Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 108

Tema: Grejanje automobila

Ja sam poprilicno osetljiv kad je ovo u pitanju! Tek kad moram da cistim stakla onda se zagreva u mestu, ince pustim do pola minuta-minut da se ulje svuda zavuce i to je to, onda krenem i nikako preko 2k rpm sve do radne temperature!

Nego imam jedno pitanje...

Sa celim sistemom mi je sve u redu, termostat je skoro menjan, kupljen originalni, sve se u sustini ponasa normalno osim jedne male sitnice koja je takodje mozda normalna, ali opet da Vas pitam...

Kad je toplo i ne ovako hladno kao sada ovaj postupak odozgo rezultira podizanjem temperature i u voznji dostizanjem 72 stepena koji stoje sve do gradske guzve sto smo kilometarskim pricama ustanovicli da je normalno za Alfu!
    Kako je krenulo ovo hladno vreme postupak je isti, samo sa tom razlikom sto se temperatura podize sve do 95 stepeni i tu ostaje sve dok ne podignem obrtaje (sad je vec bezbedno za to) na 4-5k rpm na desetak sekundi i onda kazaljka krene dole, a tada naravno krene i grejanje!

Vrlo je prosto sta se desava, do tog momenta dok ne podignem obrtaje termostat ne propusta coolant dalje u hladnjak, e sad... To bi trebalo da je normalno, ili sta?! Jer logicno je kako temperatura raste da se malo "vise" i vozi, a ja ga mozda malo "zbunim" sa tih 2k rpm cak i kad dodje do neke normalne radne temperature...
    In essence, then, Alfa has always understood what makes driving a thrill. But it has never been able to make a car. Well, not a car that a rational, normal human being might want to buy.

Član od
    17.07.2007
    Garaža
    Seat Altea 2.0Tdi
    Novi dizeli se ne greju, vec se odmah polazi. Ja recimo mogu svoj auto da ostavim pola sata da radi na leru, i pokazivac temperature se nece maknuti. Tako je kod Tdi, a pretpostavljam i Dci, cdti, jtd...

Član od
    14.02.2006
    Garaža
    bemve
    U bre, al ga odvali.....

Inace, ja palim kola, vezem se, pustim muziku i krecem odmah.
    I da treba da se greje auto u mestu, ne bih to radio verovatno, ko ce da ceka...
    Citirati Originalno postavljeno od uglavnom_bezopasni
    "A šta`š ti u našem sokaku, ako ne umeš da maštaš" (M. Antić)"

Član od
    08.10.2004
    Dobro onda necu da ga grejem vishe toliko
    Minut i krecem

I love my

Član od
    17.07.2006
    U jednoj fabrickoj bmw-ovoj knjizi je pisalo da je najbolje kretati neposredno posle paljenja automobila da bi se svi sklopovi ravnomerno grejali!

Tako mi je preveo otac od mog prijatelja koji predaje nemacki!

Od te informacije upalim 20-30s do 1min i krecem lagano!
    MY ex RWD Alfa
    Drift & Donuts & Track

Okrenem kljuc, upalim svetla, vezem pojas i krecem. Otprilike toliko i traje koliko treba da se procita.
    The difference between men and boys is the price of their toys

U upustvu za Mazdu 3 pise, kad se upali auto na leru pustiti oko1 minut da radi i voziti lagano dok se ne ugreje, a zimi pustiti minut dva duze.

Član od
    13.07.2007
    Sednem u kola, vezem pojas, upalim motor 10 sekundi u mestu i krecem.Dok je hladan ne prelazim 2,5k do 3k rpm plafon, mada i kada je ugrejan tesko vise jer je jos uvek klizavo.
    If you have no lag, you have no turbo.You also have no huge torque increase to look forward to.

Član od
    29.09.2004
    Garaža
    SAAB 9000 AERO R; SA
    Unosi bloga
    1
    Ukljuchis preluber pumpu, kad ostvari pritisak, proversis da je auto u prvoj brzini, nestiskas kvacilo , okreces kljuc i to je to .. posle ide samo

Halo bre, kakvo cekanje, ulje dok je hladno je gusto i ugasi lampicu brzo jer je pritisak veliki a protok MINIMALAN.
    Vas motor zavisi od protoka ulja a ne od pritiska!!!!

Krece se odma po paljenju stim da se nepretera sa obrtajima jer ni redukcioni ventil pritiska u motoru nemoze da drzi pritisak na max liniji kad je ulje hladno, rizik od pucanja semeringa i slicno ma uljanim pumpama, shebavanje filtera za ulje i slicno ako su obrtaji previsoki kad je ulje hladno.

Vi sto natenane cistite led sa soferki, imate pritisak ulja a protok???
    Pola vazduh pola mast na lezajevima radilice

Recept: Kreci par sekundi po paljenju, nekoristi vise od 30% Mn koje motor moze da isporuci, neprelazi preko 2500 rpm prvi kilometar, rado 2.
    Att mäta är att veta...to measure is to know...meriti je znati..
    move your mind

Au,ja sam bas kreten po tom pitanju
    Ja ga sacekam da dodje do nekih 70C pa tek onda krenem.
    Vozim lagano....bolje pola sata kasnije nego 40god.ranije!!!

Član od
    08.10.2004
    I ja sam do otvaranja ove teme bar 5 minuta u mestu grejao
    E da josh jedno pitanje, jel kad se na plin vozi auto sporije greje nego na benzinu ili obrnuto?Ili ni jedno ni drugo?Poshto sad upalim auto predjem par km na benzinu i prebacim na plin.

I love my

Član od
    14.02.2006
    Garaža
    bemve
    Teoretski, sporije se greje na plin, jer gas u isparivacu dodatno oduzima toplotu rashladnoj tecnosti. Prakticno, ne verujem da je primetna razlika.
    Citirati Originalno postavljeno od uglavnom_bezopasni
    "A šta`š ti u našem sokaku, ako ne umeš da maštaš" (M. Antić)"

Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Dug za grejanje
    Od alexa05 u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 24.11.2010, 18:21
  2. grejanje
    Od ninsaki u forumu Skandinavija
    Odgovora: 16
    Posl. poruka: 07.10.2010, 15:07