Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 13 do 19 od 19

Tema: RENAULT Laguna II - ISKUSTVA

Član od
    15.10.2007
    Pa i moja dynamic izgleda unutra isto kao i intiale samo što initiale ima neku korisnu stvar više ali dynamic recimo ima korita sedišta sa kožom i deblji volan a enterijer je crno siv tako da je i sklad sa silver bojom spolja extra.Da li je neko nekada parkirao u isto vreme sve te limuzine ja jesam jer moji prijatelji imaju takve pa recimo samo laguna i mazda 6 imaju profil u koji je uloženo para za dizajn.Svi ostali karavani su napravljeni da u nuždi mogu da se obaranjem sedišta pretvore u pogrebne.Zadnjice su im četvrtaste kao na vartburgu a bočna stakla kao prozorska okna školskog wc .E da ja pišem o karavanima ni meni se lično nešto ne svidja zadnji deo lagune 2 limuzine.

Član od
    17.12.2007
    Pozdrav momci.
    Trenutno vozim pežoa 206, hoću da menjam auto i imam u ponudi jednu Lagunu (ostao bih u porodici Francuza ) 2004. godište sa "solidnom" opremom. 1.9dci motor je u pitanju.
    E sad, pošto nisam neki poznavalac automobila na šta bih trebao da obratim pažnju kada odem da ga vidim?
    Hvala unapred

Član od
    07.07.2005
    Ja cu da napisem ono sto mozes da proveris onako na brzinu, a verovatno vazi za vecinu auta. Najbolje je da to pregledas u nekom servisu ako imas prilike... Da ne kupujes na nevidjeno...

A uglavnom sam gore u nekoliko postova napisao sta sam licno i laicki primetio. Dakle:
    Trapovi su recimo solidno odradjeni (nista losije od drugih auta iz te klase), ali npr. krajevi letve (ako se to tako zove), cesto crkavaju - sve mora da bude utegnuto na volanu ako je potpuno ispravno.

Senzori za pritisak su vec redovna pojava da kad tad mora da se zameni neki, ali to vec ne znam kako da na brzinu proveris. Ako meri normalno pritisak u sve 4 gume, verovatno je sve ok. Nisu preterano skupi ako i neki ne radi...

Turbina se vec pominjala kao problem na tim motorima, uglavnom, ne bi smelo da se cuje zvizdanje interkulera ili cega vec ako je sve ok, i ne bi smelo da bude mnogo masno crevo na izlazu iz turbine, Evo i citava tema o tome: http://www.cannonballforums.se/viewtopic.php?t=20180

Obavezno gledaj u kakvom je stanju enterijer, materijali su toliko nezni da ako je auto stvarno mnogo vozen vrlo lako ces videti izbledele tapacirunge, ili mebl na sedistima. Npr. kad smo cale i ja kupovali lagunu tapacirung na vratima nije imao nikakve tragove, a vec sad nakon 60ak hiljada se poznaje kako se drzi lakat na vratima. Znaci, bas je nezno sto se toga tice, i vrlo lako se primeti koliko je vozen auto...

Npr. moja laguna je sad presla 200 000 km (ako nije vracano), i samo se na vozacevom sedistu primecuje kako je mebl malo svetliji, ali sam video lagunu koja ima duplo manje kilometara na satu a unisten sundjer na vozacevom sedistu, mebl itd, i plastika unutra skripi pri svakoj rupi - nespojivo sa malom kilometrazom.

I buduci da ta plastika u kabini nije bas ekstra kvaliteta pa se i sama razdrnda, ako je sve unutra utegnuto kad ga gazis preko rupa, i nigde nista ne skripi ili udara od plastike, meni bi to bio dobar znak da auto nije preterano izakan. Ovo stvarno ne pricam napamet, video sam nekoliko laguna kojima su vracene kilometraze, i prvo se prepozna u enterijeru. Kao sto rekoh, suvise nezni materijali. Nije na nivou, recimo, audija gde i posle mnogo kilometara enterijer i dalje ostaje utegnut i kao nov.

Dizne i ostalo je generalno skup problem common rail dizela, pa ni DCI nije izuzetak. Uglavnom, pri kupovini mi u servisu rekose da ako je sve ok sa diznama trebalo bi savrseno ravnomerno da radi na leru, da kazaljka za broj obrtaja ne mrda, da nema dima na auspuhu i slicno... Koliko to ima veze samo sa diznama ne znam, ali je svakako pozeljno da tako radi dizel.

Pletenica na auspuhu (ne znam kako se to tacno zove) je isto problem na lagunama - slusaj po gradu neke kad krecu, i vrlo lako ces naleteti na neku iz koje se cuju vibracije. Popravka verovatno skupa...

Nisam rekao nista posebno, ali vidim da niko drugi ne odgovara, pa barem nesto da napisem. Toliko sam saznao iz voznje, price sa majstorima u servisu, od nekoliko prijatelja mog caleta koji takodje voze lagune itd.

Na kraju krajeva, ni broj kilometara ne znaci nista ako je auto odrzavan kako treba, normalno vozen i slicno.

Ja bih sve to najradije prepustio nekom majstoru da pregleda detaljnije, skup je common rail dizelas za popravke ako nesto zaista nije u redu.

Član od
    17.12.2007
    Hvala ti puno, verovao ili ne dosta si mi pomogao. Ako ništa drugo ovaj enterijer mogu sam da gledam.
    Naravno da ću ga voziti u servis na pregled, ali sam pretpostavio da ima dosta "sitnica" koje mogu i sam da vidim.
    Pozdrav

Član od
    24.06.2010
    da li je imao neko problem sa fabrickom navigacijom

Član od
    15.03.2020
    Garaža
    Renault Laguna2

pozz

pozz.novi sam na ovom forumu
    vozim lagunu 2 2001 godina 1.9 dci
    problem imam sa zadnjim podizacima stakala i sa e.s.p
    stakla su mi radila normalno dok nisam prikljucio na lljevim vratima drugi prekidac i tad su prestali radit,osiguraci svi su ispravni
    a e.s.p fault mi se pojavio kako sam spustao most da promjenim gumice balang stangi
    zahvaljujem se ko god mi pomogne da rijesim problem

Član od
    21.08.2012
    Garaža
    Toyota Corolla E12 1.6 vvti
    Imao sam je i ja..
    Zapali je..

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

1. RENAULT Laguna lll - Zapažanja i iskustva
    Od nenasan u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 13
    Posl. poruka: 29.03.2020, 15:54
  2. Odgovora: 2013
    Posl. poruka: 04.10.2018, 11:17
  3. Odgovora: 5999
    Posl. poruka: 12.06.2011, 19:19
  4. RENAULT Megane II 1.9 dCi 120 KS - Iskustva
    Od dusanns u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 27
    Posl. poruka: 24.08.2008, 01:55
  5. Ima li ko iskustva sa Renault Safrane?
    Od Srdjan u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 39
    Posl. poruka: 13.07.2005, 04:26

Members who have read this thread in the last 5 days: 0

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •