Strana 9 od 13 PrvaPrva ... 45678910111213 PoslednjaPoslednja
Rezultati 97 do 108 od 152

Tema: Kasko osiguranje

Član od
    10.11.2009

Re: Kasko osiguranje

Drustvo, treba mi mala pomoc.. jutros sam zatekla na sofersajbni napuklinu i odmah zvala Winer, rekli su mi da dodjem sutra na procenu. Sad gledam polisu (ful osiguranje) i vidim da je ucesce u steti 5%, ali min. 100 eur??!! Da li to znaci da cu ja da ucestvujem u zameni te sofersajbne ili ce da mi to pokrije kasko??? Nesto mi nije jasno...

Član od
    19.03.2009
    Garaža
    Citroen C4, 1.6 Hdi, 110ks

Citirati Originalno postavljeno od Delija
    Ne vazi - vezan je iskljucivo za tebe.
    Apsolutno netačno. Ili da budem precizniji, zavisi od osiguravajuće kuće. Nedavno moja žena udarila auto na parkingu. Auto se vodi na mene, samim tim i kasko. Ne samo da je priznata šteta, već je ona sama u moje ime prijavila u DDOR, rekla da je ona vozila auto i u moje ime popunila odštetni zahtev.

Meni to ima smisla jer se osigurava imovina (auto), i šteta nastala na imovini. Ukoliko neko ima ovlašćenje za upravljanje tim autom, zašto bi bio problem ko je upravljao vozilom. Moja žena nije imala ni to ovlašćenje, by the way. Rečeno da se to toleriše kada su u pitanju srodnici prvog reda.

Član od
    29.08.2005
    Garaža
    plavi auto

CItao sam 4-5 ugovora razlicitih osiguravajucih kuca (pre nego sto sam odabrao Delta Generali), i u svakom isto pise. Naravno i u mom ugovoru.
    Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Član od
    02.03.2005

Sto se tice kaska ono vazi(bar u DDOR-u gde sam vec 6 godina kasko osiguran), da bez obzira ko je napravio stetu oni ce je namiriti,ali pod uslovom da mi nije auto ukraden pa slupan i sl. tj da je neko uzeo auto bez moje saglasnosti.

Član od
    18.12.2007

Iz licnog iskustva - 3 stete po par 000e na autu, nijednu nije napravilo lice koje je skloplio ugovor o osiguranju i naravno da nema nikakvih problema oko naplate stete. Sada sam i novi auto osigurao u istom osiguranju i bas sam pitao za ovo posto je mladji brat polozio i rekli su mi da nema veze ko vozi auto, nije vezano samo za jedno lice.
    Ne znam da pisem kako treba pa ne bih da se potpisujem

Član od
    04.05.2008

Ove godine su skoro sve kuce iskljucile opcije "bez ucesca u steti"
    Ja sam zvao par osiguravajucih kuca, Generali trazi min 200e ili 20% ucesce, a winer 10% ili 100eur, a ponuda im je bila za 50 eur skuplja od delte, dok su mi u dunavu trazili 50 eur vise nego wiener i to bez ucesca u steti, bacivsi sve to na papir izracunao sam da se najvise isplati da uzmem u dunavu. To je bilo pre mesec i po, ne verujem da se nesto promenilo kod njih do sad.
    - Italian for style

Član od
    18.12.2007

Prvi auto mi je osiguran bez ucesca u steti i to moze da se dobije samo ako je auto uzet na kredit preko neke od banaka, naravno - zbog toga pplacam oko 12% vise nego sto bih placao sa minimalnim ucescem ali ovde ne mogu da biram. Za drugi auto sam uzeo sa 5% ucesca, manje nije moglo. Tako je u Wiener-u.

Član od
    02.03.2005

2008. u augustu(tako su mi rekli u DDOR-u) je promenjeno da vise ne moze bez ucesca u steti i sve su osiguravajuce kuce uvele obavezno ucesce u steti od 5% ili 50e neke malo vise,ali je minimum bio taj,tako je i meni u decembru 2008. na obnovi kaska pisalo da je ucesce u steti obavezno sa 50e u dinarskoj protivvrednosti.

Član od
    19.03.2009
    Garaža
    Citroen C4, 1.6 Hdi, 110ks

A šta ako se desi manja šteta, recimo 50e, da li to znači da osiguranik pokriva čitav iznos?

Ili je tih min 50e samo u slučaju totalne štete (krađe auta)?

Ako se primenjuje uvek, onda se više ne isplati kasko, osim u slučaju dosta skupih auta.

Član od
    18.12.2007

To znaci da placas iznos koji je veci. Kod mene je 5% ili 100e, pa sta je vece. Ako je steta 300e onda ja dajem 100 a oni 200e. Tako sve do stete od 2000e, preko toga ja placam 5%... U slucaju kradje ili totalke (pu-pu-pu) odbijaju 5% od trenutne vrednosti auta (koja je btw procenjena na ~50% preko onoga sto sam ga ja platio).
    Iz mog iskustava, kasko jeste mozda skupo ali dovoljno je jedan baxuzan trenutak pa da se odmah isplati.

P.S. Ne isplati se prijavljivati takve male stete, jer ako nije neko drugi kriv ti gubis bonus za narednu godinu koji je dosta veci od tih 50e.

Član od
    10.11.2009

Znaci, da rezimiramo, ne postoji kasko osiguranje bez ucesca u steti (uvek postoji min.. 5%, 10% ili 20%)???
    (Mada, mislim da Dunav osiguranje ima i opciju bez ucesca u steti?! )

Član od
    13.11.2007

Prema mojim informacijama jedino u DDOR može bez učešća, svi ostali traže učešće, koje može biti apsolutno, relativno, takođe može biti franšiza,... Sama reč franšiza ne znači isto kod svih osiguravača.

Potrebno je dobro proučiti sve ponude i ugovore i od čega ste sve osigurani pre nego što se odlučite.

Uradio sam još par stvari i kod većine osiguravača ako razgovarate sa dve ili više osoba dobijate različite ponude. Pouka, treba naći vezu i cifra može dosta da se umanji.
    VW über alles.

Strana 9 od 13 PrvaPrva ... 45678910111213 PoslednjaPoslednja

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Slične teme

1. Da li postoji kasko osiguranje vozila na putu?
    Od LEZA u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 30
    Posl. poruka: 07.07.2011, 11:51
  2. Triglav kasko osiguranje - ima li svezih utisaka?
    Od Ogi u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 0
    Posl. poruka: 16.11.2010, 22:11
  3. kasko naplata
    Od bukzz u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 16.11.2007, 10:21
  4. Kasko za Motore
    Od Misko M u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 19.06.2007, 14:38
  5. Koliko je kasko ``pouzdano`` osiguranje