Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 21

Tema: Amortizeri ko u Amera

Član od
    11.04.2007

Amortizeri ko u Amera

Pozdrav.

Tražio sam na netu(ne pretjerano revnosno) dali negdje ima da se kupe amortizeri koji imaju svaki zasebno štelovanje iz kabine(kao oni sa ameri?kih filmova)

Vidim i Njemci imaju to jer sam gledao preko satelitske.

Sad jeli ima neki sajt ili bilo šta.....

Član od
    24.09.2006
    Nisu to samo amortizeri, prera?uje se kompletno vešanje. To se u USA ?ini mi se zove air-ride. Ukratko, ubacuje se kombinacija vazdušnih jastuka i/ili amortizera + kontrole. To uglavnom može da se izvede na onim kolima koja imaju dovoljno mesta u kroseriji za tu poprili?no glomaznu opremu. Mnogo skupo

Član od
    19.08.2005
    Garaža
    Audi A4
    audi allroad ima tu foru stelovanje visine iz kabine tj ima tri moda, visoko, srednje i nisko a mozda ima i meckacija S klasa, nisam siguran, znam da ona ima te vazdusne jastuke ili sta vec.
    deutsche gemacht-gut gemacht...

Član od
    24.09.2006
    Ima i Merc E klase, ali to je druga pri?a. Visina trima se podešava samo vazdušnim jastucima, i SUPEr je stvar. Air-ride je totalna ludnica, uopstalom svaki drugi rap nigga spot na mtv-u prikazuje takva prometala i njihov bump drivin' style Pitaj Hemija, on sve o tome zna

Član od
    11.04.2007
    Hvala na odgovorima, a što jes jes prava ludnica je to vidjeti.
    Eto danas baš gledah na nekoj neznam kojem kanalu satelitskom i sasvim slu?ajno vidjeh njemce i njihovu emisiju o nabu?ivanju kola.

Ljudi ludnica nema samo da te glava zaboli, od felni, niskoprofilki, spojleri ,niklovani motori i pored svega još i air-ride(sad znam kako se zove zahvaljuju?i giletu)

Ma ludnica da ste samo vidjeli nabu?enu jetu I, ma perverzija.

Član od
    10.03.2005
    Garaža
    Superb 2.0 4x4 DSG
    Taj air ride u zavisnosti od vozila kosta od 800-**** eura... I nije nesto u sta treba investirati...
    Škoda Superb 2.0 TDI 190 bhp DSG 4x4 2020
    Volkswagen Tiguan 2.0 TDI 150 bhp Carat 2017

Član od
    13.03.2006
    inace je prilicno prosta ugradnja, ali meni besmisleno izgleda recimo golf sa air ride... da bi se tako nseto napravilo mora da se ima i pravi auto... recimo imapala...

Član od
    24.09.2006
    Amer u svakom slu?aju

Član od
    23.12.2005
    Postoji air ride i pravo low rider ogibljenje

Air ride su vazdusni jastuci, za svaki tocak kojim se samo kontrolise visina karoserije i sa njima auto ne moze da skace ali moze da se extremno podigne ili spusti.

Low rider ogibljenje se sastoji od hidraulicne pumpe, po jedne za svaki tocak koja oprugu sabije do maximuma ( tada je auto legao ) i onda je brzo otpusti sto natera auto da skoci. Te pumpe moraju biti veoma jake a auto mora da izdrzi skok od 1 metra u visinu ( najcesce ). Za takve stvari preporucuje se auto sa sasijom jer samonoseca karoserija puca veoma brzo. Hidraulicne pumpe se pogone strujom i to dosta pa su akumulatori ( 2-4 ) montirani u prtljazniku. Mrzi me da pisem od detaljima a za tehniku imas ovde objasnjenje a ako te nesto konkretno interesuje, pitaj....

http://www.layitlow.com/tech.shtml

Član od
    27.03.2006
    Bez ljutnje, da su ta američka auta ikada bila i malo, što se kaže, "driver's car", nikada ne bi pravili te sulude karakondžule od njih. To je generalno problem njihovog društva - svi vole mnogo da pričaju, ludiraju se i konstatno skreću pažnju na sebe. Na kolima svi imaju neke parole i nalepnice, a neretko i lamperiju (spolja) i svi vole da ti ispričaju sve što misle, iako ih ti uopšte ništa nisi pitao. Za mene je to dno kulture (normalno, jer su najmlađa kultura na planeti) isto kao i ovi "automobili", jer 100 godina se evropski i japanski inžinjeri trude da što bolje sva 4 točka drže asfalt, ali ne, tu su ameri da izmisle nešto novo, samo da bi neko reko "jeee, kako je dobro"... Daleko im lepa kuća.

Član od
    23.12.2005
    Citirati Originalno postavljeno od Bane?
    jer 100 godina se evropski i japanski inžinjeri trude da što bolje sva 4 točka drže asfalt....

koliko znas o japanskim automobilima pre 1965 godine?
    u to vreme su amerikanci i evropljani pravili automobile koji su i danas lepi i snazni, japanci su gurali rikse...
    molim te, nemoj o japancima...

Član od
    27.03.2006
    Ta rečenica jeste dvosmislena i ti si je shvatio kako si poželeo da je shvatiš

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Slične teme

1. Odgovora: 8
    Posl. poruka: 15.03.2012, 21:47
  2. amortizeri za 206
    Od bata621 u forumu Francuska
    Odgovora: 5
    Posl. poruka: 09.12.2009, 10:34
  3. amortizeri
    Od mitros u forumu Nemačka
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 13.08.2009, 10:37
  4. G3 GTI 16V amortizeri