Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 49

Tema: PEUGEOT HDI motori & Chip Tuning

Doslo je do dramaticnog preokreta. razlika je u interkuleru, koji kod 110-ke kontrolise ecu, takodje je razlika u menjacu i u PLIVAJUCEM ZAMAJCU.
    Hvala bogu!!!

Miskom imamo bilji auto nego sto je 206 2.0 sa 110 hp
    1. Ako vam izbezumljena supruga resi da izadje iz kola u voznji (uz pretnju razvodom), znajte da niste jedini, meni se to redovno desava.
    2. Danas je Petak. To je dan kada se Beogradjani vracaju kuci.
    3. Ima jedan grad, a pored je Beograd.

Peugeot 206 2.0 HDi

Meni ovo sve deluje nedorečeno , a tema mi je interesantna pošto vozim Xantiu, u kojoj je taj "Pežo" motor 2.0HDI, 110 ps. Moje konkretno pitanje glasi: Postoji li kakve razlike u konstrukciji motora 2.0HDI od 110KS i od 90KS, na koji način se dobilo tih 20KS i na račun čega, pošto ovaj od 110KS manje troši, a uz to ima i manju emisiju CO2 u izduvnim gasovima? . Koje su prednosti motora od 90KS, a ako ih nema, zasto se proizvodi ta verzija motora? Drugo pitanje je u vezi EGR ventila. Kod mene ih ima dva. Šta tačno isključiti i ima li to kakvih negativnih posledica po motor?

Član od
    07.08.2007
    Garaža
    N/A
    ^ Potrebno je samo da procitas post iznad tvog

Ne znam, a zasto se ne proizvode, zato sto sada izvlace takodje 90 i 110KS iz 1.6HDi motora[mada sam ja UVEK za veci motor iste snage ], takodje slabiji nema, jaci ima FAP filter[e sad sta je on, cemu sluzi, 'ebem li ga, i ovako sam srecan ]

@forster , ako, tako i treba, sad su nasi

Egr venti sprovodi izduvne gasove nazad u motor na dogorevanje. Stim u vezi je smanjena emisija stetnih gasova ya okolinu. dakle umesto cistog vazduha motor dobija prljav. Na taj nacin se on i zagreva brze zimi. eliminisanjem EGRa motor radi vrlo malo mirnije ali mu je potrebno duze vremena da se zagreje zimi.

Postoji razlika u elektronici a to je intercooler i ecu koji kontrolisu potpuno istu turbinu njega ima 2.0 sa 110hp. 2.0 sa 90 hp nema interkuler i ima malo drugaciji ECU. Eto razlike.
    1. Ako vam izbezumljena supruga resi da izadje iz kola u voznji (uz pretnju razvodom), znajte da niste jedini, meni se to redovno desava.

Peugeot 206 2.0 HDi

Prednosti motora od 90 ks i 110 ks je taj da je 90 konstrukciono trajniji. A od 110 ima vecu snagu ali mu je sklop takav da trpi zamajac koji je kod ovog motora plivajuci. Prednost motora od 110 je ta da je jaci.

Kao i uvek sa jedne stranee dobijes, a sa druge gubis. Tako da cipovanjem smanjujes vek trajanja motora sa 90 ks, pa ti dodje skoro isto.

Peugeot 206 2.0 HDi

Član od
    07.08.2007
    Garaža
    N/A
    Znas kad cemo mi da predjemo 500.000

Jos ako moj tata bude vozio auto, kao sto vozi, samo na duza putovanja, u gradu skoro nikad, 90-110 i max.10.000km/godisnje.... Eeeeee

Sad 75.000km[zahvaljujuci meni ], a da kazemo da ima i 175.000[a nema ]km odlican je....

Misko, uzmi caletu auto pod parolom "Sta ce tebi".
    Svako jutro se budim sa osmehom na licu jer cu za 15-20 minuta da ga vozim pa makar do posla - 5km.

Peugeot 206 2.0 HDi

Član od
    07.08.2007
    Garaža
    N/A
    Znam ja za to, ja sam zadovoljan i jednom voznjom mesecno od 20km Nego, nemam dozvolu

A po mom razmisljanju, kupicu Alficu ja.... uskoro, mada ni ovo nije lose, malo trosi

Ajde da im odradimo te chipove, pa da uzivamo jos vise jedva cekam da cujem iskustva, a i ja cu da ga radim, IPAK

Pozdrav

ja sam hteo da radim Chip, ali sam odustao kad sam malo razmislio koliko prelazim...jbg, steta, mogu da zamislim kako bi moj isao sa 136 konja...

ja sam vec pisao na ovom forumu pa ajde ponovo, ja sam na svojo staroj 207-ici koja fabricki ima 107KS stavio chip i to kod curcica pa sam dobio auto sa 136 KS, naravno rec je o 2.0hdi. Koga interesuju iskustva slobodno nek pita...

EDIT: radio sam chip tuning i na 206 1.4 16v benzinac je u pitanju, sa 90 na 100 konja

Benzinci nemaju takav odgovor na remapiranje kao Dieseli.

Peugeot 206 2.0 HDi

ja imam PEUGEOT 206 2.0 HDI 110 KS i hocu da mu radim chip ali nisam siguran koliko je to dobro i koliko utice na dugovecnost motora. Takodje me zanim posto ga vozim sa caletom da li ce auto trositi manje goriva kada ga cale bude vozio normalno (prosecno, bez lozenja i pumpanja gasa) ili barem isto kao i pre chipa (6-7L) posto mi nikako neide u prilog da posle ulozenih 300 E u chip imam problem jos i sa caletom sto sad auto trosi vise corbe? Mislim da bi posle chipa trebao da ima oko 140 KS. Nadam se da kapirate sta hocu da kazem. Unapred hvala!

Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Chip Tuning
    Od stefanves u forumu Nemačka
    Odgovora: 11
    Posl. poruka: 30.09.2008, 18:29
  2. Chip tuning Z10
    Od Ficoman u forumu Lakši tuning
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 10.07.2008, 13:50
  3. chip tuning jtd
    Od igor961 u forumu Lakši tuning