Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 28

Tema: Samogradnja brodića

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4

Samogradnja brodića

Nekad davno sam se zanosio da ću napraviti svoj brodić pa ono vikendom i za godišnji zapalim za (nije bitno gde)...
    Nabavio sam i mnogo planova linkova za mnoge sajtove ali ništa pametno nisam uradio.

U medjuvremenu cene svega su pale, kako gotovih plovila tako i materijala...

Ima li ko da je uradio pa da udeli neki savet oko toga.. Ide polako pemzija pa se valja pripremiti
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Huh, ja bi mogao dooosta da pomognem oko ovoga a tek moj cale...Ima se i literature a i prakticnog znanja, ja onako vise kao segrt ali cale je kralj...Posedujemo "brodic" 6.5 metara naravno iz samogradnje, materijal je drvo+stakloplastika, bice i nekih slicica...

Član od
    10.05.2005
    kakav tip brodica bi zeleo da napravis
    ima po internetu dosta sema za gradnju raznoraznih jedrilica i sl.

Stvarno reci sta i kako si zamislio pa cemo da pomognemo...

Član od
    10.05.2005
    jbg. krenes prvo od toga da sam sa sobom rascistis za sta ti treba brodic, kakvog tipa, za koliko ljudi, koliko bi vremena provodili na njemu i sl.

Moj cale je npr. pecaros i kontam da ce uskoro da odradi nesto tako kao sto zux radi...

Član od
    10.01.2005
    Garaža
    Corsa, astra, senic
    I ja sam hteo da budem kapetan od belu ladju
    Izvin te morao sam
    To date there has never been a faster car built for the public road and,
    it has been suggested, there never will be. McLaren F1.

a koja je svrha samogradnje kad ti je isto kao kad ukrades kola ili neki 2. camac, nit mozes da ga registrujes nit da vozis a samogradnja nije ni malo laka a i skupo je(dok se ne naucis da radis kako valja). Ako hoces korito iz samogradnje po tvojim zeljama onda bi ti preporucio da potrazis neku firmu sa sertifikatom koja se bavi gradnjom korita od fiberglasa ili metala jer samo u tom slucaju mozes da dobijes plovidbenu. Lepo osmislis sta hoces, das neke skice i cepaj

"A štaš ti u našem sokaku, ako ne umeš da maštaš" (M. Antić)

Samogradnja je samo za zaljubljenike i mazohiste, mnogo jeftinije i lakše je kupiti gotov dobar čamac odgovrajuće veličine i opremljen po želji.
    Fifteen years of research he'd filed from one planet alone and they'd cut it to two words. "Mostly Harmless."
    11.04. 0:12 #2
    Rule #51: Sometimes — You're Wrong!

Paaa ne da niste u pravu nego nemate pojma o cemu pricate, naravno da je MNOGO jeftinije da radis sam a ako znas sta radis i imas gde i cime ide to i relativno brzo, metal je dosta jeftiniji i laksi za rad ali drvo+fiberglass resenje je dugotrajnije i kasnije isplativije za odrzavanje...
    A sto se tice registracije nemoj sad da skeniram saobracajnu odnosno plovidbenu dozvolu, dodju ljudi iz kapetanije urade tehnicki pregled i to je to, upisu se podaci i mere i izdaju ti dozvolu...

Član od
    10.05.2005
    u principu brodic iz samogradnje se moze registrovati, ali je potrebno dostaviti sve moguce papire od materijala koji je koristen za izradu pa na dalje i nakon toga izadju ljudi na teren utvrde da li to sto vide odgovara papirima koje si prilozio i to je to

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. MS samogradnja
    Od yiipi u forumu Teorija, teh. dokumentacija
    Odgovora: 12
    Posl. poruka: 27.08.2009, 14:12
  2. Samogradnja mixera
    Od grnca u forumu Venturi sistemi
    Odgovora: 21
    Posl. poruka: 23.05.2008, 00:59

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme