Strana 3 od 13 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 152

Tema: Kasko osiguranje

Član od
    25.12.2007
    Citirati Originalno postavljeno od PJ
    Kada sam rekao da neću da uzmem polisu dok ne pročitam "Posebne uslove...", agent se maltene uvredio! Jedva je pristao da mi da da ponesem tu brošuru, kao ne zna da li sme to da mi da, a neobavezujuću ponudu koju je odštampao, mi je rekao da ne sme da mi je da, jer na njoj stoji njegovo ime! Zamolio sam ga pokrije svoje ime i kopira ponudu, pa je onda otišao i doneo štampani primerak bez njegovih podataka. Nije ni čudo što neće da da svoj "minuli rad" kada sam čekao 30 minuta da ga napravi.
    Kada sam ovo pisao, nisam ni gledao šta mi je agent iz Wienera dao. Samo sam video da nema njegovih podataka na vrhu.

Pre neki dan pogledam i imam šta i da vidim: u ovoj ponudi koju imam, premijska stopa nije 3.4% kao što je bila na onoj "sa imenom", već 4.86% tj. nekih 24k din veća cena.

Počinjem da verujem da su ove kasko ponude predviđene isključivo za ljude koji imaju obavezu (iz nekog razloga) da sklope ugovor o osiguranju.

Heinz, za mene je ideja kasko osiguranja i bila da ne razmišljam o šteti, a ne da kalkulišem šta ću da prijavim, a šta ne.
    Iskoristim jednu naplatu i neko mi odvali retrovizor....nije baš da mogu da vozim bez njega, a vrednost je ni da ga sam platim, ni da ga naplatim od osiguranja.

Ja sam mislio da sve to mnogo drugačije funkcioniše.

Dren, ne znam koliki popust na osnovnu premiju dobijaš sa 30% učešća, ali ako prihvatiš da platiš trećinu štete, čemu onda plaćanje kaska?

Kako stvari stoje, nastavljam da se uzdam u sreću i nisam nigde platio polisu. Naravno, nikad nije kasno...

Član od
    30.09.2004
    Garaža
    Avensis 2.0 D4D
    Izbor je prost, i samo je tvoj
    Ne razmišljam o tome kako da za****m Dunav sa farbanjem vrata zbog jedne ogrebotine, nego kako da se pokrije šteta u slučaju ne daj Bože nečega... A znam kakve su cene i rada i delova.
    Toyota Avensis 2.0 D-4D (2007)

Član od
    24.08.2005
    Pa to sa ucescem i kazem, moji poznanici su imali par iskustava sa "minimalnim ucescem" u steti od 10%. Mislili ljudi da ako to tako pise, onda je to da na stetu od 2000 EUR, oni plate 200 EUR, a osiguranje 1800...

Cvrrrrrrrrrrc

Kad ono, sitna slova u stvari znace da do stete od 2000 EUR (10%, od 20.000 EUR vrijednosti auta) ti sam snosis troskove, a ako je vise, onda i oni nesto potrose... A godisnja premija nije toliko razlicita, tj. umjesto npr. 1000 EUR godisnjeg full-kasko-a, ovo je placeno 700, sto opet nije jeftino, a pokrice realno puno manje... Barem za vecinu uobicajenih steta...

Ja da ga placam, platio bih malo vise, ali da ne razmisljamo koliko cu ja da ucestvujem, dakle ne interesuje me nista, lovu na sunce (Suncani nacin isplate)....

Član od
    30.09.2004
    Garaža
    Avensis 2.0 D4D
    Da, da, ima toga. Npr. Delta Generali ima to sa učešćem definisano i kao minimalni iznos učešća u šteti (za 5% 50€, za 10% 100€, za 20% 250€).
    Toyota Avensis 2.0 D-4D (2007)

Guest
    Pozdrav svima!

Citam ovu temu i razbio sam neke iluzije u vezi KASKO osiguranja.

Iluzije su se sastojale iz "ocekivanja" da KASKO osiguranje pokriva svaku ogrebotinu na automobilu u toku kasko-godine. A izgleda da tako ne stoje stvari.

Da li imate neka pozitivna iskustva sa osiguravajucim kucama i kasko osiguranjem??

p.s. vidim da su neki hvalili Wienner osiguranje dok su neki govorili suprotno - sta je istina?

Pozdrav svima

Guest
    Pojedini mi predlazu da svedem izbor na:

Wienner ili Uniqa

Ima li nekakvih iskustava??

Ja sam zadovoljan Wienner-om.
    OPEL KLUB SRBIJA - http://www.opelclub.rs - dođi, vidi ...

prolupator.mojblog.rs

Guest
    Citirati Originalno postavljeno od prolupator
    Ja sam zadovoljan Wienner-om.
    A jel Winner ima onu klauzulu da dozvoljava 2-3 isplate stete godisnje?

Ili moze beskonacno puta, cak i za ogrebotine... ?

Verovatno iam igranka oko same cene polise i sl.
    Moj slucaj je ovakav: 5% ili 20e pa sta bude vece...
    Moras da odes i pitas taksativno stavku po stavku i to svako osiguranje...

prolupator.mojblog.rs

Član od
    24.08.2005
    To sa klauzulama i uslovima moras sam pitati, i to svakoga ponaosob, jer ima razlika u ugovorima, pa da ne saznas za njih prekasno...

Kolegica me nije slusala kada je osiguravala auto, pa je otisla u kucu koja joj daje 1 stetu godisnje, ali barem sva ostecenja mozes prijaviti zajedno, a kod nje je 3 ogrebotine na 3 strane auta, plus ciknuta sofersajba... U osiguranju su joj rekli da joj mozda nije glupo da saceka i novembar, pred kraj osiguranja, pa da onda sve prijavi...

A ja sam joj savjetovao kucu sa limitom od 2 stetna dogadjaja godisnje, bez ucesca...

Član od
    21.05.2008
    U procesu sam potrage za po mene najboljom polisom, ali pala mi na pamet jedna loša situacija sa (99% sam siguran) Dunavom. Naime, u prošloj firmi je korišćen auto koji je uzet nov na lizing uz naravno kasko. Posle nesreće je stradala originalna alu felna i guma, ostale štete se iskreno ne sećam. Uviđaj je izvršen, auto je odvežen kod osiguravajuće kuće i sledi po meni najveća glupost: za pocepanu gumu su ponudili 50% pokrića pri kupovini nove uz objašnjenje da je imala još šare. WTF Kakve veze ima koliko je mogla da tera kad više nije ni za šta? Neću da krivim dušu, nisam upućen u detalje polise i ostalu birokratiju, ali meni to deluje kao blago rečeno prevara ili planirana obmana klijenta kroz zloglasne sitno kucane napomene.
    Stoka iz Bloka

Po meni je to OK. Kako ti vrednost automobila u proceni ukupnestete nija ista tokom celog kasko perioda jer auto stari i trosi se, sto bi bilo razlicito s gumom ?! Gumu du mogli i da ne priznaju...

prolupator.mojblog.rs

Strana 3 od 13 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Slične teme

1. Da li postoji kasko osiguranje vozila na putu?
    Od LEZA u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 30
    Posl. poruka: 07.07.2011, 11:51
  2. Triglav kasko osiguranje - ima li svezih utisaka?
    Od Ogi u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 0
    Posl. poruka: 16.11.2010, 22:11
  3. kasko naplata
    Od bukzz u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 16.11.2007, 10:21
  4. Kasko za Motore
    Od Misko M u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 19.06.2007, 14:38
  5. Koliko je kasko ``pouzdano`` osiguranje