Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 16

Tema: bmw e30 m40 316i

bmw e30 m40 316i

Zna li neko na sajtu gde se kod nas ( Beograd ) moze pronaci turbina za m40 motor i koilko kosta ?

Jel ja to vidim jos jedan bmw turbo ?

Sta radis, sta planiras, daj malo detaljnije, turbina ima na sve strane polovnih, a novih hmmm..... nema

Pozz

RAle

Sta mu sad znaci "turbina za M40 motor"?

Koja ide na njega standardno?

Ako ne ide, a ne ide, onda pitanje nema smisla, jer mozes da stavis bilo koju (osim turbina za dizele), zavisi sta pokusavas da napravis od motora.
    The difference between men and boys is the price of their toys

M40 oznaka motora to sigurno znas, trazim nekog ko zna da me uputi gde mogu da je nadjem jer znam da ima bas za m40 motore turbina koja se kaci bez i jedne prepravke i budzenja. Ne zelim da radim chip ili da menjam motor, zelim samo turbinu ...

Moram da te razocaram ali turbo konverzija nije BAS tako jednostavna...

turbina ima raznih , vecih, manjih, boljih, losijih, ali sve bas sve turbine guraju vazduh, m40 ni po cemu nije specijalan, dakle to je 4-taktni SUS motor, i njemu je za rad pored vazduha potrebno i gorivo...

Dakle ne mozes jeftino da prodjes

turbo mozda postoji koji pashe sraf na sraf na tvoju izduvnu granu ako je 4-1 a ne 4-2-1 i to ce sigurno olaksati posao, ali ne i zavrsiti isti...

glavno pitanje je sta ti zelis od tog motora ?

pozz

RAle

Vidi, sve sto cu ti reci je sa najboljnom namerom, tako da me ne razumes pogresno.

Ocigledno nemas preterano mnogo iskustva sa mehanikom, turbinama, specifikacijom M40 motora, niti bilo cime drugim vezano za mehaniku, osim da na motor moze da se stavi turbina i da to radi. A to tako ne ide. Ili ti je jos verovatnije neko ispricao da to tako moze, da to tako radi, ili si negde nesto procitao, pa napola razumeo - to jednostavno ne ide tako.

Dakle, tvrdnja da postoji turbina bas za te motore je malo...hm, recimo naivna, jer ti motori nikad nisu imali turbine, te ne moze ni da postoji turbina bas za njih, a pogotovo ne postoji takva koja se kaci bez ikakve prepravke i budzenja.

Dakle, na M40 motor mozes da zakacis turbinu, ponavljam, od BILO kog turbo motora slicne zapremine, ali ako bas hoces mozes da zalepis i neku koja ce da izbaci 500-600KS, i preko. Izbor turbine se ne radi tako sto kazes na koji motor hoces da je zakacis, vec sta od tog motora hoces da izvuces.

Dalje, nemoguce je nakaciti turbinu, pa sve i da postoji neka "bas" za njega, bez ikakve prepravke i budzenja. Pocevsi od cinjenice da ti je potrebna druga izduvna grana, modifikacija usisne, pa preko modifikacija senzora koji ECU-u daju signale o onome sto se u motoru desava, modifikacije mapa paljenja i goriva (ono sto nazivas "chip", dakle to ide pod obavezno), da ne pominjem modifikacije na samom motoru, jer na atmosferski visokokompresioni motor stavljas turbinu, sto nece da moze bas tako prosto i jednostavno.

Dakle, da samo nadjes turbinu koja "odgovara", zalepis na motor i ne diras nista drugo, ne moze. Ako ti je neko rekao da moze, slobodno idi nek' ti pokaze kako on to zamislja da uradi.

Eto, ukratko.

Iskreno da ti kazem nisam neki veliki strucnjak za motor a da sam cuo da mogu da stavim turbinu koja mom autu koji ima 100 konja moze da digne jacinu na 150-170 konja, da treba da promenim izduv i to mi je receno a da treba da se cacka nesto oko kompjutera to mi niko nije rekao ... evo ti si prvi i hvala ti ! Ako tebe ne mrzi da pises reci mi sta je sve potrebno uraditi za takav poduhvat i neku grubu procenu koliko bi to kesa kostalo ? Jos jednom hvala ti

Hajde da jako skratimo ovu pricu - konverzija atmosferca na turbo motor je prilicno komplikovan zahvat i za iskusne mehanicare, pogotovo oko stelovanja i podesavanja da sve radi kako treba - a kamoli za nekog ko je o tome samo slusao kako bi moglo da se uradi.

Veruj mi na rec, ali ovo zaista ne govorim u losoj nameri, prilicno komplikovan, ne bas jeftin zahvat i to sa diskutabilnim rezultatima...

Ako ti treba tih 170KS, ubaci 2.5 motor, batali ovu pricu sa turbinom...to da je tako jednostavno i jeftino, svi bi to radili.

ja sam juce uspesno zavrsio konverziju bmw-a 325i e30 na turbo, cela operacija je kostala oko 1500e samo u delovima...

Auto je inace vlasnistvo Nikole iz Veternika koji je sve prepravke na mehanici motora odradio sam. Turbo je sa Audi-a S2.
    Kompresioni odnos je spusten na 8.2:1 stavljen custom dihtung glave, izvedeno podmazivanje turba, kao i hladnjenje vodom, intercooler auspuh i izduvna grana itd.

Ja sam mu radio elektroniku i remap.

Juce smo ga vozali, postizao je bez vece muke 240-250km/h sa 0.8bar-a natpritiska...

Za sad radi stabilo, bice potrebne jos neke sitne dorade mape paljenja i ubrizgavanja ali to je dalje vec lako....

Cela operacija je trajala oko 2-3 meseca uz menjanje trapova, kocnica i pakovanje motora...

Trapove i kocnice nisam racunao u cenu delova, ali su ti sigurno potrebni

Znam, sad ces reci da za 1500e mozes da uzmes 2.5 motor i da je to skupo i da li moze jeftinije, odgovor je NE, ne moze....

Obrati paznju na papir na zidu....

Da li si jos uvek ZA turbo konverziju ?

Član od
    24.05.2005
    @ drasko:

Evo ti jedan besplatan savet - batali. =]

Ekonomski totalno neisplativo, na pomenutom modelu promashena investicija obzirom na trenutnu trzhishnu vrednost samog automobila.

Naravno da M40 mozhe da se konvertuje na turbaka, ako ti finansije nisu nikakav problem i ako je to bash imperativ spremi dosta kesha, nerava i vremena za tu avanturu. Vec je nagoveshteno shta sve mora da se radi, a sve je to mnooogo lakshe reci nego uraditi. I jeftinije, naravno

Ako ti vec treba josh snage na autu, onda ti je moj predlog da zamenish kompletan motor i to onim iz modela 318iS (M42 DOHC 16v). Taj motor razvija nekih 136 KS shto je iz atmosferca od 1,8 litara odlichan rezultat, narochito bio za to vreme. Sa njim E30-ica lako ide preko 200 km/h, a nije narochito "strashan" po pitanju odrzhavanja. Ostaje ti uvek i opcija nekog shestaka, mada je on donekle komplikovaniji za "ubudzivanje", ali se i to da odraditi. Moja preporuka u tvom sluchaju ide ka M42 16v motoru, za "kockicu" odlichan izbor i odnos performanse/odrzhavanje/potroshnja.

...ima jedna kockica sa m40 turbo motorom u oglasima vec neku godinu, radjena u italiji i ne moze lik da je proda pa ti vidi, a ulozio je gomilu para !

ako vec oces da se igras i imas para onda 2.5 na turbo ili neki M-power unutra i ima da leti !

a ako ne onda prodaj to doplati i uzmi neki 325 i uzivaj, pogotovo kad padne kisa ili sneg !!!

onda se na tu pricu obavezno nadoveze pitanje ko ce da placa ragistraciju itd ?

Proklet smo narod, hocemo da smo brzi a necemo da platimo....

p.s. jel se zna taj iz oglasa, sta je kakav je , koliko kosta ?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. BMW 316i m40
    Od kaboom u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 4
    Posl. poruka: 23.02.2010, 07:39
  2. bregasta na BMW-316i 90'
    Od ivo u forumu Nemačka
    Odgovora: 21
    Posl. poruka: 08.06.2008, 15:33
  3. BMW e30 316i
    Od remus u forumu Nemačka