Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 18

Tema: Turbo na Hondu (motocikl)

Turbo na Hondu (motocikl)

znam da je ovo forum za kola,ali ajde da pitam.Hteo bih na hondu VFR800 da stavim turbo,znaci motor je u pitanju ne auto,ali ne znam koji ni kako.U pitanju je V4 motor,ko prati Moto gp zna da je ovaj motor legenda motociklizma.nego sve na stranu,sta predlazete?on ima fabricki 110 konja i na njemu su samo akrapovic topovi od izmena.

Pa ne pravi nikakvu razliku da li je motor ili auto, princip je isti - smanjenje kompresije, nova izduvna grana za turbo, sistem kontrole pritiska (Wastegate i Blowoff), modifikacija mapa paljenja i napajanja gorivom, i to je to.
    The difference between men and boys is the price of their toys

a kako bi se ponasao motor sa turbom,predpostavljam da ne bi bilo problema jer je to ipak motor predvidjen za visoke obrtaje i zestoku voznju,da li bi radni vek bio drasticno smanjen?i koji turbo bi trebalo staviti?koliko bih konja sa njim dobio?

Motor sa turbom bi bio DRASTICNO drugaciji za voznju od atmosferca. Radni vek bi zavisio od snage i nacina izvedbe konverzije. Koji turbo i trebalo staviti i koliko KS hoces su dve direktno povezane stvari. Mozes da dobijes jedno 500KS, ako hoces, ili da dodas 40-50KS, zavisi koliko si spreman na kompromis izmedju snage i upotrebljivog rasporeda snage kroz obrtaje.

Kao ideja savrseno izvodljivo, ali jako komplikovano pogotovo ako ne poznajes makar elementarne osnove rada turbo motora, a vidim da sa materijom nisi preterano dobro upoznat. Kao i sa cinjenicom da bi te konverzija, pod uslovom i da nadjes nekog ko bi to i znao da uradi, kostala verovatno vise nego ceo motor.
    The difference between men and boys is the price of their toys

Član od
    06.01.2005
    Dosta firmi u SAD i Engleskoj stavljaju turbo i cak kompresore na motore.
    http://www.bigccracing.com/
    http://www.rbracing-rsr.com/bmwturbos.htm
    http://www.sportrider.com/features/146_ ... index.html

Potrazhi po internetu, naci ces ih
    Boost or bust...

pa negde sam gledao po netu da fabticki delovi motora,klipovi,klipnjace i radilica mogu da trpe do 300 konja,sto meni nije potrebno.ja bih recimo bio zadovoljan da sa 110 konja postignem 200 konja ako je to moguce.sa materijom sam upoznat tu i tamo,a radove bih radio sam sa jednim ortakom.

Taj motor ima karburatore?
    Doris je vozila mini moris.

Turbo i motocikli nisu dobitna kombinacija. Morao bi kompletno da preradis ram, a i onda bi dobio verovatno dosta neprijatnih vibracija i s obzirom da bi to radio sam, verovatno bi pre ili kasnije ostao bez rama. Takodje, narusices poprecni, pa i uzduzni balans motora (a pretpostavljam da nemas uslova da o tome vodis racuna jer to zahteva vrlo ozbiljne uslove za rad) i moze da se desi da to ne lezi ni u krivinama ni na pravcima nikako...

Kao sto vidis gomila problema u najavi, a o samoj konverziji nisam rekao jos ni rec...

Nacin voznje motocikla i njihova kriva snage (pa cak i kod nisko turaznih masina kao Harley) je u suprotnosti s prirodom rada motora sa turbo kompresorom, pa njegove prednosti ne dolaze do izrazaja kod motora.

nema karburatore.mozda je kompresor bolje resenje,ako je za turbo vec komplikovano zbog mesta.

Član od
    29.04.2006
    Jos jedan jako veliki problem, obrtni momenat, koji je kod motocikla mali, bi se jako povecao... Da srpski kazem, jako bi bio pogan motor, jako bi se penjao na tocak bas zbog velikog obrtnog momenta na malim obrtajima...
    ...technology is the only Replacement for Displacement.

Član od
    03.02.2013
    Garaža
    Službeni
    mozda ovako nesto, dosta jeftinije,lakse za montiranje i odrzavanje a dobijas efekat o kojem si razmisljao

http://www.aaperf.com/etc.html

ja gledam za moju kawu pa sam dosao do ovoga

Član od
    07.09.2007
    Garaža
    wrx
    Tema je stara samo 6 godina
    U svakom slučaju, ko stavlja turbo na motocikl koji će se voziti u saobraćaju, poludeo je.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Plin u motocikl Honda CBR600F sa 4 karburatora
    Od lakyb u forumu Venturi sistemi
    Odgovora: 130
    Posl. poruka: 07.10.2013, 18:16
  2. Karike za Hondu
    Od Kubikaza u forumu MotorCikli CB team
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 27.05.2009, 21:00
  3. Najbolji motocikl po izboru BIKE magazina
    Od level3 u forumu MotorCikli CB team