Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345678 PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 93

Tema: Auto sediste za dete

Član od
    18.08.2007
    ...oooovaj, kakvih to kamila ?

Član od
    10.03.2005
    Garaža
    Renault Fluence Expression 1.6 16V
    Mnogo filozofirate, postoje dva tipa kacenja i vise tipova sedista vezano za tezinu. Bolji proizvodjac, kvalitetnije sediste, a ne znaci i sigurnije!!!! Malo googlanja nikome nije donelo stete!!!
    Vectra C 1.8 16V 2004, + LPG, 125bhp
    Renault Fluence Expression 1.6 16V, 2011, 110bhp
    Ford Focus 1.8 TDCI 2011, 115bhp

Cekaj, stavljali ste decu od mesec dana u sediste?

Ja, koliko znam, dete bez navrsenih NAJMANJE 3 meseca ne sme ni da se nosi u rukama tako da se oslanja na ****, kamoli da SEDI i to u kolima?
    The difference between men and boys is the price of their toys

@206
    Potpuno si u pravu. Zato postoje sedista koja se koriste za taj period dok dete ne sedi. Koliko razumem prolupator vec ima takvo sediste ali sada treba da predje na novi nivo
    *** gf AL QK \=-Q XES1 ***

Dobro znas!

No, postoje sedista koja mogu da se obore tako da dete lezi u kontra smeru, ne auto korpa koju ja imam vec sediste. Meni je korpa prakticnija, u njoj izneses dete, samo ga zakacis u auto i to je to.
    Ali, postoje sedista u kojima mogu i male bebe da se voze.

Kupicu sediste sa 5 tacaka vezivanja i kilazu 9-18kg.
    OPEL KLUB SRBIJA - http://www.opelclub.rs - dođi, vidi ...

prolupator.mojblog.rs

Pusti tu korpu, imam je i ja pa mi ne pada na pamet da dete nosim u njoj. Savije se u njoj ko kifla, i oslanja se na ****.

Koje ti je to sediste u kojem se i male bebe voze? Osim ako nije potpuno ravno, ja za takvo ne znam...

imam BMW-ovo sediste za 0+ (tako je deklarisano) pa opet strikno kaze da se u tom sedistu voze deca tek sa navrsenim 3 meseca i vise.

Imas kategorije 0 i 0+ za male bebe, pa 1, 2 i 3 za vece bebe i decu.
    Meni sad treba kategorija 1.

Googlaj malo na "infant car seat" i videces. To su korpe u kojim je dete u fetusnom polozaju koji je vrlo prirodan za dojence i nista mu ne smeta. U razvijenom svetu bebu ne mozes izneti iz bolnice ukoliko nemas odgovarajuce sediste/korpu. Postoji osoba koja s roditeljima ide do kola/taxija i pogleda da li u automobilu postoji takvo sediste.
    Recimo, tako rade u kanadi i ne nose decu u onim platnenim korpama "koje imaju ravan pod".

A sta mislis, kad ga majka doji, da mu je kicma non-stop ravna? Obrati paznju na bas taj polozaj! Ne sekiraj se, naucices da deca jaca nego sto mislis i da dobro znaju sama sta im odgovara, cak i tako mala...

A sto se oslanjanja na **** tice, samo je bitan nagib korpe i to je to. Ne uspravljaj je previse. Verujem da imas i IsoFix koji bi trebao da fixira korpu bas u odgovarajucem polozaju ili sama korpa ima podesavanje?!
    OPEL KLUB SRBIJA - http://www.opelclub.rs - dođi, vidi ...

prolupator.mojblog.rs

Tu pricu sam i ja cuo, ali lekari imaju JAKO podeljena misljenja oko tog, navodnog, fetusnog polozaja koje ova korpa imitira...

Prolu, to što tražiš, a i meni će trebati uskoro ima Recaro. Od 9 – 36 kg ili 9 meseci do 12 godina. Koliko sam video cene na netu idu od 90 do 350$. Ne znam da li se mogu nabaviti u Srbiji ali verovatno možeš naći nekog da ti donese iz inostranstva. Ja ću mom potomku sigurno uzeti Recaro. Kad mogu ja da držim **** u Recaro sedištu može i on.
    Aj, uzdravlje i zafrknite radnju s tim prepucavanjem oko brendova. Sigurnost dece je na prvom mestu!

Član od
    28.02.2007
    Garaža
    FIAT MAREA WEEKEND 1
    @206
    jbem li ga koja je oznaka, cini mi se CHICCO VECTOR 0+,znam da sam dugo trazio jer sam imao veliku kilometrazu sa detetom u tom periodu. za tezinu do 9kg se postavi u polulezeci polozaj suprotno od pravca voznje. opet kazem, vredi svaki dinar, jer dete zaspi za minut i ne budi se tokom voznje, a to se novcem ne moze platiti. mislim da ima slika u mom predstavljanju, ako nekog zanima da vidi.
    "dok ne probam lava, za mene je svinja kralj zivotinja!"

Član od
    23.07.2006
    Garaža
    Opel Vectra B 2.0DI 16v
    Kolega Opelash, ta sedista koja si pokazao na fotografijama apsolutno zadovoljavaju funkciju koju treba da vrse. Ja imam neko slicno i mogu ti reci da sam apsolutno zadovoljan (ne i klinja koji mora da sedi u njemu ). Kupovinom takvog nekog sedista cija se cena krece negde izmedju 4000,00 i nekih 6000,00 i nesto neces pogresiti.

P.S. Sva sreca sto mi klinja ima tri godine pa jos ne zna sta je Ferari inace bih i ja morao da se isprsim za tih 12000,00!
    EX OPEL KADETT E C14NZ TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY IVAN T

NOW OPEL VECTRA B 2.0DI 16V (X20DTL)

SVE PROLAZI PA CAK I DOZIVOTNA ROBIJA

Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Sedište za dete na suvozačevoj poziciji
    Od e-bgd u forumu Teh. sigurnost i bezbednost
    Odgovora: 7
    Posl. poruka: 04.06.2011, 11:09
  2. klizni sistem za suvozačevo sedište?
    Od BaneT u forumu Detalji i izgled automobila
    Odgovora: 6