganica, 5 na sat ali da se dere, idem kod bate auspufa da mi napravi derajući auspuh i pravo na barikade. Kaže čovek protestvuju zbog carine na uvoz CG vozila koju nisu platili. E sad pošto su oni pametni pa uvezli auto jeftino a drugi glupi pa kupuju ovde skupo, onda treba te druge dodatno maltretirati zaustavljanjem saobraćaja. E da imam silu i moć da prdnem u noć ja bi ko one kolone , jel vidiš onaj vagon što su preprečili, vidim. E pa ima da ga ne vidš, prvi tenk nišani....Izadje čarobni dim i pokvari vagon....

E ima i pošteni taksista, dodje čovek onako došlepan i nenajavljen jerbo ne može da upali a treba da upali, misli auto, mislim motor ma znaš šta mislim. I tu ti ja u gužvi po običaju osposobim onako na brzinu a sistem u blagom očaju majka plače treći deo sam što nije raspo... Tu ti ja na brzinu ono besmisleno treba ovako održavanje i tako to na koje svi klimaju glavom sa razumevanjem i dubokim shvatanjem problematike a u očima im njiva i u glavi misao aj ne kaki više i puštaj da idem viš da radi. A to što radi ne diraj jer ćeš pokvariti.
    E ovaj lepo kaže srpski, jes bole me uvo, sad si ti to napravio i dok radi nema mene... I te mušterije nisu ko što su bile, šta mi siroti majstori da radimo ako čekamo da auto crkne namrtvo.
    Bio u to vreme i jedan koji je došao na redovnu zamenu membrana a nisu crkle, al ga je sažaljivo gledao...
    Nešto se mislim da bi išao u vulkanizere, ne one što prave vulkan već popravljaju gume. Ekseri su sad jeftini pa ih lepo razbacam po gradu i tako... Meni svejedno i tako ću da vozim tanketu...

Popravljali danas Sieru da je dovedemo ured jer se prodaje. Mislim, znaš kad će od mene biti trgovac kolima, nikad ili malo kasnije ili kad rodi nokat na onom udu što je mali pa veći kako kad... Ja sve lepo popravim i onda ko onaj što prodaje kravu a ciga je hvali, kad je tako dobra što da je prodam.... Kaže Tetak on je položio pionirsku zakletvu i pridržava se, e pa i ja sam i ebo me onaj što mi je reko da je to ozbiljna zakletva, mislim ne mož nikog prevariti, čini dobra dela, budi drug na drumu a i šire. A ja, di sam tu ja??
    Moj mi kolega sad je pokojni pa ću lepo, kupi od mene auto u stanju da je polako dizan na šlep da se ne polomi sa sve delovima za ceo prednji deo. U četvrtak popodne a u nedelju me vidi na pijaci i pozove da svedočim kupcima da je auto bio garažiran godinama, ja u šoku, nije ništa promenio od delova, malo okrpio i ofarbali ga i to sve za dva dana. Mislim sposobni su nema šta. Oteram ga u tamo sa obrazloženjem da ja to mogu radio bi za sebe ne za njega...

Ode Pedja u JA prvog pa idemo sutra na ispraćaj. Zato treniram ovo sa pivetom da se ne obrukam...
    Sad kako se zove JA, vojska SCG ili vojska zamalo SCG? Jel zna neko više jel smo slobodni ili ne?

Jel se to meni sneva ili su ove boce od litre sve manje?

https.autogas.rs
    VRH

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Laki je najzad kupio kola, čuj kola, Alfu...
    Ko je Laki? Laki je ministar bez portfelja, najjači alfista ali bez alfe, sa Škodom...

Potraga za svetim gralom je ništa, kao neki trčkaraju po svetu i traže neki lončić. Oni sa kopljem su ozbiljniji malo ali opet...
    Ovo je bila epska potraga, preko sedam gora i preko mnogo mora tražila se Alfa. Odisej? ma mali deca, on se vraćao kući par godina, ovo je trajalo vekovima. Kad bolje razmislim, rekao bih oduvek. Možda su i dinosauri izumreli zato jer su sa Lakijem tražili auto, nestalo im hrane usput... Kako nije bilo Alfe pristajalo se i na neke fijate kupee i tako neke šljbocne ali se ustvari tražila Alfa.
    Kad se sretnemo... jel Laza kupio auto? Nije.... E valjda će jednog dana... I tako u nedogled... Pa da je ubio čoveka do sada bi odrobijao.... Ovaj svet je pun nepravdi, ovo samo potvrdjuje to pravilo, ne iskušava ga.

Promenio je sedam garnitura prijatelja gledača koji su išli sa njim da vide neki auto. Izmore se ljudi pa ide druga štafeta.... Kilometara je napravlejno više nego kobasica, da su mu plaćali dnevnice obogatio bi se a o prekovremenom radu da ne pričam, mada bi ga sindikat osudio kao štrajkbrehera..

Čujem da sad mora nosti cvikere zbog previše čitanja malih oglasa a svi znamo kako su ono sitna slova. Ajd pošteno zamisli sebe da moraš čitati godinama ona sitna slovca u oglasima...Srećom prodaje cvike pa je malo lakše...
    Godišnja doba su se menjala, moda je prolazila i dolazila pa odlazila, čujem da su sad opet traperice u modi kao kad je počela potraga a i ja nešto mislim da opet pustim brkove.
    Počelo je već da biva strašno, kad se skupimo niko na glas ne sme da pita a auto? Sve onako iza ledja da ne čuje e baš je šteta, uvene čovek na pravdi boga a tako je bio jak i dobar. Ali uporan je, traži pa traži, nije kao onaj što viče 20 godina "daj bože da dobijem na Lotou" a onaj najzad pošandrca i prodere se odgore pa kupi više taj tiket... Setih se da i ja sutra kupim tiket...Makar da se sikiram kad promašim...
    Bajke su čudna stvar, ka osve nešto poučno a u stvari samo zezaju pošten narod u mozak, kao ono cvrčak i mrav... mrav uvek radi ko mrav kao što mu i samo ime kaže inače što bi se zvao mrav? Dotle cvrčak vozi kola i juri ženske a kao on će naebati kad tad a mrav će i dalje da radi.. E baš je dobra podela uloga... E u tim bajkama obično na kraju sve bude lepo i krasno al u stvarnom životu je to malo sutra, bar da je kama sutra pa da bude lakše.

I onda odjednom ko grom iz vedra neba, ma šta grom, priroda je nemoćna da izrazi takav odjek iliti prasak, stiže aber iz daleka....

LAKI JE KUPIO ALFU I TO CRVENU!!!!

Prvo je nastao tajac i neverica, onako tišina kao pred pomračenje sunca ni tice ne lete, lišće stoji kao cigla, ljudi zaustavljeni u pokretu, neki su i pali, ne mož stajati u raskoraku dugo...

Srećom je era interneta i brzih veza, brze pruge imamo odavno, pa je vest proverena sa zebnjom u srcima i duši. Potvrdjeno je iz više izvora i najzad je stigao spokoj i oduševljenje.
    Ljudi su vidjeni po ulicam kako plešu i vesele se a mnogi nisu ni znali zašto, samo su ponavljali, Laki je kupio Alfu... Euforija do Tokija...
    Čujem da se organizuju kolone vozila a ovi što nemaju vozila zakupljuju vanredne linije da se ode i vidi to čudo. organizacioni odbor pravi raspored pa se treba najaviti da se ne bi pravile gužve i zastoj u saobraćaju.
    Lakiju je bager odsekao NET pa ja ovim putom javljam radosnu vest i da svi sad mogu da se opuste i nastave normalan život i gledaju od čega će živeti.
    Odiseja 2006 je završena....
    Ako je i o Lakiju dosta je....

edit 009

https.autogas.rs
    VRH

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    E ljudi jel vi mrdate... Radi li kogodj nešto ili samo ovo čitate, malmalo me neko opomene "pa doklećeš da nepišeš".. Pa dok ne pišem dotle će i da ne pišem, valjda je jasno al ajd..
    Jedan je išao čak dotle da iz BG-a donese tuljumbe sa ciljnom namerom da me podmiti i zamalo da mu uspe ali vrućina i previše posla... posle mi je slao protestne note ali ne vredi.

E da nisam davno JMP, malo malo pa mi crkne telefon, to jest dva što su na onom PCM-u pa oni kao poprave pa onda radi dva sata pa opet i tako do moga...Sad su izbanderisali celu ulicu i razvlače gajtane ko pravi a samo kopaju. Kad bi sudio po mom kraju mi imamo najviše kopača na svetu a primereno tome i zatrpavača. To samo kopa i zatrpava...
    Gledam si nešto i ne znam šta bi napisao, tolko toga je bilo u ovih mesec dana da je to čudo.
    A da u centru NS-a konja kolko oćeš al baš konja, mislim na 4 noge... Neki su sklepani od više komada pa tako ima jedan sa dva ****ta jedan sa dva prednja kraja, izgleda da su montirači slejbali stvar ili je umetnik bio maltretiran kad je bio mali. Skonto sam da je neka akcija u pitanju ali sam bio malkic iznenadjen tim krdom, malo mi je kičasto, no deca vole a ako deca vole i ja volem. I cveće su sredili pa sad bandere liče na saksije, nekako mi NS opet postaje najlepši grad.

Bio i neki skup Lafista a pošto je blizu a i ja sam mirodjija za sve supe, ono skoro kao Vegeta, nezamenljiv dodatak jelima pozovu i mene i ja se obradujem. Medjutim CVRC, treba im astal i stolice pa ja kao lokalna logistika mogu da poslužim, odnesem to i još kao oće da mi prevrnu auto jer sam došao Fordom do zapisničkog stola... No akcija je bila blic krig i beži, krigla je bila posle....
    Uglavnom Miloš je trebao doći rano da to pokupi pa ja navijem sat i ranu zoru iako sam bio umoran ko kera iz bunara i ustanem da se žrtvujem za te kako bi ih nazvo... I normalno on zaspo i na kraju "ajd donesi ti nema kod nas mesta".. Reko aj dobro al ćete pamtiti... U to zvrrr telefon, ovaj mobilni taj radi i kaže SRI stavi dve kafe tu smo za 10 minuta. Ebem ti pa lepo sam rekao orijentir most kod Beške, lako se pozna, i odande se javiš pa da se spremim. Onda zove Sabo i kaže stavi tri kafe... E otvoriću kafanu, sad sam se setio...Onda zove Saša a di je taj sto i stolice, jesi kreno.. I tako oni mene... I dodje SRI a kad ono gle medjutim kad razgrneš malo onaj ACA, dadada onaj Aca i ništa se nije promenio, posle ću o njemu...
    Uglavnom smo stigli pred početak turiranja, mislim paljenja motora i provaljivanja patosa nogom. Zanimljiv je bio onaj portir-čuvar šta li je, čovek se unezverio i sad oćel dam nanu naninu al ima nas a možda smo i blesavi a verovatno i smemo, valjda mu je neko rekao da će biti skup. E a bio ej i jedan što je turirao ko sumanut i kad su svi prestali, Laki objavio kraj na megafon, al on izgleda nije čuo od sospstvene buke i nastavio još jedno 5 minuta dok se nije umorio ili mu je neko pokazao onaj pokret rukom preko vrata...
    ACA iSRI su me kukavički odveli na terasu restorana u ladovinu gde smo ispijali ladno pivo i gledali ceo spektakli sa balkona kao iz lože, kao onaj Napet šou, šta li... Samo nas je bilo trojica. Dok smo mi kao sokolovi sa visina posmatrali teren, oni su se tamo čvarili i pokazali još jednom da je to posebna vrsta ljudi, prošli skup je bila kiša i vetara svi lako obučeni i opet svi ostali, sad je bila vrućina do kolena i opet svi ostali... Video sam za susednim stolovima da su neki povremeno bili na pauzi ali smo mi jedini junački izdržali od početka do kraja na balkonu....Bilo je i čunjeva i ispit spretnosti a bogami i paljenja guma i poneka bankina ali to je kolateralna šteta. Gosti restorana koji su se slučajno zatekli na ručku ili odmoru usput su imali šou na dlanu.
    Posle se išlo na Venac u restoran da se okrepe i vidaju rane od sunca a ja sam na brzinu odneo sto i stolice, čuj ja, Bigfutova Alfa je nosila i stignemo kolonu negde u gradu ali malo zaostanemo i negde pri kraju venca vidim pandure u crnom mercedesu i neke Alfe stoje. Reko šta sad ovaj oće a ono tamo medjutim, ovi se nasadili na bankinu. Srećom nije bilo posledica sem po novčanik ali pošto su rekli da ih ne žalimo ovim putom im javljam ko vas džebe... Napabirčilo se tu nešto točkova i odosmo na klopu koja je ovaj put bila mnogo pristojnija od prethodne a i baklave su bile ono "šta im tepaš kad su tolke" i to sam morao da se žrtvujem i pojedem nečije da ne propadne. Posle kafa i neko pivo za usput pa onda kod mene na pregled i dijagnostiku oćel to stići do BG-a il ida se šlepa. Rane su bile onako osrednej teške i uz malu intervenciju CRnog osposobljeno za povratak. Treča Alfa se izgubila negde usput a nisam imao broj telefona ili se čovek naljutio a ja sam se šalio kad sam rekao ko će radit...
    Uglavno, skup se završio a dve ranjene Alfe se na svojim nogama stigle u BG...

E onaj ACA... Nije on dobio epitet najveća čipka na balkanu zato što mi njega ne volemo, nego naprotiv, volemo ga. mada ja ne volim da me neko voli jer ja koga volim tog i koristim, doduše ovi zlobnici će reći sve manje i manje ali ...
    No uglavnom, opet radimo do jako kasno a ovaj ACETINA se javi i kao dolazi do NS-a ujtro i kao pita jel znam ja di je taj i taj. Pa znam, a jel znaš ti, on ne zna normalno i tako ajd ustaću i odem stobom tamo.
    I pogadjate, po BG običaju čipka se uspava i ja džabe ustanem ko nesvet u pola osam a njega ga nema... i onda dodje oko 11 i sav srećan smeje se oko glave a ja reko da ga mlatnem cigljom, jok neću, lopatom ću i tako traži lopatu i provuče se....

https.autogas.rs
    VRH

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    E onaj ACA, eh taj ACA.... Mislim jel znate da je ACA etalon za čipku? Ma kakakv etalon, to ti je ko ona radioaktivna čestica što se deli svakih par miliona godina pa po njoj navijaju satove...

E dolazim na exit jel može parking, pa naravno. Dolazim oko 6 spremi gibanice i ladno pivo a on će ne znam šta. Ok. Čekam, čekam, čekam, tapkam, tapkam, opet ACA. Treba da idem kod kolege, došao iz vojske i krenem oko 7:10 i taman dam gas na ulici kad evo neke Alfe preprečila put, taman vadim bezbolku kad ACA. pa di si do sada? Ma idemo odma samo da ostavimo auto... E sad ćeš pjehe na Djavu ja odo. Ostavi on kola i reče dolazim ujtro po kola ali sam tu ceo dan u NS i dolazim ponovo oko 4 popodne da se ispričamo nešto o poslu. E video sam ga kao i vi a gibanicu sam pojeo sam. Ko ga džebe....

L=Lada ( daljnjem tekstu)
    JML
    Postali smo konačno i mi pravi servis. Izvadili smo uredjaj koji smo mi ugradili i priznali da smo nemoćni da to napravimo da radi. Uglavnom, nekad sam govorio da je to vozilo dobro za te pare i da bih ga uzeo. Mladost ludost, uglavnom je to ručni rad kao i Zasrava. Nema dva ista komjutera na 20 lada. Jedan piški u gaće od ovoga, drugi se ukaki kad stisneš gas, trećem pozli kad otvoriš prozor, pa mislim...
    Uglavnom sve lepo radi ali... JML kad stisneš kvačilo pukne u auspufu i remeti mir i tišinu Da ne davim pojedinostima ***** neopevano...
    Čovek otišao na "dijagnostiku" i oteše mu 100 evra i sve ispravno, a ventili a bobina? Pa sve ispravno, ok rekoh. Definitivno menjam zanimanje, Valente Vudriga, beri kožu na šiljak, stiže dosada...Ili podelimo štetu i stavimo sekvencijalni ili vadimo napolje i vraćamo pare. Tri dana razmišljao i vratimo pare pa se razidjemo ko ljudi...
    Uglavnom Lada eko3 ili sekvencijalni ili JML. Ajd u tamo....

Oće ljudi da me biju, pita čovek kojem sam uradio za strica ujku šta li "kolko košta" ja rečem i eto njih za nekolko dana ali cela ekipa savetodavaca. Vidim ja biće njesra... Kolko to pa rekao sam, a mi bi teli i toro bocu, ok, ali to je doplata toliko. Vidi se naočigled kako e vreme menja i zahladjuje, mraz štipa nozdrve a napolju 48 celzijusa.... Ovaj kurtoazno reče ajd daj vizitku pa ćemo se javiti, po srpskom poslovnom rečniku "ebo ti pas mater" . A onaj drugi " ma šta će ti bre vizitka, to se kod Narandžića radi za te pare. Ma nema frke, reko ja, ima da vas uputim gde je još jeftinije a i bliže, samo reci cifru, sve znam. Vidim savetodavcu nije pravo a mene nešto ušinulo u udnoj kosti pa se zabrinjavam polako...

Opet drugi, zvrrrr, ja imam Punto 2004 i teo bi gas, dobro to je oko 900 evra, čujem sa druge strane lupanje po ledjima, ne mož čovek da dodje sebi i najzad izusti " jesi ti normalan idiote" ma nisam mizda ti paterina i zalupim slušalicu. kako idiot može biti normalan, valjda onda ne bi bio idiot? Normalno i da sam normalan, davno bi poludio...

Idem danas da tražim beneficirani radni staž. Kad mogu panduri i rudari mogu i ja, i ja stavljam glavu u torbu svaki dan.

Jesam spomeno ACU? A da jesam...

Sjedim tako i mislim ili mislim i sjedim kad iz vedra neba puče opali neka varnica ispod kompjuterskog stola da sam se blago ofarbo u žuto do kolena. Gledam komp, gledam TV sve radi, ne verujem, prošli put pocrkalo sto svega... A tu uvek držim noge... Al bi bio kazačok... Ajd da vidim šta pišu, oćeš onaj stvar, nema veze, reko i njima puklo pod stolom pa će neko uturiti osigurač, probam kasnije, crko ruter.
    Od sveg svega, on našo da crkne. JMP. Što sad pošti, pa nisam davno a i nešto su sve kablove postavili po ulicama i nabili nove bandere pa svuda razvlače kablove, kao nove linije i u moju kuću stavili tri žice... Sve mi onaj po spisku kad me pitao kolko imam telefona ja kažem tri. On slovima tri??? Da tri, on opet jel tri telefona, ne tri linije jel ti slon prdno u uvo?
    Dere se on onom na banderi, XXXXX daj jednu kutiju 4 ili tako nešto, onaj pobaca sav alat dole. Skapirao sam da je sve montirao za jedan telefon a suce prži ko tepsija... Uglavnom ostavili su sve žice da vise sa bandera onako ko palme i to je garant privuklo grom. I zato....

E da bio mi drug Laki sa novom Alfom, ustvari ne znam jel imao staru Alfu a doveo i Zverka koji opet polako postaje Zverko. Vodio devojčicu u šoping. Mislim em ti taj šoping, novosadisti idu u BG da šopaju a beogradisti dolaze vamo... Mada nije fer, beogradista ima više. Gotov je, prdno je u šišu...

Radim tako ko crnac, mislim jel ti crnci stvarno rade ili...? I danima ne stignem da pokosim livadu, sad već može dete od 5 godina da se izgubi i onda ugrabim jedan dan i počnem oko 7 onako nevezano iznenada... Telefon zvrrrr, ovede taj i taj imaš spljnje punjnjenje, normalno ne zna ni koje mu treba ni šta piše na tom njegovom i sve tako. Imam Lovato ali ne mogu sad da menjam nego sutra... Dobro ajd samo pogledaj pa daj ako odgovara. Pokosim do pola, žurim da završim pre mraka i dodje neki momak, kaže tu smo oni što su zvali. Odem do ulice a ono neka žena sa detetom u kolima. Pogledam i vidim da nemam tu vrstu da je neko već menjao cev jer je nova ali je svu smrljao jer nije znao ili šta. A žena uporno ali da probate. Šta da probam kad moram sve menjati. Gde ste bili do sada? Pa bila sam ceo dan u bolnici sa detetom. Nemam takav holender pa se mora menjati cev jer je kratka. Ona sad već plačnim glasom pa već sam dala prijatelju 500 dinara danas da zameni cev. Stvarno je nova ali upropaštena. pa što niste odmah došli? pa onda ne znam ni ja šta reče i opet ajde samo probajte pa nemam para pa sve neke druge priče i na kraju skoro skroz u plač.

Ne znam koji mi je bio inače i za manje nagovaranje uvek popustim i uradim ali mi je dosta više toga da se krijem po kući jer ko god me vidi u dvorištu ili da je otvorena radionica upada bez obzira jel 8 ili 9 uveče jel Subota ili Nedelja uveče i tako to. Uglavnom ne uradim ništa i odem unutra a i stvarno nisam imao deo. Znam da sam sto posto u pravu ali ne znam što se onda osećam ko govn-o...

https.autogas.rs
    VRH

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Pazi! Čovek došao iz Švedsku a Ace još nema iako je prošlo nekoliko 16 sati??? Jel neko uveo vize za beogradiste?

Nisam ovo izgovorio mnogo dana.... UZEO SAM ODMOR OD 2 NEDELJE...!!! Prvi dan sam proveo radno samo prijateljima nešto da štelnem, tako da pakujem pecala i bež u prirodu. Pitao sam Dranixa neće dolaziti ove godine pa mogu pecati
    Sad se postavlja problem šta da radim?? Mislim kako da ne radim, to jest šta da radim kad ne radim... Nekad davno sam znao šta da radim kad ne radim, izgleda da sam izlapeo malkic...
    Prethodna nedelja je bila onako udarna sve do poslednjeg časka pa smo jedva sredili sve papire oko radnje i kola da mladji može ići u bratsku nam susednu državu sa autom. Sad nas dvoje sami čamimo čekajući jer je onaj lukavo priopćio da je telefon jako skup pa da ga ne zivkamo... Seiri verovatno ali pravićemo se malko...

U medjuvremenu se našlo vremena za jedan tajni skup u Vrbasu a povodom javnog skupa koji će se održati ovih dana samo se ne zna kad, ali ovih dana. Po običaju jelo se i pilo preko mere pa su neki onda platili pa.... Bile i neke trke za TV pa je ostao dokaz kako Alfa dere Volva turba sve u šesnaest a glavni montažer bio taj Volvoista. Mislim ja bi secno tu bruku ali se on nije valjda setio...A još i klima bila uključena....

E da, i onaj SRI je konačno kupio auto tako da su sad svi mirni, ebote ko Zoro, mal malo otme neki auto i da sebi. Ili Zoro nije tako radio? Eh Zoro, tako sam se zvao u Trade Wars-u dok sam igrao ko manijac.
    Uglavnom beogradisti mogu da odahnu jer neće više biti drumskih presretanja i otimanja auta. I meni je laknulo, svako neki dana dodje neki diler i počne "znate mene je poslao neki iz BG-a da pogledate auto" i ja šta ću pogledam. Posle report ko u školi, pa za neki dan nanovo. Sad mudro ćuti i ne žali se. Sad me znaju svi dileri po NS, mislim na kola naravno. Znaš to je onaj što ga drug SRI iz BG_a zna... Ejjj, malo li je...Porasto mi rejting.

Danas je bio plan da se malo sredi radionica jer su oni gremlini opet tolko njesra napravili da je to čudo. Šta li jedu i čime ih hrane da mi je znati.. Normalno sve pada u vodu jerbo me mrzi straobalno, možda predveče, a možda i ko Aca....

A i te lubenice, pa to trnu zubi kolko je ladna. Ove godine sve neke 10+ kila i sad patim ko patika. Mislim mora se pojesti da ne stoji otvorena a velika. Savladam ja to nekako ali nije mi lako....Mana im je da moraš ići po vrućini da ih dokotrljaš do kuće pa onda uzmem nekoliko komata. Nema više ni oni cigana da idu po ulicama i deru se Eeeeeeevooooo luubeeeeeeeeniicaaaaa. Mislim ništa ga ne razumem al čim se dere mora da je nešto dobro pa izadjem da vidim šta je...

Pročitao sam na forumu i oglase, tamo ne zalazim nikad. Sad idem po drugim forumima, kao onaj vic o sehu.
    Takmičenje u sexu ko može više. Komentator na tribinama prenosi. Onaj tamo i tamo 16 komata, ovaj sad 24 komata, sledeći takmičar izlazi u arenu i strovali sve, pa onda prešao je na prvi red, drugi red, TREĆI RED, AHHHH...
    Tako i ja, ne mislim na seh nego na forume, sve redom, dosadno...
    Sutra valjda dolazi onaj šved pa bumo videli... Inače ću stvarno morati da sredjujem radionicu...

https.autogas.rs
    VRH

Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 345678910 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Vesti iz nesvesti, anketa...
    Od Dora u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 40
    Posl. poruka: 10.11.2014, 21:28
  2. Restauracija-za svoju dusu!
    Od gorans u forumu Oldtimeri
    Odgovora: 28
    Posl. poruka: 29.12.2010, 15:48
  3. Dnevne vesti
    Od Horsepower u forumu Noviteti Američke auto-indusrije
    Odgovora: 68
    Posl. poruka: 10.12.2008, 04:00
  4. Zasto ne vozim svoju alfu
    Od Viper u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 34
    Posl. poruka: 02.02.2008, 19:55
  5. Racunarske vesti iz zemlje i sveta
    Od cuore sportivo u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 62
    Posl. poruka: 24.08.2005, 15:59

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •