Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 29

Tema: Transportne firme - Pozitivna lista

Pa vidi kako ja gledam na to, najlakse je kupiti kamion (mislim nije ali od svega sto te ceka veruj mi jeste najlakse uzeti kredit, prodati plac, pozajmiti isl.) ali treba ti neko ko ce da uposli taj kamion na duze vreme i ko ce ti garantovati posao i redovne ture, o redovnoj isplati da ne govorim, znam dosta njih koji imaju i slepera i male kamione i rade stvarno super, ali takodje znam i skoro duplo vise njih kojima kamioni bleje, koji recimo ne mogu da dobiju dozvole za preko jer su euro 2 ili 3 a za bolje se nema, najgore je za kamion da stoji....

npr. Kolega koji sada radi samnom ima DAF-a 95 i polu jumbo prikolicu, kupio ga je po pola sa nekim likom radili su bas dobro skoro godinu dana, otplatili kamion, picili preko imali ozbiljne ture u oba smera,ali jednostavno par njih su ih uhvatili na foru ostali im duzni par hiljada eura, ljudi se zakopali u dugove i jedva se izvukli radeci u pola cene i sta ti ja znam jos, evo sada kamion stoji skoro 3god propada, nikome ne mogu da ga prodaju za neku realnu cifru a ni posla nema jer su stigli novi kamioni, novi privatnici itd...
    Znaci ako unapred nemas ozbiljno dogovoren posao i nekoga kome verujes i sa kime mozes da poslujes ne ulazi u te vode !

Pazi 'vako, ja sam otvorio privatnu pre godinu dana i imam kakav-takav pregled tržišta. Trenutno je najisplativija varijanta kombi sa prikolicom, pod uslovom da imaš stalni izvoz. U tom slučaju izvozom pokrivaš dobar deo troškova (goriva i putarina) dok u povratku kupiš zbirne utovare (po meni najbolja varijanta Jug Nemačke, Austrija, Slovenija) znači kratka tura ne više od 3-4 utovarnih mesta uz put... može da se prođe solidno. Postoji i ono što je problem, a to je odmor vozača jer kombi baš i nije san snova za odmor... U svakom slučaju, kakva je situacija trenutno u našoj zemlji (bez namere da bilo koga pljujem) mislim da nije baš najpametnije zadužiti se... to je ono što me za sada sprečava da utrčim u neku kombinaciju za vozilu u svakom slučaju cene vozila kod nas i nisu preterano velike... koliko ja znam
    "Finishing second means you are the first person to lose" - Gilles Villeneuve.

Član od
    04.06.2005
    Garaža
    Svasta nesto
    eto dobio si realna misljenja od drugara. Ja naprimer radim sa auto transporterom (bizarkom) ali na It table i bogu hvala ima posla. Cerade sam se davnih dana odrekao. Prvo mora da znas ta hoćes da vozis. Cerada, hladnjaca, kontejneri, automobili, vangabaritni....Kao sto ti je vec receno jako veliki problem su dozvole. Drumarina u zapadnoj evropi ti zavisi od euro standarda. sto veci euro standard manja drumarina. Ja isto tako znam jako puno kamiona koji stoje. Jenostavno treba ti dobar spediter koji ce ti obezbediti turu (a ti ces mu za to dati procenat). Meni na primer nije bitno da li imam povratnu turu (mada sa transporterom nikada nemam turu od davde jer yuga niko nece, ali se zato uvek naplati povratna.
    Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
    Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.
    Lopovi će biti krivično gonjeni, država ne voli konkurenciju.
    Žene su zakon a, muškarci vole rupu u zakonu!

O tome upravo i pričam. Ja recimo, volim da radim dotovare i veliki broj prevoznika koje ja "punim" rade isključivo dotovare. Mislim da se takva specijalizacija isplati naročito sa manjim vozilima i to sa zemljama gde ti ne trebaju posebne dozvole. Naravno niko ne može da ti garantuje povratnu turu, ja čak pričam svojim prevoznicima da se nikada ne vezuju samo za jednu špediciju (makar bila i moja) već da imaju što više izvora, a samim tim i mogućnost da biraju utovare.

@ada

Ako imaš svoju auto prikolicu, javni se molim te na pp, voleo bih da čujem još o tome šta radiš, jer povremeno imam potrebe za takvim transportom.
    "Finishing second means you are the first person to lose" - Gilles Villeneuve.

Re: Transportne firme - Pozitivna lista

dobro veče drage kolege,moram prokomentarisati da sam radio u kid trans-u,moram reći da je to najbolja firma do sada u kojoj sam radio,extra su,plata redovna fiksna+procenat,sto je retko kod kogamsve pohvale za tu firmu i gazdu (vlasta katanić)

Da dam i ja komentar na ovu temu.Iz svog skromnog iskustva pohvalio bih dve firme,prva "EOL"iz Leskovca sad ne rade vlasnik se nije najbolje snaso u ovom poslu inace postenjacina do koske (valjda se zato nije ni snaso).Druga je "BOSAKO" iz Beograda radi Nemacku,Izuzetno korektan i sto se samog posla tice profesionalan covek barem sam ja tako doziveo(e tu se ja nisam najbolje snasao,pa sam ostao kratkih rukava.)

Svi su privatnici skoro isti i svi oni traze vozace ali kad konkurises niko nista i onda mu netreba

Re:

Citirati Originalno postavljeno od Transporter
    Pa ako cemo tako u Kanadi moze ne duplo nego puno vise od toga da se uzme,ali necemo ici bas iz krajnosti u krajnost !

Npr. Slovenac u mojoj firmi u Sloveniji koji je vozac kao i ja ima fixnu platu 1800e i jos plus na to i zali se, a ja imam fix 275e + jos na prekovremene sate i dnevnice ali daleko od njegove startne svakako , pa sta ja onda da radim? Da se samoubijem mozda kez
    E sta bih ja radio da imam 1800e platu nego nemogu nikako da nadjem posao

Re:

Citirati Originalno postavljeno od ada
    slazem se sa tobom. ali 4500€ mesecno je 4500€
    E ja bih vrlo rado radio non stop za 4500e i vozio bilo gde

Imam malo dete od 2 godine a nikako da nadjem neki dobar posao,svi traze radnike ali gde god da sam konkurisao samo mi jave da im netreba.Inace imam B,C i E kategorije i vrlo rado bih vozio samo ako je gazda korektan.Molio bih sve kolege ako znaju nekoga kome treba vozac da mi jave.Pozdrav svima Goran

Citirati Originalno postavljeno od gogaiana
    Imam malo dete od 2 godine a nikako da nadjem neki dobar posao,svi traze radnike ali gde god da sam konkurisao samo mi jave da im netreba.Inace imam B,C i E kategorije i vrlo rado bih vozio samo ako je gazda korektan.Molio bih sve kolege ako znaju nekoga kome treba vozac da mi jave.Pozdrav svima Goran
    Inace moj mail je gogaiana@gmail.com Tel:0644102990

sve je to lepo sto vi pricate ali mene zanima samo jedno koje firme u sloveniji primaju vozace sa manjim iskustvom voleo bih da navedete nazive firmi

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Transportne berze
    Od ac1d u forumu Kamioni
    Odgovora: 7
    Posl. poruka: 30.09.2015, 17:00
  2. Fiat-Lancia Servisi - pozitivna i negativna iskustva
    Od Komex u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 212
    Posl. poruka: 19.11.2014, 12:50
  3. Transpotne firme - Crna lista
    Od ada u forumu Kamioni