Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 345678
Rezultati 85 do 93 od 93

Tema: Auto sediste za dete

Question Odg: Auto sediste za dete

Ajd sad jedno pitanje, gde i kako da zakačim auto sedište (grupa 2/3) za veće dete nije kolevka, kad nemam pozadi pojaseve a na prednje sedište po zakonu ne smem? Verujem da sličan problem muči mnoge vlasnike domaćih ili starijih automobila, ili da idem peške dok ne skupim pare za noviji auto

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166

Odg: Auto sediste za dete

A da li postoji mogućnost da se napakuju zadnji pojasevi od nekog drugog auta? Ja sam pre neki dan pokušao da vežem korpu za bebca u ženinog juga na prednje sedište i nemože da dohvati pojas

Član od
    09.03.2010
    Unosi bloga
    1

Citirati Originalno postavljeno od pecinjo Pogledati poruku
    Ajd sad jedno pitanje, gde i kako da zakačim auto sedište (grupa 2/3) za veće dete nije kolevka, kad nemam pozadi pojaseve a na prednje sedište po zakonu ne smem? Verujem da sličan problem muči mnoge vlasnike domaćih ili starijih automobila, ili da idem peške dok ne skupim pare za noviji auto
    Ko kaze da je zabranjeno na prednjem sedistu?

Član od
    14.08.2009
    Garaža
    Renault megan II res

Pa, lepo kaže, da se radi o većem detetu, ali nije za kolevku (košaru)! Evo šta je propisao ZOBS:

Član 31.

U motornom vozilu na prednjem sedištu ne sme da se prevozi dete mlađe od 12 godina, kao ni lice koje je pod uticajem alkohola, odnosno psihoaktivnih supstanci ili iz drugih razloga nije sposobno da upravlja svojim postupcima.

Dete do tri godine starosti prevozi se u bezbednosnom sedištu, odnosno korpi, osim u vozilima za javni prevoz putnika.

Izuzetno od stava 1. ovog člana, dete do tri godine, može se prevoziti na prednjem sedištu, ukoliko se prevozi u bezbednosnom sedištu - korpi, koja je okrenuta suprotno pravcu kretanja vozila, kada vozilo nema ili je isključen bezbednosni vazdušni jastuk.

ZOBS:

Члан 31.

У моторном возилу на предњем седишту не сме да се превози дете млађе од 12 година, као ни лице које је под утицајем алкохола, односно психоактивних супстанци или из других разлога није способно да управља својим поступцима.
    Дете до три године старости превози се у безбедносном седишту, односно корпи, осим у возилима за јавни превоз путника.
    Изузетно од става 1. овог члана, дете до три године, може се превозити на предњем седишту, уколико се превози у безбедносном седишту - корпи, која је окренута супротно правцу кретања возила, када возило нема или је искључен безбедносни ваздушни јастук.

kako sam razumeo po novom zakonu napred ne smeju sedišta za decu koja gledaju u pravcu kretanja automobila, ja konkretno imam chicco neptun sedište, ono manje (korpu) je dete preraslo i sad sam na muci šta mi je činiti a da ispoštujem i zakon i da mi dete bude bezbedno.

A i meni je pala na pamet ideja sa vezivanjem dečijeg sedišta za zadnje sedište u jugiću ali je to fora da se samo ispoštuje zakonska forma tj. da milicija ne piše kaznu što je sedište napred ali što se sigurnosti tiče to je daleko od onoga što bi trebalo da bude pogotovo što se to sedište obara i svu silinu eventualnog udara drže oni hvatači na sedištu dok je kod fabričkih pojaseva ta sila raspoređena na određenim mestima koja su fabrički za to predviđena. Meni lično nije problem da nešto zbudžim i napravim neki sistem vezivanja i to bi verovatno bilo kako treba, ali verovatno ipak nemam test poligon ni gomilu uređaja da sve to isprobam poput fabrike.

Član od
    02.04.2005
    Garaža
    AUDI A6 2.0TDI 170KS
    Najnovija ADAC istraživanja o dečjem sedištu
    Ne mora da znači,ako je skupo da valja

ADAC-ov testovi dečijih auto sedišta 2013

http://potrosackisavetnik.com/adac.html
    blago onom ko rano poludi pa mu zivot prodje u radosti i veselju
    Audi ima crveno T

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1
    pogledaj ti te cene... moje dete ce videti auto tek kad ga sam kupi. mislim, auto.
    You know your in an E30 when when your gas gauge waves hello to you constantly.
    Welcome to the Internet, where everyone is a mechanic, and drives a 10 second car.
    Speed's just a question of money. How fast you wanna go?

Član od
    16.01.2005
    Garaža
    Alfa Romeo 147 1.6
    Za sedista za decu od 18 + kilograma ,posto imam jedno takvo, kupio sam ovo :
    http://shop.aksa.rs/index.php?mod=ca...&src=19183.JPG

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Ja sam za dete od 4 godine uzeo ovo:
    http://shop.aksa.rs/hauck-auto-sedis...no-crvena.html

Naslon se izvlači na gore i sedište se širi b(pogledati video na linku), memorijska pena u sedalnom delu... Idealno dokle god može da sedi u njemu.

Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 345678

Slične teme

1. Sedište za dete na suvozačevoj poziciji
    Od e-bgd u forumu Teh. sigurnost i bezbednost
    Odgovora: 7
    Posl. poruka: 04.06.2011, 11:09
  2. klizni sistem za suvozačevo sedište?
    Od BaneT u forumu Detalji i izgled automobila
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 05.03.2008, 11:26
  3. sediste za bebu/dete
    Od Ji 4Tze u forumu Detalji i izgled automobila