Strana 52 od 63 PrvaPrva ... 242474849505152535455565762 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 613 do 624 od 752

Tema: Yugo 1.6 8v SOHC

Član od
    05.06.2008
    Garaža
    Yugo 1.1 EFI
    Registrovanje ce biti problem kada krenu da zaista proveravaju aute, za sad ne moras ni da imas auto da bi registrovao Svake godine objasnjavanje na tehnickom, oni su dobili dopis i onda svake godine zovem Masinski u NS gde mi kazu ma to ne treba da se atestira, to je sve kao fabricki, samo malo pojacano Nadam se samo da ce ti stici original hauba, drug je dobio neku malu privredu sta li je, haubu ali bukvalno ne mozes da dignes jednom rukom pri otvaranju koliko je teska
    Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."

Član od
    04.08.2006
    Garaža
    Yugo 1603, Yugo 1301
    Napravio odmoriste za nogu, treba jos 'patosnice' za vozaca i suvozaca, da pod ostane sto duze vizuelno sacuvan. I hauba stigla, iz treceg puta, jer ljudi nisu sposobni da ne redjaju haube jednu na drugu i ne razumeju da postoji izbocina za bravicu koja udubi onu haubu ispod. :/

"Sometimes it seemed like the more you drove the less money you had. I remember one time Buck Baker and Lee Petty and I had to put our money together just to split a hot dog and a Coke."
    - Lousie Smith

Član od
    05.06.2008
    Garaža
    Yugo 1.1 EFI
    Nasa posla... Garant su i rekli, a to malo sta fali, zagitujes i ni ne vidi se...
    Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."

Član od
    04.08.2006
    Garaža
    Yugo 1603, Yugo 1301
    Napravljene demontazne patosnice i uporiste za noge za suvozaca. Poenta je da cuvaju pod i ne zavlace se pod noge a opet da se mogu po potrebi lako osveziti po guljenju.
    Motorni prostor je izguljen koliko je moguce bilo do lima i ofarban u wash primer sa sve veznim limom. Sada dalje pripremanje i popravljanje...

"Sometimes it seemed like the more you drove the less money you had. I remember one time Buck Baker and Lee Petty and I had to put our money together just to split a hot dog and a Coke."
    - Lousie Smith

Član od
    05.06.2008
    Garaža
    Yugo 1.1 EFI
    Ako ti devojka voli nositi stikle, ima da ih izlomi na patosnicama Super fora ovo ispred suvozaca

Član od
    02.04.2005
    Radio sam nesto slicno na vise auta zato sto im vise nije bilo spasa koliko ih je korozija uhvatila.

Pravio ceo kos. na nekim ceo pod sa sve tunelom podpragom, pragom i unutrasnjim pragom. Uglavnom sam sve vracao u fabricko stanje bez izmena sto vidim da si ti radio. Ono sto mi je zapalo za oko su dosta dugacki varovi. Takvi varovi su mi pravili problem sa povlacenjem vara. Bolje su se pokazali tackasti varovi na po 3 cm jedan. Dugacki varovi su pravili toliku napetost i krutost prednjeg trapa da je trap znao da pukne sam od sebe. Tackastim zavarivanjem nije dolazilo do takvih problema. Jesi li pre ovoga radio neki drugi auto i kako se pokazao u voznji?

Član od
    04.08.2006
    Garaža
    Yugo 1603, Yugo 1301
    Ovaj auto imam od 2007me, moj cilj sa istim se menja konstantno. Svakako to nije restauracija i originalno stanje, jer je auto namenjen mom gushtu i nekim performansama osmoventilskog motora sa oldschool primesama. Ranije je bio prevaren motorni prostor relativno amaterski sa tackastim varenjem na svakih 2/3cm. Sada sam primenio 2-2 sistem - 2cm vara i oko 2cm praznog prostora na spojevima. Tako se vari vecina trkackih automobila i potpuno su funkcionalni i upotrebljivi za namenu. Ne vidim kako nacin varenja moze uticati na trap koji prati skoljku u njenoj nameni. Da je trap standardan to bi moglo da se odrazi na brzu potrosnju istog. Ovako, sve je pravljeno kao na trkackom autu, jer auto fakticki to i jeste, samo je upotreba varijacija na temu.
    - Lousie Smith

Član od
    02.04.2005
    Pitam za varove zato sto znam da mogu itekako da iskrive skoljku toliko da vrata ne mogu da se zatvore, sofersajbna ne moze da se montira i td.
    Recimo ovi dodatci na a stubu mogu da ga povuku. Mozda si me pogresno shvatio ne kazem da nisi trebao tako da varis nego kako si se borio sa tim problemom. Znam da se preporucuje unakrsno varenje leva strana pa desna pa leva pa desna da bi se kompenzovale deformacije.

Inace svaka cast na autu odusevljen sam pedantnoscu i detaljnim sredjivanjem.

Verujem da je osecaj voznje ko u kartingu

Član od
    04.08.2006
    Garaža
    Yugo 1603, Yugo 1301
    Vareno je sa co2 apratom od 140A bez kontinualnog vara, vec punkt to punkt po 5/6 punktova. Znam kako se krivi lim i siguran sam da sam imao dovoljno osecaja da se to ovde ne desi. Generalno mi se nije desilo osim na polustranicama da lim povuce, ali se i to relativno lako kompenzuje. Narocito ne na ovim mestima gde se preklapaju limovi i gde su kutijasti profili.

Dozivljaj voznje mi vec mesecima nedostaje u svakom slucaju...
    - Lousie Smith

Član od
    04.08.2006
    Garaža
    Yugo 1603, Yugo 1301
    Generalno, varenje je gotovo, sve je pojacano i napravljeno, mozda se naknadno po koja sitnica odradi. Pracka i patos su grubo gotovi, ceka se mila voda iz kanala da se povuce da bih mogao namazati epoxy, zastitu i ofarbati poliuretanom ceo pod. Namazan 2K epoxy na unutrasnjost prednjih krila, treba jos zastita i poliuretan, ali to kada dodje na red. Enterijer i eksterijer nacelno prespricani 2K wash primer-om, pa filerom i tzv. 'tecnim cement gitom' koji je u stvari polyester filer. Ima stvari za popraviti, ali prosto mora se uniformisati da bi video greske. Lagano dalje...

- Lousie Smith

Član od
    04.08.2006
    Garaža
    Yugo 1603, Yugo 1301
    Osmirglan tecni cement, nabacen wash primer jos jednom, pa tonirani filer u tri sloja i sada ce stajati dok ne ispeglam enterijer i motorni prostor. Pod je parcijalno oguljen i ofarban 2K epoxy-jem, zasticen sa CarSystem KS 1000 i ofarban kompletno u poliurentansku belu sa 100% sjaja. Isto vazi i za prednje podkoseve. Treba to ponoviti na prednjim krilima iznutra i zastititi pragove. Sledeci cilj je spremiti motorni prostor za farbanje da bih mogao da naredjam prednji trap i vratim motor, pa da se jos malo priblizim kraju ove faze radova.

- Lousie Smith

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Biće 5 puta bolji nego nov
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

www.autogas.rs

Slične teme

1. Daewoo lanos 1,5 SOHC 86konja
    Od cookboyns u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 15.12.2010, 18:34
  2. Odgovora: 1
    Posl. poruka: 17.02.2010, 01:41
  3. Cam Advance na SOHC motoru
    Od Rubi u forumu Lakši tuning
    Odgovora: 13
    Posl. poruka: 13.10.2006, 15:50