Strana 5 od 5 PrvaPrva 12345
Rezultati 49 do 58 od 58

Tema: Snaga anlasera... xW?

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    volvo 945 SE turbo lpg, 340 GL lpg
    Sta smatras vitlo sa daljinskom komandom a sta mehanicko?
    daljinski, nosis u dzepu, programiras kada, koliko dugo...sve blagodeti modernog eletktronskog upravljanja.

mehanicko, kabl/zica vezana za motor ogranicene duzine, moras da stiskas dugmice.

posto sada vidim koja je namena, ima u marini mozda starih/polovnih vinceva pa cena mozda i nije tako strasna. za novo nisma ni mislio, za nautiku je generalno kvalitet izrade po pravilu veci i oprema skuplja.

ako to ne pije vodu, mozda odes do prodavnice za Land Rovera, (ako ima takve ovde) ili svratis do RTSa-, Srbija Suma, EPS-a i slicnih koji su to (mozda) koristili a rashodovali.
    popravis/ podmazes i terja dalje.

vitlo je skoro pa neunistivo, moze da traje decenijama.

zar si ikada uspeo da se zaglavis sa Nivom ?
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg

EPS je nekad koristio rover ali su presli na nive. Jos po negde se koristi rover ali samo u sumadiji. Iskreno nisam skoro video neko vitlo mada ideja nije losa. Da li bi mogao da se ubudzi to vitlo sa rovera?
    "If everything seems under control, you're just not going fast enough."

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    ne vidim u cemu bi bio problem- izraditi nosecu celicnu plocu koja se prisrafi negde na sasiju. nosace branika direktno i postavi na nju cekrk.

u cekrku prakticki nema sta da se pokvari, osim da ga nacne korozija.
    kako se to ipak pravilo nekada kada se nije stedelo na (tanusnom danas) materijalu i kako je to radjeno za Rover npr i kvalitet izrade je bio adekvatan/ vrhunski.

mislim da cekrk glatko moze da odradjuje posao jedno bar 50-80 godina od dana izrade, pa model i godiste ne bi trbalo daigraju ulogu koliko mehanicka ocuvanost celine odnosno da je komplet delova.

to su naravno sa mehanickim upravljanjem, ti stari.

a umesto cekrka moze se iskoristiti i snaga postojecih tockova koji se okrecu u prazno.

jednostavno se na postojecu glavcinu tocka nadogradi (prisrafi po potrebi) tzv "krst" na koji se veze sajla.

drugi kraj sajle se veze za drvo ili vec nesto i onda se sajla namotava na pogonski tocak, oko tog krsta.

da bih bio jasniji, podsetiti se izgleda bubnja za namotavanje kabla, i njegovog funkcionisanja.

tako bi mogao auto sam sebe da izvlaci i da koristi postojeci motor, menjac i pedalu gasa za odredjivanje brzine cekrka...npr.
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg

brick ideja ti je dobra ali ima dve falinke

Prva je : pretpostavimo da lada nema blokadu prednjeg diferencijala,tako da kad krene da mota pojavice se otpor i onda ce sve da ide na onaj drugi tocak i opet smo na pocetku, to moze da se resi ako se stave dva takva krsta ali onda dolazimo do
    drugog problema, kad se vec toliko zaglavi da ne moze dalje obicno su tockovi malo ukopani u svezem, finom, lepoljivom blatu malo je nezgodno za montazu u takvim slicajevima

Nekom je ovo vec padalo na pamet

Turbos make torque,and torque makes fun

Član od
    04.10.2004
    A ti bi da ne zagazis u blato? I tata bi sine Budi srecan da ne budes do pola vrata u vodi. Ovi poligoni za igru ovde imaju i takve bare. Lud svet

Pa dobro dranix ribarske cizme su obavezne (uostalom za sta sluze suvozaci )

ali ipak mislim da nije bas jednostavno montirati nesto na tocak ako je on pod vodom/blatom
    na to sam ja mislio
    Turbos make torque,and torque makes fun

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    pa jeste, kada dodje do haosa sve je problem. najbolje je unapred predvidjati moguce dogadjaje pa adekvatno ne upadati u probleme.
    stekne se iskustvom i osecaj da je nekada malo obilazno zapravo blize i daleko brze

bio jednom suvozac kada su Land Roveru otkacinjali kardanski prenos da bi mogao da prodje kuda je vozac naumio. blato, pih sta je to u alternativi da zanocis pored vozila cekajuci Godoa

nego, zar nema Lada blokadu prednjeg diferencijala ?
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg

Nema blokadu prednjeg, samo centralnog. Sva tri su otvorena (Stalni 4x4) a samo sredji se blokira.

Motor za brisace... ni u ludilu

Malo sam razmisljao i dosao do zakljucka da je ovo vrlo zajebana stvar i da je sa razlogom tako skupa

Hidro motor... super stvar. Ali opet treba skupo platiti vitlo i namontirati servo pumpu. Opet smo na pocetku (puno para).

Da, brick, dosta sa mse zaglavljivao sa Nivom . Otvoreni diferencijali u osovinama cine da imas samo dva tocka koji se vrte, a to je nedovoljno za klizavo blato... makar jedan LSd ili potpuno blokirajuci diff napred ili nazad bi drasticno popravio stvar, ali mislim da bi to na kraju ispalo skuplje od vitla... i opet bi mogao da se zaglavim, a sa vitlom jako tesko

RALLYING - Like drag racing but with jumps, turns, snow, mud, gravel skill and balls.

Član od
    03.10.2019
    Garaža
    FIAT BRAVO 1,6

Jaci anlaser od 3 kw

Pozdrav svima sa foruma ,kako citam kolegi je potreban jaci anlaser od 3 kw,posedujem nov ne koriscen tenkovski anlaser pa mogu pogledati karakteristike koje su na njemu.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Pozdrav i tebi Ja stvarno verujem da se kolega do sada bar toliko nabildovao za 14 godina da i poteznim kanapom rešava stvar
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Strana 5 od 5 PrvaPrva 12345

Slične teme

1. Jako cudan problem sa krcanjem anlasera/zamajca, nemam ideju
    Od NpN u forumu Šasija, kočnice, transmisija
    Odgovora: 32
    Posl. poruka: 14.12.2009, 06:56
  2. Snaga ili potrosnja?
    Od Chokky u forumu Tehnički deo
    Odgovora: 9
    Posl. poruka: 08.12.2006, 01:20
  3. Odgovora: 5