Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 13 do 17 od 17

Tema: C180 Kompressor problem sa paljenjem kada se vozi na plin.

Član od
    07.03.2010
    Slazem se potpuno.Ljudi ulaze u posao za rad profita i samim tim sebe i musterije uvode u problem posto nisu dovoljno edukovani.Naravno danas sve to moze covek da nauci na internetu ako ima volju malo da se upozna sa materijom.

Član od
    28.02.2020
    Garaža
    Mercedes C180 W203
    Posto je bio vikend nisam mogao da idem do drugog majstora . U medjuvremenu uopste nisam vozio na plin (juce i danas). Auto ponovo nece da upali iz prvog puta nego jedva iz drugog, kada upali hoce da se ugasi nekoliko puta i trese sve vreme pa onda digne obrtaje i tako dok se ne zagreje. Dok se sve to desava mnogo smrdi benzin u kabini. Nakon sto se zagreje radi relativno normalno na benzin. Da li je moguce da dizne za plin ili isparivac pustaju plin u motor iako je auto prebacen da radi na benzin sve vreme? Slican problem sam ranije imao na Vectri B i tamo se ispostavilo na kraju da je problem bio regulator visokog pritiska koliko se secam...

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Pomenuo sam ti mogućnost da je regulator pritiska u problemu... Da eliminišeš gas kao krivac zatvori rezervoar mehanički, zavrni ventil. To što ostane u cevima će brzo da se potroši pa nadalje gledaj kako se ponaša...
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Član od
    28.02.2020
    Garaža
    Mercedes C180 W203
    Citirati Originalno postavljeno od Dora Pogledati poruku
    Pomenuo sam ti mogućnost da je regulator pritiska u problemu... Da eliminišeš gas kao krivac zatvori rezervoar mehanički, zavrni ventil. To što ostane u cevima će brzo da se potroši pa nadalje gledaj kako se ponaša...
    Kod mene mislim da ima 2 regulatora pritiska, jedan je u filteru goriva a drugi je u haubi. Taj filter sam prvo zamenio kada su nastali problemi i nista nije pomoglo. Jos jedino ovaj u haubi proverim. Probacu da zavrnem ventil pa da vidim sta ce da se desava.

Član od
    28.02.2020
    Garaža
    Mercedes C180 W203
    Samo da javim kako se razvijaju stvari

Nakon dosta vremena utvrdili smo da je na kraju problem pravila pumpa za gorivo koja je cas davala dobar pritisak cas 1 bar. Nakon zamene pumpe auto je ponovo poceo da pali normalno i da radi bez problema na benzin. Medjutim sada mi se pojavio drugi problem. Kada vozim na plin i dodam jaci gas ugasi mi se treci cilindar i upali mi check engine lampicu ( greska je ''misfire in cilinder 3'' ). Mislio sam prvo da nije bobina pa sam im zamenio mesta (zamenio sam trecu i cetvrtu) i opet isto. Posle toga sam zamenio svecicama mesto i opet isti problem na cilindru 3. Taj problem se ne desava kada vozim na benzin i auto tada radi sasvim normalno. Jedino mi pada na pamet da nesto nije u redu sa diznom za plin? Jel zna neko u cemu moze da bude problem posto kod majstora mogu tek od ponedeljka da idem posto je u guzvi?

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

1. Opel Omega B, 2.0, benzin+plin > Problemi sa paljenjem?
    Od DraxNS u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 67
    Posl. poruka: 28.12.2010, 23:18
  2. Cimanje kada se vozi na oko 2000 obrtaja
    Od maki1988 u forumu Venturi sistemi
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 25.09.2008, 22:57
  3. kada vozim na plin i ugasim auto on pokusa drmka jos malo
    Od maric82 u forumu Venturi sistemi
    Odgovora: 18
    Posl. poruka: 01.03.2008, 11:04
  4. Yugo na plin se gasi kada se pregreje
    Od walkerz u forumu Venturi sistemi
    Odgovora: 31
    Posl. poruka: 30.05.2006, 07:41
  5. Zaptivene dizne kada se vozi samo na gas?
    Od gagi_t u forumu Venturi sistemi
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 17.01.2005, 10:40

Members who have read this thread in the last 5 days: 0

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •