Strana 4 od 8 PrvaPrva 12345678 PoslednjaPoslednja
Rezultati 37 do 48 od 93

Tema: Auto sediste za dete

@206: Lekari imaju jako podeljena misljenja oko svih saznanja koja nisu starija od 500 godina. Znam da sam se sigurnije osecao s detetom u fixiranoj auto-korpi umesto u onoj krpenoj standardnoj. A i bebistu nije smetalo, kako se smestila unutra prvi put .. samo je zacutala i uzivala.
    Bilo je i par situacija kad se zena "prosetala" po celom zadnjem sedistu, a bebiste je spavalo u svojoj korpi onako andjeoski 'Ebiga, boodale izlecu vozio ti dete ili ne.

@Bobster: Kupujem sutra, nemam zivaca ni vremena da molim nekog da mi donese, da dugujem uslugu i sl. 'De s' ti vid'o dete od 12 godina sa 36kg?! Prolup'o si skroz

Dobra tema, a ?
    OPEL KLUB SRBIJA - http://www.opelclub.rs - dođi, vidi ...

prolupator.mojblog.rs

Šta zna dete šta je 36 kila? Ha
    Greška je u pitanju. 46kg

3. ja sam uzeo ovo

Član od
    29.09.2004
    Garaža
    SAAB 9000 AERO R; SA
    Unosi bloga
    1
    http://www.sakerhetsbutiken.se/3.html

Prolupator, pregledaj ovde , imas pa marki koje su apsolutna preporuka od saobracajnog instituta za sigurnost u saobracaju u Svedskoj.

Akta i Britax koji god, nema greske.

206
    U bolnicama prilikom izlaska sa porodjajnog odeljenja ovde se dobije na upotrebu za prvih 4 meseca kadica, montira se kontra kretanju auta (normalno i vazi za svaku dobru deciju stolicu) sa takvim uglom da je skoro lezeci polozaj.
    Model iz bolnice
    Deklarisan : Novorodjence pa do 1 godine

Att mäta är att veta...to measure is to know...meriti je znati..
    move your mind

Od 3. meseca ceka ga ovo:

A posle, kad malo poraaaste:

Naravno, ovo drugo ima i ulozak radi smanjivanja velicine, i oba su Isofix (mada ova druga slika ne pokazuje Isofix varijantu), jedino u tu varinatu imam poverenja, ovo ostalo mi sve na karabudzevinu lici i ne uliva previse poverenja.
    The difference between men and boys is the price of their toys

Imamo sediste slicno veljkovom,stim da je neko francusko(sad neznam napamet marku)i sasvim ok sluzi.
    Moj Strahinja je sad 20 meseci i 13 kg i sasvim mu je odgovarajuce a i odgovarace jos narednih godinu dana sigurno.
    Znaci po meni sasvim je ok sediste

Kupih sediste k'o veljko-vo. Tatinom detetu se dopada
    ... neko francusko 5600 din.
    Chicco i sl. kostaju 12-27K din i ne videh sustinsku razliku izmedju njih i ovog.

Sad ce mnogo da me optuze da stedim na detetu, ali za tih 30min na 15 dana zavrsice posao bez problema. ionako ce jako brzo izrasti iz njega, a onda cemo kupiti nesto drugo... o tom - po tom.

@206: A u cemu ces da vozis drekavca do tri meseca ?! I zasto bas to tri, zasto ne do 2.5 ili 3.5 meseci? Kako ces znati tu tacnu granicu ? I kako je taj tvoj nacin transportovanja smotuljka bezbedniji od auto korpe ?!

prolupator.mojblog.rs

Član od
    28.02.2007
    Garaža
    FIAT MAREA WEEKEND 1
    za 30min u 15 dana moze i zena da ga drzi u krilu. moje dete dnevno provodi u proseku 30min u sedistu, a jednom u 15 dana provede 2 puta po 4 sata,kad ide kod babe i dede, tako da znam zasto kazem da vredi svaku paru. kad preraste ovo, opet ce dobiti najbolje koje mogu da platim, na tome nema stednje.
    "dok ne probam lava, za mene je svinja kralj zivotinja!"

Jedni baba i deda su na 5-8 min, drugi su na 1.5 sat. Prvi dodju i sami, a kod drugih se ide jednom i mesec - mesec i po dana...
    Sve ostalo je na 20-30 min...

Smor je putovanje s malim detetom, svaki put kao da se selim ... i uvek nesto zaboravis!!! pa zavisis od toga kad jede, kad spava, kad kenja .. i to moras da uklopis s guzvom u gradu, na izlazima iz grada, pozeljnim vremenom stizanja na cilj ... ma ni ne ide mi se nigde daleko!

Kad malo poraste i izadje iz pelena, lako cemo putovati i dugo i cesto! A tad ce vec doci i vece i drugacije sediste.

Za onu potrebu kojoj je namenjeno, kupljeno sediste je vise nego zadovoljavajuce. Ionako vec u startu moram kaiseve da postavim u najvisi polozaj od moguca tri.

Nego, vi koji imate ta sedista, skidate li ih po noci ili ne? Meni je auto na parkingu (u Zemunu ) pa zato pitam.. nemam ni dvoriste ni garazu!

prolupator.mojblog.rs

Citirati Originalno postavljeno od prolupator
    @206: A u cemu ces da vozis drekavca do tri meseca ?! I zasto bas to tri, zasto ne do 2.5 ili 3.5 meseci? Kako ces znati tu tacnu granicu ? I kako je taj tvoj nacin transportovanja smotuljka bezbedniji od auto korpe ?!
    Ovo za "anatomski polozaj" gde je beba navodno polozena "u fetalni polozaj kao sto je bila u stomaku" je jako lepa marketinska zvaka proizvodjaca sedista. To nema tri blage veze sa anatomskim i fetalnim polozajem.

3. mesec je period kada bebin skelet dovoljno ojaca da moze da podnese te takozvane anatomske polozaje, odnosno delimicno oslanjanje na donji deo ledja. Zasto bas 3 - zato sto je bas 3, pitaj pedijatre, otkud ja znam? Valjda to toliko traje kod velike vecine beba. Nekome mozda bude i 6, sta ja znam. Uostalom, u 3. mesecu se ponovo radi ultrazvucni pregled, prati se razvoj kukova i skeleta uopste, tako da imas neku informaciju da li je bezbedno ili ne.

Beba do 3. meseca u proncipu ne bi ni trebala da se vozi automobilom. Sediste koje joj nece opterecivati donji deo ledja jednostavno ne postoji, samim tim i sigurnost bebe u kolima je ravna nuli. E sad, da uzmem kolevku u kojoj potpuno hotizontalno lezi i da je stavim kao sediste, pitanje je kakvu ce zastitu u tome uopste da ima? Ako se radi o kratkim voznjama, odnosno kakvo resenje primenjivati do perioda do kad ne odraste da ga stavim u 0+ sediste, koristim ravnu nosiljku iz kolica, lepo legne unutra i to je to.

Ako mislis da je u nekoj korpi u kojoj lezi u nekom nazovi fetalnom polozaju, beba bezbedna u voznji - debelo se varas. Iz takve korpe ce (ne daj Boze...) da izleti samo tako, isto kao i iz ruku, ili iz ravne nosiljke. Tek sediste u kojem moze da se delimicno osloni na **** i bude vezano kako treba pruza odredjenu sigurnost. A posto da sedi, makar ni parcijalno - ne sme pre 3. meseca, stvar je, makar meni dosta jasna. Ako vec vozas bebca okolo pre 3. meseca, ustedi sebi pare za tupave "fetalni polozaj" nosiljke i koristi obicnu ravnu nosiljku iz kolica, ili ga jednostavno drzi u rukama. Kad odraste da moze makar delimicno da se oslanja, Rear-facing Isofix baby seat + pojas i to je to. Sve ispod toga pruza sigurnost skoro ravnu nuli.
    The difference between men and boys is the price of their toys

Ne mogu da montiram Isofix jer nemam pripremu u autu
    A o voznji deteta u onoj ravnoj korpi s dve rucke (iz kolica ili ne) nikad nisam razmisljao. Ukoliko svi renomirani proizvodjaci kazu da novorodjence moze da se vozi u takvoj i takvoj korpi, onda svi oni lazu sve nas ?!

No dobro, svako ima svoje misljenje. Ima tu, cak, i politike, a ne samo medicine.

prolupator.mojblog.rs

dajte neke slike kako se montira taj isofix, nikada mi to nije bilo jasno pa uvek sediste montiram sa pojasom.

btw, na mazdi imam i neko sidriste pozadi, cemu to sluzi?
    pozdrav

Strana 4 od 8 PrvaPrva 12345678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Sedište za dete na suvozačevoj poziciji
    Od e-bgd u forumu Teh. sigurnost i bezbednost
    Odgovora: 7
    Posl. poruka: 04.06.2011, 11:09
  2. klizni sistem za suvozačevo sedište?
    Od BaneT u forumu Detalji i izgled automobila
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 05.03.2008, 11:26
  3. sediste za bebu/dete