Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 52

Tema: BMW remont motora - osvezenje

Član od
    27.03.2005

BMW remont motora - osvezenje

Auto se cudno ponasao, nije dizao temperaturu, trosio je ulje, trosio je vodu (povremeno smo dolivali) i teze je palio (posledica neispravnog releja za grejace).
    Nikakvu indikaciju nismo imali da vodu sagoreva, nije bilo belog dima i slicno. Nikakvo vidljivo povecanje pritiska u sistemu za hladjenje (naduvana creva, pucanje hladnjaka...).
    Kada sam sredjivao prednji trap primetio sam veliku kolicinu ulja koja se slivala sa desne strane motora ispod izduvne grane. Nisam mogao da utvrdim odakle to ulje.
    Posto me ovo gore navedeno iznerviralo krenuo sam da rasturam redom motor. Prvo sam skinuo turbinu i odneo je u servis. Posle ciscenja i adhok provere ustanovili smo da nije toliko losa tj. da moze jos da gura bez vecih problema.

Dalje sam pristupio skidanju glave da bi zavirio u motor kad tamo

Otkrio sam i gde curi ulje kada sam skinuo glavu, gle cuda povratno crevo za ulje od turbine gotovo da je spalo sa bloka. Na to se nadovezase i ona dva creva za filter ulja i dobih ja prosipanje ulja. Naravno videh da na 2 i cetvrtom cilindru trosi vodu onako pomalo i na kvarno. Naravno ovo bi trebalo da sredim dobrom zaptivkom?

Evo i skinute glave, pogledaj te sta se desava sa usisom, pun je ulja? Odakle bre to ulje?

S donje strane primetih nekoliko pukotina izmedju ventila, videcemo sutra bi trebalo da nosim na obradu pa ce cike da kazu sta da radimo.

Posto ja nevidim neku veliku pohabanost cilindara (primetih jos na nekim i tragove fabricke obrade), interesuje me odakle pritisak u karteru (zasto ulje u usisu)? Sutra planiram i da isteram klipove i da pregledam da nije neka od karika pukla? Ako jeste planiram da stavim standard karike i da sve to spakujem nazad, normalno zamenicu i letece lezajeve.
    BMW volim al ne znam da ga vozim!

Član od
    27.03.2005
    I zaboravih ono najvaznije GDE DA NOSIM GLAVU NA OBRADU?

Ajte ljudi hitno je ko je najbolji tj. da bude pristojan s cenom a odlican s kvalitetom.

Član od
    14.11.2005
    ...ulje u usisu je obicno od turbine,a pritisak u karteru normalno od jednog dela kompresije koji je prosao dole...pa nije nov motor...malo to upakuj i vozi...

Član od
    08.10.2004
    Nosi kod Ljube u Bate oni su ti blizu cvetkove pijace tamo ulica kod okretnice.Ako treba telefon okachicu...

I love my

Član od
    27.03.2005
    Super je sve ali, kako mi objasni majstor za turbine: ako imas pritisak u kareteru, on ce onemoguciti normalan povrat - slivanje ulja iz turbine. E mene brine to sto ulje se javlja pre turbine u usisu - crevima?

Daj okaci i telefon.

Član od
    09.10.2004
    Garaža
    volvo 945 SE turbo lpg, 340 GL lpg
    i ja sam na dizelu imao uvek ulja u usisu, atmo bez turbine.
    dizel nema leptir, mali je potpritisak, hladan motor dosta pušta blowby sam po sebi.... sve u svemu ja bih ti rekao tipi?na osobina dizela je taj problem (uslovno) sa uljem kod dizela.
    konstrukciono je tako, pomiriš se sa sudbinom.

isto kao i pucanje glave izmedju ventila, ne se?am se da sam ikada video ijedan komad glave na nekom nema?kom dizelu iz tog doba kome nije pukla glava.
    volvo
    945 SE turbo lpg
    344 GL lpg

Član od
    14.06.2005

Re: BMW remont motora - osvezenje

Citirati Originalno postavljeno od djukic
    Naravno videh da na 2 i cetvrtom cilindru trosi vodu onako pomalo i na kvarno.
    Mislis na drugom i petom?
    Onaj peti bas ocajno izgleda(bar na slici).Koliko je proslo vremena od poslednjeg gasenja motora do te fotke?
    Skini tu rdju sa cilindra pa vidi,ali ako ima dubinskih ostecenja(mada sumnjam) onda si ga naj...
    Nemoj dizelanu kariciti ako mu cilindri i klipovi nisu bas najbolji(osim ako neces da ga utopis),nece dugo trajati.

Sreca pa je sveze ovih dana,lako je za raditi...

Član od
    08.10.2004
    011 2831430 a imash i sajt www.ljubaibata.co.yu

I love my

Član od
    10.01.2005
    Garaža
    CorsaC, astra H,
    I? Dokle se stiglo?
    Jel si se snasao za zupcenje?
    To date there has never been a faster car built for the public road and,
    it has been suggested, there never will be. McLaren F1.

Član od
    27.03.2005
    Jooooj koliko je to prosto kad znas gde da gledas. Svi mi vicu gledaj kocku na bregastoj. I sad mene mrzelo da idem da vidim kocku, a posle sve vreme trazio kocku ko za jamb .
    Sve u svemu kada sam odlucio da se protegnem i prosetam svoje debelo du_pe lako sam ga uzubcio. Sve sam sakupio na jednom mestu sem tecnosti to cu kad ubacim motor a to planiram posle ove zime (tj za vikend).

Član od
    10.01.2005
    Garaža
    CorsaC, astra H,
    A ja prodao ulje
    Samo mapred i opet pola miliona
    To date there has never been a faster car built for the public road and,
    it has been suggested, there never will be. McLaren F1.

Član od
    27.03.2005
    Kakva zima je dosla i jos ova kisa. Dobro je sto je ostalo samo da se napakuje sve nazad.

E sad tesi me da mi je drugar otisao na more i on ceka lepo vreme ali to cekanje placa 50E svaki dan

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Slične teme

1. remont poluosovina?
    Od Igor_sd u forumu Francuska
    Odgovora: 11
    Posl. poruka: 23.09.2013, 07:46
  2. Zamena ili remont motora Peugeot 309 1.3
    Od missa91 u forumu Francuska
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 01.11.2012, 01:47
  3. osvezenje motora
    Od cule u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 8