Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 46

Tema: Auto za porodicu - 5 ili 7 sedista?

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166

Auto za porodicu - 5 ili 7 sedista?

Potrebna mi je mala konsultacija oko automobila koji bi sluzio prvenstveno kao auto za decu. Moje razmisljanje je da uzmemo nesto sa 7 sedista, ipak je komotnije nego neki karavan sa 5. Sa druge strane takvi automobili sa 7 sedista su po svojoj prirodi glomazni pa mi je malo frka jerbo ce zena cesto da vozi taj auto. Druga dilema je dizel ( sto bi po meni bilo logicnije zbog obrtnog momenta, ali me plase buduci ekoloski standardi. Da li cu moci na primer Zafiru 2.0 dti da normalno registrujem za 2-3 godine ili cu morati da ulupam 600-700e da bi ga doveo u standard. I treca dilema je sam model. Od jeftinijih razisljam o pomenutoj Zafiri 2004-2005-2006 godiste ili nesto skuplja varijanta recimo Mazda 5 koja je i veca od Zafire.
    Voleo bih da cujem svako vase razmisljanje i savet.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic
    Ja koliko kapiram tu vrstu vozila, treci red su 2 manja sedista, bas za neku decu, ali treba da se ture i decije sedalice, a na kontto tih sedista im je pretljazni prostor umanjen, znaci za put treba i onaj krovni.

Ako ce gospodja to da vozi, onda ce da posao da zavrsi i neku karavan ili npr. neka Verso opcija, jer ce verovatno da servisira podmladak po gradu, osim ako nemate 6oro dece.

Dizeli su rizicni jer je vecini povadjeno ili iskljuceno sve ono vezano za ekologiju sto ce se gledati (cat, dpf i ostale skracenice). Znaci investicija koja moze da uzme i nekih 30-40% vrednosti auta. Naravno vecina ih je u dzelu.

Primer - kod mene u zgradi ima porodice sa 3 komada dece, najvise je oko metar i nesto, vozaju corollu verso i fabiju

Naravno, je bih gledao Toyotu, ne Opela.
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Slazem se za Toyotu ali mnogo su mala sedista u trecem redu, u Mazdi 5 su recimo veca. Ima i varijanta poput Citroena C8, Peugeota 807, Lancie Phedra i sl. gde su u trecem redu full size sedista ali moraju da se vade napolje, ne preklapaju se. Osim toga ti automobili su ogromni.
    Sto se tice broja dece imamo ih za sada troje ali cesto sa nama ide i jedna od baba na put pa je 7 sedista ipak po meni bolja opcija.
    Evo jedan primer koji je meni interesantan:
    http://www.polovniautomobili.com/aut...ful-glanc-nova

Jedino sto o Mazdama nemam blage veze.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic
    Ma pazari nesto sa 5 sedista, onda na put salji zenu, babu i decu, a ti uzivaj kod kuce. Vidis da nemamo pojma o ovim autobusima

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Ti sa 7 sedišta nemaju prtljažnik i to većinom ništa... Ako sklopiš sedišta da staviš torbe onda nema 7 sedišta... Sve u svemu za mene je to prevara sem ako se vozi u lokalu do babe i nazad bez prtljaga...
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Jasno mi je to sa trecim redom sedista i prtljaznim prostorom ali krovni kofer dobrim delom resava problem. Btw nudi mi surak Focus karavan 2006. sa 1.6 hdi motorom po povoljnoj ceni pa i o tome razmisljam. Auto za zivo cudo ima kompletnu servisnu istoriju od prvog dana, pa me to kopka kao jedna od opcija.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic
    Ufff, ovo je jace od mene - uvalio ti sestru, a sada hoce da ti uvali i Forda. kakvo zlo od coveka....

kako god, i Dora rece da je to sa 7 sedista cudna opcija.

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Aaaah za sestru se ne bunim a za forda cemo videti

Član od
    10.03.2005
    Garaža
    Superb 2.0 190 DSG
    Elaborirano je sve za treći red sedišta, tu ne bih ništa dirao, ali činjenica je da sa njim gubiš prtljažnik i da su samo za kraću turu, jer su neudobna i manja.

Kolega vozio tu Mazdu 5, troši ka đavo, a slabo ide. S max je i njemu i drugom kolegi legao taman. E sada, ako mene pitaš, Corolla Verso sa benzinskim motorom završava posao. Imaš i starijih Avensis Verso, ali pretežno su bili dizeli i to neproslavljeni.
    Škoda Superb 2.0 TDI 190 bhp DSG 2017
    FIAT Tipo 1.6d 120 bhp 2019

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    a fiat multipla novija,6 sedista. ima ih dosta na CNG.djabe voznja.
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Bacicu pogled na Toyotu, a multipla mi je odvratna. Kao da vozis dnevnu sobu kad udjes unutra Cini mi se da i Honda FRV ima 6 sedista ali to mi je totalna egzotika.
    Edit:
    Sad sam bacio pogled na Avensis Verso benzince i u oglasima ima ukupno jedan auto:
    Kliknuti na sliku za veću verziju 

Ime:	Screenshot_20200621-203129.jpg 
Pregleda:	4 
Veličina:	53,3 KB 
ID:	3561

Bas i ne uliva poverenje
    Izmenio/la sErGiO; 21.06.2020 u 20:35.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Niko, nikad i za sva vremena posle toga neće napraviti gad auto kao Multipla... Plus sa tim fabričkim CNG može da se slika kad se pokvari..
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Funkcionalan i atraktivan auto za porodicu
    Od peugeot308 u forumu Koji automobil da kupim
    Odgovora: 42
    Posl. poruka: 06.01.2011, 15:29
  2. sedista
    Od Fiat stilo u forumu Detalji i izgled automobila
    Odgovora: 12
    Posl. poruka: 16.08.2009, 22:28
  3. Sedista