Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 108

Tema: Grejanje automobila

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4
    dam kontakt, tamo pise OK, palim, krecem... vozim ... 2000rpm, drugi stepen prenosa sve dok ne postigne radnu temp. negoooo, ima druga fora. kako da ustedite ujutru vreme oko struganja stakala od leda. dakle, kada parkirate auto sa namerom da ga ne palite do ujutru, ostavite ga da duva unutra hladno tj iskljucite grejanje da se auto unutra ohladi. nece biti kondenza i stakla ce ujutru biti suva. cak i ako padne sneg samo ocistite sneg bez struganja.
    deutsche gemacht-gut gemacht...

Član od
    23.07.2006
    Garaža
    Opel Vectra B 2.0DI 16v
    E sad posle majstor Rileta imamo i zverkove majstorije!
    EX OPEL KADETT E C14NZ TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY IVAN T

NOW OPEL VECTRA B 2.0DI 16V (X20DTL)

SVE PROLAZI PA CAK I DOZIVOTNA ROBIJA

Stavis najobicniji novinski papir na soferku i pritisnes brisacima, i nema leda.
    The difference between men and boys is the price of their toys

Član od
    01.11.2005
    Garaža
    Golf 4
    Da to je ok za spolja ali zverko prica o ledu sa unutrasnje strane, to mi se sinoc desilo
    Ostavio zagrejan auto napolju ~2.5h i zaledio iznutra jer se pojavio kondezat.
    “Scientists dream about doing great things. Engineers do them.”

Član od
    07.12.2007
    Pa unutra kondenzuje ako ima vode iznutra, ako ostavis snega dosta na patosnicama, mokre novine takodje ili ako avto pusta vodu iz nekog razloga (na kederima ili ako je cukan pa ispravljan). Znaci obavezno istresi sneg i vodu sa patosnica kolko mozes i novine baci kad se ukvase. Ako su kederi na vratima njih zameni a deformacije lima zavise od slucaja do slucaja. I kao sto Zverko kaze za spolja ohladi avto pre ostavljanja, mozes da mu ostavis vrata otvorena minut dva.

Član od
    29.09.2004
    Garaža
    SAAB 9000 AERO R; SA
    Unosi bloga
    1
    O kakvom ledu iznutra pricate, jel to nesto specijalno vezano za nemce ili?
    Att mäta är att veta...to measure is to know...meriti je znati..
    move your mind

Član od
    01.11.2005
    Garaža
    Golf 4
    @ BOOST Vozio auto ~ 1h, ostavio napolju ~2.5h i kada sam se vratio zaledila su stakla iznutra. Spoljasnja temp bila ~ - 10C a auto bas zagrejan i unutar auta se pojavio kondezat koji je zaledio, snega na patosnicama bilo, kederi ne pustaju a novine ne drzim u autu

edit: Ovo mi se ne desava cesto (do sada mozda 5 puta ) tako da je verovatno od snega kondezat
    “Scientists dream about doing great things. Engineers do them.”

Član od
    18.08.2007
    ..i meni na Stilu...samo sto nije zaledilo, ali se stvorio kondezat...

Naravno, auto je vozen satima sa grejanjem, sve se lepo ugrejalo, onda ostavljen...a, bas zato sto sve lepo dihtuje nije bilo mesanja vazduha...i stvorio se kondezat...
    Ako Zverkova fora to moze da resi, onda je ok...

Mozete da pricate sta hoceste ali veceras ga upali i odmah krenu niako mi neodgovara,i uopste je pitanje da li se moze motor ostetiti time sto ce raditi u leru...Meni to odgovara i mom autu,makar 5-10min da se pocne temperatura mrdati pa tek onda kretati!

Pokusao sam brzinski start veceras ali mi se uopste nije svideo! Ovo sve naravno pricam za sad ove ledene dane,ipak leti necekam uopste ni 1min!
    Vozim lagano....bolje pola sata kasnije nego 40god.ranije!!!

Član od
    08.10.2004
    BAsh boletu danas na kadetu ufatio led iznutra i to da kazhemo ozbiljan.Meni se npr to nikada nije desilo ma koliko zagrejan iznutra bio auto.Spolja ok deshava se kad je hladno.

I love my

Da, spolja bio lep suv, bocna stakla suva, al soferka iznutra led led.
    OTS

Meni se to nikad nije desilo ... Zna da zaledi voda u patosnicama. Ume da malo zamagli iznutra (ali to samo ako je i spolja prekriven snegom/ledom) pa da ta magla zaledi. Sve to duvaljka oduva za sekund ...

Mada, kad je bila ona zima sa temperaturama -30, -40 i sl. desavalo se da stakla zamagle i da ta magla zaledi. Jednom mi se dogodilo da mi je komplet auto zaledio u toku voznje, bio je beo k'o duh, okovan ledom, komplet lim, sva stakla osim soferke i malih delova bocnih stakala (gde dopire duvaljka), farova i pozicija.
    OPEL KLUB SRBIJA - http://www.opelclub.rs - dođi, vidi ...

prolupator.mojblog.rs

Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Dug za grejanje
    Od alexa05 u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 24.11.2010, 18:21
  2. grejanje
    Od ninsaki u forumu Skandinavija
    Odgovora: 16
    Posl. poruka: 07.10.2010, 15:07
  3. grejanje