Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 57

Tema: Prekršajna prijava za prodat auto

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Bio sam danas u Savskoj i tu mi je jedan vrlo ljubazan mladi čovek objasnio da se nikakvi ugovori i ovlašćenja ne priznaju na sudu jer je tumačenje da je to spor između dva lica i ako si nekome dobrovoljno dao auto na korišćenje to nema nikakve veze sa MUP-om. Što je po meni potpuno besmisleno jer ako je sklopljen kupoprodajni ugovor koji je overen kod nadležnog organa u to vreme, onda to ne može da nema baš nikakvu vrednost i da ne predstavlja nikakav dokaz. Ali to je zemlja svrbija i može da tumači zakon ko kako hoće, samo ako ima neku vlast. Tako je defakto država svoju odgovornost, po ko zna koji put, prebacila na pojedinca.
    Takođe mi je rečeno da je jedini način da platim kaznu pa da podnesem privatnu tužbu za nadoknadu materijalne i nematerijalne štete protiv lica koje je kupilo auto i da se to završava za 3-4 meseca.
    Sve to ukoliko naravno ne mogu da nađem kupca i dogovorim se sa njim oko odjavljivanja auta i naknade štete. Tim povodom sam juče bio na adresi iz ugovora i mislim da sam našao gde se nalazi auto, ali neće da mi priznaju a njihov komšija mi kaže da voze taj auto i da ga je juče video. OndaK sam danas kontaktirao poznanika zaposlenog u MUP-u da mi javi ako vide negde auto, a meni ne preostaje ništa dugo nego da ih pecam i ulovim sa autom ili da podnesem tužbu
    Sve u svemu teška papazjanija i da ne kažem neku težu reč o državi u kojoj obitavamo.

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    podnesi tuzbu,
    laze te u lice.

gde mu pisali kaznu,na parkingu?

stoka!
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Toyota Corolla E 210
    Ljubazan mladi covek iz MUP-a ne moze da ti kaze sta se desava na sudu, kao sto i ljubazan mladi covek iz Suda ne moze da ti kaze sta se desava u MUP-u.

BTW, njemu je najlakse da ti kaze - plati pa ga tuzi - jer je tako svoj predmet zatvorio, pare uterao u budzet, a ti se mlati dalje. Da ga tuzis? Za koje pare? 5000 din? X puta vise troskova nego vrednost spora.
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Ne bih ovde da iznosim pojedinosti ali sa početka priče, seo sam u auto, upalio bez ključa i doterao kući, saobraćajna na moje ime u mom dvorištui moja auto. Bezuspešno sam se dogovarao oko plaćanja kazni i prestanka da vozi neregistrovan auto, čim sam ga spazio i ugledao, bio je moj ponovo..
    Posle poal sata me zove i pita jel auto kod mene a a zna da jeste.
    Sve smo lepo regulisali na moje zadovoljstvo...
    Sa govnima samo kulturna sila...
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Član od
    15.04.2016
    Garaža
    Vectra A 1.6SV
    Mozda je glupo ali sta bi bilo ako bi ti sada prijavio da ti je auto ukraden?
    Mislim bio si kod trenutnog "vlasnika" koji te laze da nema taj auto,onda lepo prijavis da ti je auto ukraden pa kada ga nadju neka lazova kazne.

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Padalo mi je svašta na pamet pa i da prijavim krađu ali to bi već bilo ozbiljno krivično delo sa moje strane.
    Btw da bi bilo zanimljivije ako neko vidi jarko zeleni punto mk1 BG 891 ĐG neka napiše ovde gde ga je video Auto je inače lociran na Karaburmi.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Toyota Corolla E 210
    Lažno prijavljivanjeČlan 334
    (1) Ko prijavi određeno lice da je učinilo krivično delo za koje se goni po službenoj dužnosti, a zna da to lice nije učinilac tog dela,
    kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine.

(2) Ko podmetanjem tragova krivičnog dela ili na drugi način izazove pokretanje krivičnog postupka zbog krivičnog dela za koje se goni po službenoj dužnosti protiv lica za koje zna da nije učinilac tog dela,
    kazniće se zatvorom od šest meseci do pet godina.

(3) Ko sam sebe prijavi da je učinio krivično delo za koje se goni po službenoj dužnosti, iako zna da ga nije učinio,
    kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

(4) Kaznom iz stava 3. ovog člana kazniće se i ko prijavi da je učinjeno krivično delo za koje se goni po službenoj dužnosti, iako zna da to delo nije učinjeno.

Član od
    15.04.2016
    Garaža
    Vectra A 1.6SV
    Ok,a posto znas kod koga je auto i isti lazu da nije kod njih,sta mislis da odes ponovo kod njih i da im kazes da znas da je auto kod njih i da ces da prijavis da ti je auto ukraden ako ne izmire tu kaznu i odmah ne urade prenos vozila?
    Objasnis im da ce ih onda cim ih milicija vidi sa vozilom uhapsiti zbog kradje istog pa neka vide sta ce onda.
    Naravno to ce biti samo "zastrasivanje" posto ne smes da ih stvarno prijavis ali ko zna mozda i upali?

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Toyota Corolla E 210
    Ugrožavanje sigurnostiČlan 138
    (1) Ko ugrozi sigurnost nekog lica pretnjom da će napasti na život ili telo tog lica ili njemu bliskog lica,
    kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

(2) Ko delo iz stava 1. ovog člana učini prema više lica ili ako je delo izazvalo uznemirenost građana ili druge teške posledice,
    kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine.

(3) Ko delo iz stava 1. ovog člana učini prema predsedniku Republike, narodnom poslaniku, predsedniku Vlade, članovima Vlade, sudiji Ustavnog suda, sudiji, javnom tužiocu i zameniku javnog tužioca, advokatu, policijskom službeniku i licu koje obavlja poslove od javnog značaja u oblasti informisanja u vezi sa poslovima koje obavlja,

ILI

PrinudaČlan 135
    (1) Ko drugog silom ili pretnjom prinudi da nešto učini ili ne učini ili trpi,
    kazniće se zatvorom do tri godine.

(2) Ko delo iz stava 1. ovog člana učini na svirep način ili pretnjom ubistvom ili teškom telesnom povredom ili otmicom,

(3) Ako je usled dela iz st. 1. i 2. ovog člana nastupila teška telesna povreda ili druge teške posledice,
    učinilac će se kazniti zatvorom od jedne do deset godina.

(4) Ako je usled dela iz st. 1. i 2. ovog člana nastupila smrt prinuđenog lica ili je delo izvršeno od strane grupe,
    učinilac će se kazniti zatvorom od tri do dvanaest godina.

(5) Ako je delo iz st. 1. i 2. ovog člana izvršeno od strane organizovane kriminalne grupe,
    učinilac će se kazniti zatvorom od pet do petnaest godina.

Član od
    15.04.2016
    Garaža
    Vectra A 1.6SV
    Pa majku mu svi clanovi zakona brane krivca,zar nema neki clan zakona koji brani ili moze naterati krivca da obesteti ugrozenog coveka?

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Toyota Corolla E 210
    samo sam tumacio tvoje ideje

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Meni je pala na pamet malo benignija ideja a to je da odem da prijavim da sam izgubio saobraćajnu dozvolu, izvadim novu i navatam ga zatim negde da mu skinem tablice i na taj način odjavljujem auto pa on onda nek se puši

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Slične teme

1. Prekrsajna prijava!
    Od djolers4 u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 14.10.2010, 18:34
  2. Pomoc drugari hitno! Prodat Golf 4 motion!
    Od iwcham1979 u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 189
    Posl. poruka: 02.10.2007, 19:11
  3. Prodat Aston Martin
    Od BRABUS u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 19
    Posl. poruka: 14.03.2007, 22:59
  4. Prijava za slomljenu ruku...
    Od Srdjan u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 17
    Posl. poruka: 15.05.2006, 21:41

Members who have read this thread in the last 5 days: 0