Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 13 do 17 od 17

Tema: Autoservis mehanika (-) iskustva ili ti crna lista...

Član od
    18.12.2009
    Garaža
    Pezo 307 1.6 16V

Re: Autoservis mehanika (-) iskustva ili ti crna lista...

AUTOPROMET na Novom Beogradu kod ``Nacionala`` mi je unistio kombi.
    Odvezao sam kombi na veliki servis. Radili ga 2 dana. Plus bespotrebna zamena plocica (stare su mogle da sluze najmanje jos nekoliko meseci), istina za to su me pitali. Naplatili 63.000 dinara. To je bilo u oktobru 2007.
    Posle 150 km kombi prezupci. O njihovom trosku odslepan u servis gde je proveo tacno 2 meseca. Za to vreme firma nije radila posto je to jedino vozilo koje imamo.
    U servisu polomljeni zupcanici pogonski, pumpe i nemam pojma koji bese treci. Tek majstori iz RENO servisa na njihov poziv uspeli da ga upale.
    Trazio odstetu, dobio kompromis da mi srede turbinu koja se cula. I jesu, probila je posle 500-600 km. Nova me kostala negde oko 50.000 bez ruku. Ruke mi kao nisu naplatili.
    Posle 2 meseca mi pukne klavijatura koja nosi klackalice. Odslepam ga u servis u Arandjelovac (nije ovlascen), covek mi zameni i konstatuje u karteru gomilu zubaca od onih zupcanika (ja trazio da mi vidi zasto ponekad plane lampica ulja). Ti zupci su unistili telo uljne pumpe. A sef servisa u NBGD mi rece da to sto povremeno zasija lampica ulja nije nista nego prljav senzor. Majstor u Arandjelovcu izmerio na punom gasu 1 bar pritisak ulja.
    Pumpu platio 24.000 plus rad ovoga u Arandjelovcu plus ulje itd.
    Kombi i dalje vozim ali verovatno mi trosi vise ulja nego goriva.

Posto jos nista nije zastarilo a imam sve dokaze konsultovao sam advokata i verovatno cu ih tuziti.
    E. da isao sam i kod Alvirovica u SAT savetovaliste. Ono sta su mi rekli i sam sam znao, samo sam bezveze trosio vreme i gorivo.

LJUDI, NEMOJTE ICI U AUTOPROMET. MENI SU UPROPASTILI VOZILO, A SEF MI JE U JEDNO M RAZGOVORU PRIZNAO DA SU IMALI SLUAJ DA POSLE PAPRENO NAPLACENE GENERALNE NA NEKOJ ASTRI POSLE 1000 KM VENTIL UPADNE U CILINDAR.

Marea Trade Zemun Prvomjska.

Radjene gornje viljuske + gumice balans stangle pre 3 meseca.

Pre mesec dana krene da "zvace" desna gornja viljuska i nazovem ih da javim da cu doci na reklamaciju. Odem tamo sa servisnom knjizicom u gepeku i majstor cim je poledao auto kaze otisla je gornja viljuska. U tom trenutku dolazi neki kao menadzer i krece se pricom da su kod njih radjene donje vijuske i da ce popravka kostati 15.000 dinara.

Ja kao popisan odem kuci i na prakingu pogledam u servisnu knjizicu kad ono radjene gornje viljuske...

Okrenem se kao furija, i samo sto ga nisam iznabadao zbog zavlacenja. Lik pristane da mi zameni tu viljusku koju imam pravo da reklamiram i primi auto na popravku tek 2 nedelje nakon moje zalbe.

Na kraju mi je uzeo 2500 dinara za "ruke" koje su bile placene pri prvoj ugradnji viljuske. Jos mi nije dao nikakvu garanciju na tu "novu" viljusku koju su mi ugradili. Inace ta cela viljuska kosta 3700 dinara a on mi je trazio 15000 za zamenu.

Na kraju svega, bio sam srecan sto sam izvukao ista od najgorih klosara koje sam sreo u zivotu.

Sad mi nesto lupka sa leve tj vozaceve strane, pa me zanima kako da ostvarim pravo na garanciju i kolika je ona generalno na auto delove, jer imam u servisnoj knjizici podatak da je kod njih menjan deo?

Odg: Autoservis mehanika (-) iskustva ili ti crna lista...

Ovako,

Imao sam problem sa korpom kvacila, Nissan Micra 1.0, 2002. Zvao sam par prodavnica, i na osnovu odgovora zakljucim da je cena seta oko 20000, i mada mi je bilo mnogo, ipak se odlucim jer racunam ako je skupo, valjda je i dobro. Oteram u servis Forma u Prvomajskoj jednog popodneva i sutradan dodjem popodne i pokupim auto pred kraj radnog vremena. Platim uredno 25000, i krenem. Pritom mi nisu dali stari set kvacila, da vidim u kakvom je stanju, niti su mi rekli koji su tacno set ugradili kao nov, a iz radionice te isteravaju kao da bolujem od kuge. Ok. Osetim da auto trza pri kretanju ali racunam to ce leci posle malo voznje. Predjem stotinak kilometara i vidim da je stanje sve gore pa ih nazovem ponovo. Naravno, jedva me prime i konstatuju i oni da trza. Posto sam imao nameru da idem na dalji put zahtevao sam da mi odmah to srede. Odgovor je bio: MA VOZI, NISTA NE MOZE DA SE DESI. Elem, jedva izboksujem da mi za sutradan u Stolackoj gde im je drugi servis, zakazu skidanje i oteram. Tog dana dolazim i uzimam auto da bi oni prosuli pricu da su skidali set jos dva puta, i jedva konstatovali da lamela nije u redu pa su ugradili nov set. Napomenuli su mi da slini semering na poluosovini ali da nije nista ozbiljno i da bi trebalo u skorije vreme da se zameni. (Pre bilo kakvih intervencija nije bilo ni tresenja ni curenja). Slozim se da hocu da menjam semering ali kazu da ne mogu nigde da nadju semering i da ce me zvati za 5,6 dana kad ga dobiju. OK. I dalje ne znam koji je novi set ugradjen, samo znam da je 20000. OK. Sutradan ispoda auta ugledam BARETINU ulja jer su prilikom tolikog skidanja ostetili semering. Zovem ih da pitam da li su nabavili semering i sta da radim jer mi curi ulje, Odgovor: ME NE MOZE NISTA DA SE DESI! Pritom drsko i bezobrazno stave do znanja kakvo im je radno vreme i boli ih uvo sto ja zbog njih imam problem! Okrenem par prodavnica i nadjem odmah semering koji oni nigde nisu mogli da nadju. Odem da kupim semeringe, manzetne i ulje i otkrijem da onaj set koji su oni trebali da ugrade kosta 10500!

FORMA VISE NIKAD!!!!!!!!!!!!!!!

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Toyota Auris

nista novo za formu, poznato ponasanje
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Član od
    30.09.2004
    Garaža
    Avensis 2.0 D4D

Odg: Autoservis mehanika (-) iskustva ili ti crna lista...

Au, znači za izbegavanje. A ja baš bio zadovoljan (doduše samo promena pločica na Jazzu).
    Toyota Avensis 2.0 D-4D (2007)

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

1. Auto klime (-) iskustva, crna lista
    Od gari55 u forumu Auto Klima
    Odgovora: 25
    Posl. poruka: 06.04.2016, 09:53
  2. Autoservis mehanika (+) iskustva ili ti bela lista...
    Od kilson u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 72
    Posl. poruka: 10.05.2012, 21:54
  3. OSIGURANJA: CRNA (-) LISTA
    Od CikaKure u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 33
    Posl. poruka: 27.06.2011, 15:54
  4. Autolimari (-) iskustva ili ti crna lista
    Od kilson u forumu Kreditiranje, serviseri, osiguranja
    Odgovora: 48
    Posl. poruka: 15.06.2009, 15:17
  5. Prodavnice auto delova (-) iskustva, crna lista