Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 39

Tema: GDI, JTS, FSI motori

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4

Re: GDI, JTS, FSI motori

Da, to sam zaboravio, ler i malo iznad čist benzin tako da gradska vožnja sa stani kreni jede benzin više nego kad se vozi po otvorenom putu...
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Član od
    08.02.2005

a vialle...?
    koliko vidim imaju ovde zastupnika...
    doduše cena nije mala - ako sam dobro video oko 1500eur za 4cil.
    Ko leti vredi, ko ne leti ne vredi!

Član od
    30.09.2004

Citirati Originalno postavljeno od *IvanT*
    isto tako preko 5500 -6000 obrtaja ide samo benzin...
    Do 1500-1600, takođe samo benzin. Imao sam prilike da provozam SEAT Leona 2.0 TFSI u test vožnji i mogu reći da je OK, ali je potrošnja benzina kod tog tipa motora još viša i dolazi čak do 30% nekog proseka normalne vožnje. Sve u svemu ništa novo...
    To ne da je njesra, nego ne znam kako bih to kulturnije nazvao.
    Lancia Kappa 2.0 20v

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4

To niej njesra nego je tehnologija takva kakva je. Svako ko kupi takav auto mora da računa sa tim, to što bi mi voleli da se vozamo u baš takvom autu na plin jeneka druga priča.
    Zahteva se da bude što je moguće jeftinije , da ne troši ni malo benzina, po potrebi par kapi plina (ako baš mora) i da se ne održava nikad. Idealno ali retko nalazljivo u prirodi, samo jedna stvar ima te osobine ali nema veze sa autima (posredno ako je na zadnjem sedištu).

Davno je rečeno da će to biti teško isplativo u našim uslovima kad se godišnje prelazi 10 do 15k isto kao i za Metan ali vlasnik vozila voli da čuje, biće, radiće, jeftino je, ma nemaju oni pojma ja znam, uredjaj je najbolji na svetu itd...

U praksi posle kad crkne, majstori su ičke, prevaranti, oće da me izludu, nemaju pojma (kod ugradnje trošio 10 litara a sad posle 150K troši 12 a on nezna šta mu je)...

Konkretan Zavoli koji sam gledao radi tako da do 1200 obrtaja troši benzin, posle sad se ne sećam tačno 5500 ili 6000 opet troši benzin a i u medjuvremenu kad zafali po lambda sondi ili bilo kako dodaje benzin u malom procentu. Sve je napravljeno da se zaštiti motor, da se ne pali mil lampica i to je po meni korektno.

Na leru troši jako malo benzina (svaki ispravan auto), preko 5500 ili nadalje obrtaja se ne vozi a i kad se vozi to traje kratko, retko ko drži pun gas 200 kilometara. Onaj ko drži pa sad šta da mu radim. što je kupio takav auto koji to prvo može a posle što se cepidlači oko koštanja goriva...

Ono što mi se ne svidja je softver još uvek u razvoju i nikakva podrška pisca softvera bar po rečima predavača iz Italije koji stvarno zna svoj posao. Podrške nema jer AEB ne otkriva sve opcije radi zaštite softvera od kradje (čak ni njima koji su platili izradu softvera)... Bože u kojem veku oni žive pa ja znam dva čoveka koji mogu krekovati sve na ovom svetu ali baš sve i čemu onda zaštita, da bi mi bili opet opitno polje?
    Cena je oko 1200 evra po rečima uvoznika, čuli smo se juče.

Pošteno kažu ovo smo ispitali i na tim kolima radi ovo nismo ili onaj model ima problem. Korektno.
    Ko voli nek izvoli.

https.autogas.rs

Član od
    15.01.2007

Evo novosti iz ICOM-a,ubrizgavanje tečne faze gasa pod visokim pritiskom direktno u komoru za sagorevanje koristeći iste brizgaljke koje se koriste i za benzin.Praktično nema potrebe za korišćenjem benzina čak ni za hladan start,može se startovati direktno na plin.
    ps
    ne obraćati pažnju na slike na trećoj stranici,one prikazuju šemu prethodnog uređaja za indirektno ubrizgavanje.

Član od
    20.09.2005
    Garaža
    Mercedes vaneo 1.7

Zna li se kad će u serisku ugradnju da uđu i koja je to firma, imaju li zastupnika na ovim prostorijama?

Član od
    15.01.2007

Jos je u fazi ispitivanja,firma je Icom,a zastupnika nema.

Član od
    28.03.2009

Da li neko zna kako su se uopste pokazali ZAVOLI uredjaji i kakvi su u odnosu na BRC i Landirenzo?

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4

U kom smislu?

https.autogas.rs

Član od
    28.03.2009

U smislu pouzdanosti,potrosnje,ubrzanja,cene i dostupnosti delova(injektora,centralne jedinice,isparivaca,multiventila..)

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4

Mehanički deo opreme je isti, samo je softver drugačiji. pre dva tri meseca sam bio na prezentaciji uredjaja i deluje ok i ozbilno, bar po priči predavača a vidim da se čovek razume za divno čudo... No još je to rano za neki test pouzdanosti. Za Alfe sam insistirao na pitanju šta i kako i na kraju mi je objasnio da Alfe imaju dovoljno problema i na benzinu sa tim diznama ali da ipak rade na tome...

https.autogas.rs

Član od
    28.03.2009

Hvala Doro,volim da cujem i mnogo cenim Vase misljenje!

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Slične teme

1. VM motori
    Od Chubbs u forumu Dizel motori
    Odgovora: 9
    Posl. poruka: 06.02.2017, 16:42
  2. BMW & PSA motori 1.6L
    Od gordi014 u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 01.02.2008, 13:02
  3. Odgovora: 29
    Posl. poruka: 16.09.2007, 15:21
  4. VM Motori