Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 25 do 31 od 31

Tema: Transpotne firme - Crna lista

Re: Transpotne firme - Crna lista

Pozdrav ljudi. Nov sam na forumu a svega 5 god. u ovom poslu. Vozim u istoj firmi sve vreme tako da nemam iskustva sa ostalim. Ali evo da iznesem poslednje iskustvo mog caleta koji 30god. vozi medjunarodnu. Radio je neko vreme u CONCORDTRANS-u. To je firma kojoj je vozac ostavio Scaniu sa vodom umesto antifriza u Moskvi na -25c. Mozete zamisliti kakav odnos sa poslodavcem mora biti da bi uradili tako nesto. Inace znam za bar jos 6 slucajeva da su im ljudi ostavljali kamione po Rusiji , Ukrajini, Rumuniji... Ako ne morate, izbegavajte

E ovako,sto se tice srboexporta.. Covek je krenuo za Rusiju sa tovarom,nesto novca i izgovorom da ima kredita za elektronsku naplatu putarine,i dovoljno goriva do rusije i nazad. Kada je stigao u Rusiju,posle nekog vremena skoro mu nestane goriva( nije curelo,nego nisu nasuli dovljno). Nasao se usred nedodjije bez ikakve pomoci. Prodavao je ulje iz kamiona i preostalo gorivo( nekih 50l ) da bi kupio kartu za autobus i da se vrati u Srbiju.

Info je pouzdan,nisam siguran za kolicinu goriva koju je prodao,ali vise od ovoga nije. Sram ih bilo.

Citirati Originalno postavljeno od sNIp
    E ovako,sto se tice srboexporta.. Covek je krenuo za Rusiju sa tovarom,nesto novca i izgovorom da ima kredita za elektronsku naplatu putarine,i dovoljno goriva do rusije i nazad. Kada je stigao u Rusiju,posle nekog vremena skoro mu nestane goriva( nije curelo,nego nisu nasuli dovljno). Nasao se usred nedodjije bez ikakve pomoci. Prodavao je ulje iz kamiona i preostalo gorivo( nekih 50l ) da bi kupio kartu za autobus i da se vrati u Srbiju.

Info je pouzdan,nisam siguran za kolicinu goriva koju je prodao,ali vise od ovoga nije. Sram ih bilo.
    U pravu milion posto,ja sam tamo vozio i bilo je toga da cekaš po 5 dana u drugoj drzavi da ti drugi srboexportov kamion donese pare jer nisu dali dovoljno novca za put ili troškove kamiona,ili ceks na granici CEMT koji stize iz drug drzave(znaci kolega se vrca u srbiju a ti cekas dva dana na granici taj cemt da bi presao graicu) a to ti niko ne placa,ili kolega je isao za rusiju pa se tamo razboli u kamion i pozli mu pa ga odvedu 7 dana u bolnicu rusi a niko nije znao od glavonja u firmi ili u stvari ih nije zanimalo,pa slucajno je prosao tuda drugi firmin kamion i raspita se o kolegi i kazu mu da je u bolnici,a dispecer nije ni znao za sofera da je u bolnici(ne zanima ih sta da vam kazem).pa onda cekas utovar a mora da se plati taj parking i dobijes priznanicu a oni ti ne priznaju te pare sto si dao kazu sto nisi parkirao kamion u neku njivu.to se radi tamo a njima odgovara covek odradi turu dve i ne dobije pare pa napusti pa dode drugi i tako u krug ali na kraju dođe bog po svoje u to sam siguran,i onda kradu vozace na merenje nafte u firmu,oni ne racunaju kada krenes na put pa normalno napunis i kada se vracas opet napuniš pa puta kilometraza i eto potrosnje kamiona Nego kada se vracas sa ture mere gorivo nekim lenirima a kamion nikad ne stoji ravno pa te na to pokradu brate mili,i onda kazu sofer ima veliku potrosnju,a nije to taj te najmanje sa tim lenirom pokrade za 50lit pa svaki kamion pa imaju para kolko hoces i sefovi i ovi sto mere,mogao bi knjigu o tome pisati al za sada je dosta,pozdrav svima.

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera

Odg: Transpotne firme - Crna lista

Tehno Coop

Da ne duzimo previse.Evo i odgovora....

http://www.cbc.rs/showthread.php/888...-posao/page165

"Trebalo bi ih staviti na neku crnu listu,da si cuo samo taj razgovor sa njima,kao sve mi je obezbedjeno,akontacija odmah na racun,dobijam mana automatika a kad stignu u martu skanije nove moja je jedna,da dodjem odmah imam turu za francusku,strasno".
    You can run, but you can't hide.

Član od
    21.09.2010
    Garaža
    Scania,Mercedes Benz
    Pa,sta je tu lose..?
    Citirati Originalno postavljeno od Pro FX-Sniper Pogledati poruku
    Tehno Coop

Da ne duzimo previse.Evo i odgovora....

http://www.cbc.rs/showthread.php/888...-posao/page165

"Trebalo bi ih staviti na neku crnu listu,da si cuo samo taj razgovor sa njima,kao sve mi je obezbedjeno,akontacija odmah na racun,dobijam mana automatika a kad stignu u martu skanije nove moja je jedna,da dodjem odmah imam turu za francusku,strasno".
    Pare ljude kvare!!! Ali,lece zivce..))

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Haaa....do bijesa.......uvek bilo i bice
    You can run, but you can't hide.

draza98 avatar
    draza98 Guest
    Firma i-cargoinc Sremska Mitrovica za izbegavati radio sam tamo. Zakidaju ljude na platama navodno redovna plata a nikad nije tacno na vreme pa kazu da nemaju pa ti daju samo 50 e a ostatak dobijes kad se vratis sa ture (jedino da nikom nisu ostali duzni to nisu) . Medju ljucki odnosi na strasnom nivou nema sanse na bilo kakav dogovor (ili radi ili idi kuci) nema razumevanja. Prosek zarade oko 600 e a ceka se jako puno. Lose vodjenje firme na prvom mestu od rukovodecih ljudi (Stanko finansije , sef Aleksandar itd). sami perete kamion ako ga ostavite prljavog odma vas udare po dzepu i sve bas sve se odbija sta god da se desi sem ako niste njihov covek. Sve u svemu samo lepo spolja a unutra mucak.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

1. Auto klime (-) iskustva, crna lista
    Od gari55 u forumu Auto Klima
    Odgovora: 25
    Posl. poruka: 06.04.2016, 09:53
  2. Autoservis mehanika (-) iskustva ili ti crna lista...
    Od ivm953 u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 16
    Posl. poruka: 13.07.2012, 09:47
  3. Transportne firme - Pozitivna lista
    Od ada u forumu Kamioni
    Odgovora: 28
    Posl. poruka: 18.05.2012, 20:30
  4. OSIGURANJA: CRNA (-) LISTA
    Od CikaKure u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 33
    Posl. poruka: 27.06.2011, 15:54
  5. Autolimari (-) iskustva ili ti crna lista