Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 14

Tema: Cenkanje prilikom kupovine automobila u Nemackoj?

Cenkanje prilikom kupovine automobila u Nemackoj?

Da li je ok soba? Ako nije prebacite je u odgovarajucu.

Ima li neko na forumu da je u skorije vreme uvezao auto?
    Interesuje me na one automobile sto nadjem na mobile.de kolika je sansa da cenkanjem skinem 500-1000 eur, ili vise? Koliko znam handleri daju neku garnaciju na auto, a posto ja ionako iz Srbije tu njihovu garanciju ne mogu da ostvarim, pa me zanima da li na osnovu toga mogu skinuti 1000 eur cene?

Interesuje me i koliki su dalje troskovi, znam da tamo treba notar i odjava da se plate.

I kako kod nas naci dobrog speditera da li kod svakog moze da se dogovori da urade nesto da bi auto procenili na sto nizu cenu? Znam da je drzanje auta na carinskom placu 50 eur dnevno, ako se ne varam.

I uvezen auto dok ne ocarinim, znam da imam rok 3 dana, pa me zanima da li ja tada imam neki dokumet sa kojim mogu auto da vozim 3 dana, ili ne?

Mozda bi mogla da se napravi neka sticky tema oko uvoza automobila iz inostranstva

Znaci generalno koliko mogu da snizim cenu automobila na mobile.de i koliki su troskovi od Nemacke do carine ovde.

Član od
    24.05.2005
    Koristi Search opciju, bilo je puno priche o ovome...

Ukratko, mnogo je preporuchljivije da auto uzmesh od nekog handlera nego "na divlje", na auto pijaci. Imash kakvu-takvu garanciju, automobil je pre momenta prodaje detaljno ispitan i manji eventualni kvarovi su otklonjeni tako da je tehnichki ispravan, shto niko na auto-pijaci ne mozhe da ti garantuje. I ono shto je najvazhnije, ako kupish auto kod handlera (ili auto kuce koja pored novih prodaje i polovna vozila iz svog programa) imash opciju povracaja PDV-a u visini od 16% brutto cene vozila. I o tome je puno puta pisano, srchuj malo

Ako se dobro secam nbbulevar je bash nedavno uvezao auto iz shvabije, potrazhi njegove postove i iskustva u vezi toga.

Član od
    04.06.2005
    Garaža
    Svasta nesto

Re: Cenkanje prilikom kupovine automobila u Nemackoj?

Citirati Originalno postavljeno od jovan30
    Da li je ok soba? Ako nije prebacite je u odgovarajucu.

Ima li neko na forumu da je u skorije vreme uvezao auto?
    Interesuje me na one automobile sto nadjem na mobile.de kolika je sansa da cenkanjem skinem 500-1000 eur, ili vise? Koliko znam handleri daju neku garnaciju na auto, a posto ja ionako iz Srbije tu njihovu garanciju ne mogu da ostvarim, pa me zanima da li na osnovu toga mogu skinuti 1000 eur cene?

Interesuje me i koliki su dalje troskovi, znam da tamo treba notar i odjava da se plate.

I kako kod nas naci dobrog speditera da li kod svakog moze da se dogovori da urade nesto da bi auto procenili na sto nizu cenu? Znam da je drzanje auta na carinskom placu 50 eur dnevno, ako se ne varam.

I uvezen auto dok ne ocarinim, znam da imam rok 3 dana, pa me zanima da li ja tada imam neki dokumet sa kojim mogu auto da vozim 3 dana, ili ne?

Mozda bi mogla da se napravi neka sticky tema oko uvoza automobila iz inostranstva

Znaci generalno koliko mogu da snizim cenu automobila na mobile.de i koliki su troskovi od Nemacke do carine ovde.
    maksimum sto ces skinuti kod hendlera je 500? samim tim sto auto izvozis! sve preko toga jedino ako si dejvid koperfild, ili je auto takav dres da mora da ga se resi! Svabe cene lovu!

dalji troskovi!
    lezarinu u novom sadu po autu ja licno placam 1000 dinara po komadu bez obzira na vreme stajanja vozila!
    auto+transportni troskovi+carina+pdv=auto (kataloska vrednost) + 500?+20+25%=krajnja cena! U ovo je uracunat i spediter! Ulaz autom u srbiju na kelebiji je 25? a na horgosu 50?! Col table u nemackoj su 175?!
    Auto nemozes da vozis tri dana jer ti na granici dobijas propratnicu do naprimer luke beograd! Fakticki ti uvozis robu, a to bi trebalo da je pod carinskim nadzorom! Znaci cinis carinski prekrsaj!

A troskovi dovoza su!
    Autobuska karta od 90? pa do nekih 120?
    Jedno nocenje!
    Goriva do beograda ili gde vec i opet zavisi dizel ili benzin a cene su ti od 0.99 do 1.18? po litru!
    Vinjeta austrija 6?
    Vinjeta madajrska 6.5?
    Spediter na ulasku u zemlju (imas napisane cene gore)
    Izbegnes drumarinu kroz nasu lepu zemlju jer ti vozis i dalje stranca!!!
    Lezarina u zici!
    e a sada dve najvece stvari! moras paziti na euro standard inace u protivnom vracas auto ili ga saljes u nase okolne zemlje, carina moze da potraje bez malo i 90 dana i nemoj tako nesto da te zacudi jer sada bez obzira na vozilo homologacija je obavezna i trajeeeeeeeeeee jer rade samo 4 coveka za celu srbiju! Svag papiri su ti najskuplji! Ako te jos nesto zanima pitaj!
    Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!
    Mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.
    Lopovi će biti krivično gonjeni, država ne voli konkurenciju.
    Žene su zakon a, muškarci vole rupu u zakonu!

Član od
    04.06.2005
    Garaža
    Svasta nesto
    Citirati Originalno postavljeno od overspeed
    Koristi Search opciju, bilo je puno priche o ovome...

Ukratko, mnogo je preporuchljivije da auto uzmesh od nekog handlera nego "na divlje", na auto pijaci. Imash kakvu-takvu garanciju, automobil je pre momenta prodaje detaljno ispitan i manji eventualni kvarovi su otklonjeni tako da je tehnichki ispravan, shto niko na auto-pijaci ne mozhe da ti garantuje. I ono shto je najvazhnije, ako kupish auto kod handlera (ili auto kuce koja pored novih prodaje i polovna vozila iz svog programa) imash opciju povracaja PDV-a u visini od 16% brutto cene vozila. I o tome je puno puta pisano, srchuj malo

Ako se dobro secam nbbulevar je bash nedavno uvezao auto iz shvabije, potrazhi njegove postove i iskustva u vezi toga.
    nema povracaja poreza na sva vozila! samo u pojedinim slucajevima! tek ako je auto posle 2001 na svakom ima povracaj! a inace od nove godine meverstojer je 19%
    Drugo pre ulaska u zemlju moras imati spremljen racun jer u protivnom madjarima ces dati fakturu na kojoj pise da si auto platio 10000? a nasaima na 4500?! nadam se da razumes sta hocu da kazem!
    Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Citirati Originalno postavljeno od ada
    e a sada dve najvece stvari! moras paziti na euro standard inace u protivnom vracas auto ili ga saljes u nase okolne zemlje, carina moze da potraje bez malo i 90 dana i nemoj tako nesto da te zacudi jer sada bez obzira na vozilo homologacija je obavezna i trajeeeeeeeeeee jer rade samo 4 coveka za celu srbiju! Svag papiri su ti najskuplji! Ako te jos nesto zanima pitaj!
    Da li kada uzmem potvrdu da je auto euro3 moram da radim holomogaciju? Interesuje me od kada BMW radi euro3, i da li potvrdu da je auto euro3 uzimam u Delti motors kod Beogradjanke? Znam da to kosta 100 eur, ako se ne varam.

Koji su to Svag papiri, i koliko kostaju?

Pozdrav

Član od
    04.06.2005
    Garaža
    Svasta nesto

EDIT Ne citirati post iznad
    Vidi ovako! U brifu vec pise da li je auto euro tri ili nije, ali nazalost zbog petljanja koji su pojedini uvoznici radili vise neveruju u brif! Homologacija je nekih 170 dinara! Znaci potvrdu izdaju nasi! Ti papire predajes spediteru, spediter carini, carina trazi homologaciju i onda nazad! Pre nego kupis ikakav auto zamoli da ti posalju VIN broj, nazovi uvoznika i proveri stanje auta, sta je radjeno, i da li zadovoljava euro 3 standard!
    Svag papiri su nemacki papiri to jest nemacki katalog! Kod nas se i dalje vozila dovezena iz nemacke znaci bez obzira na proizvodjaca najskuplja za carinjenje sto automatski podize i PDV! Najjeftiniji su italijanski, pa francuski, pa nemacki! Razlika izmedju auta uvezenog iz italije i nemacke je ni manje ni vise vec 20%. Razmisli gde ces uzeti auto!

PS Ako te zanima konkretno neki auto javi se, jer ti mogu ponuditi dosta toga, a pritom i ustedeti par stoja

Član od
    23.10.2004
    Mene konkretno zanima auto ali da je od 1. vlasnika i sa nediranom kilometrazom, i zarad toga bih bio u stanju da sam odem u D i nadjem ga tamo.
    Moze li se tako nesto naci na nasim placevima?

Iskreno,lakse je naci zivog dinosaurusa nego u Srbiji auto sa nediranim cajgerom od prvog vlasnika

Član od
    04.06.2005
    Garaža
    Svasta nesto
    EDIT: Ne citrati post iznad
    ako imas gd da sedis mesec dana samo napred! ti trazis iglu u plastu sena!
    Sto nekupis onda nov auto!

Član od
    23.10.2004
    Ne znam na ciji post se odnosi prethodna izjava i kakve veze ima cela ova tema sa novim vozilima, ali bih podsetio da je vracanje kilometraze klasicna prevara i laz.
    Sa osobama koje pribegavaju prevarama i lazima nastojim da nemam nikakvog posla.

Uzgred, trazenje novog polovnog auta kod mene traje daleko vise od mesec dana, samo jednom sam morao da zbrzam, kada sam kupovao sadasnjeg mondea, trazio sam ga samo 3 meseca

Jest vala skoro nemoguce kod nas naci auto kom nije dirana kilometraza, a ako se nadje neki plac koji daje original servisne knjizice, pa recimo nije nista vracano, onda ta kola sa normalnim cenama sva imaju preko 180 000 Km. Npr mom mondeu je pisalo 85 000 km, ali sam dobio i knjizicu u kojoj kaze 120 000, sto je ok. U principu ako se bas potrudis i dobro ispregledas auto, nadje se neki podatak koji pokazuje da li je vracana kilometraza. Kad je moj cale pre 3god kupovao Lagunu, bila je sa 95 000km, medjutim iako je auto bio sav sredjen, doteran, cist... u jednom dzepicu je ostao izvestaj sa tehnickog gde pise 156 000, takodje na papiru sa holandskog standa je pisalo 0km, eto kod mondea se nisam morao ni truditi. Mislim da pre kupovine treba traziti sve papire i dobro ih prouciti, ima mnogo mesta na kojima se pominje kilometraza i redovno im nesto promakne samo treba pazljivo gledati, a moze se i auto oterati u ovlascen servis da pogledaju online koliko je presao, ako prodavac to ne dozvoljava, sigurno je vracana.
    Mislim da ti se ne moze isplatiti da sam ides i uvozis auto, zato sto nemas veze na carini, ne znas cake kako smanjiti vrednost auta kod porezovanja i ostale mutne radnje.

Član od
    04.06.2005
    Garaža
    Svasta nesto
    to sto kaze laza u vezi carine slazem se u potpunosti!
    a sto se tice komentara odnosi se na tebe jer auto od prvog vlasnika u nemackoj kosta papreno pa jos sa malom i pravom kilometrazom! Hteo sam da ti kazem da se to i neisplati osim ako nemas viska para!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Sta treba znati prilikom kupovine vozila
    Od ada u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 18
    Posl. poruka: 12.11.2014, 21:07
  2. Pomoc prilikom kupovine polovnjaka do 3500 e.
    Od Stevan077 u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 10.08.2012, 20:33
  3. Iskustva prilikom kupovine automobila
    Od mario1987 u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 01.06.2011, 15:10
  4. Pomoc oko kupovine automobila..
    Od opasnigusar u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 28.01.2011, 21:23
  5. Adrese sajtova automobila u Nemackoj