Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 18

Tema: Jos malo gimnastike oko podesavanja Ac Stag 4 plus na G4 1.6

Jos malo gimnastike oko podesavanja Ac Stag 4 plus na G4 1.6

Pozdrav za sve forumase,nedavno sam pisao ovde u jednoj drugoj temi vezano za moj problem sa G4 oko usisne grane.To je sanirano auto vozio sa zavrnutom bocom plina i izvadjenim osiguracem nekih 10-ak dana i trimovi na benzinu su normalni.Juce sam povezao ponovo plin dobro zagrejao motor na radnu temperaturu podesio isparivac na 1.15 bar-a,hod dizni prestelovao na 0.45mm a same nozle su izbusene na 2.3mm.Mapa krece izmedju 1.2 i 1.4 tj gornja granica 1.4 linije jos nisam doveo skroz da se poklope radim na tome.Jedino sto sam primetio da ltft na leru je +10 naravno stft varira oko nule.Jasno mi je da mapa po ovom na leru je siromasna mene interesuje koji deo mape treba podesavati da bi obogatio smesu na leru.Ako moze neko malo da mi objasni vezano za one tacke na mnoziocu od kog do kog dela jedna tacka utice to me malo buni hvala.Okacit cu i sliku mape.

Član od
    12.05.2008
    Garaža
    fiat
    Okači slike.

Kako svaki motor diše drugim plućima, nekad nije dovoljno ispostovati dijgram u 100%-tnoj meri, prema knjizi.

Nekad treba biti i majstor svog zanata.

Ako nisi dirao temperaturni koeficijent, nikada neces ni podesiti ler da bude 100% precizan.

Okacit cu mapu sutra u toku dana posto je jos nisam skroz ispeglao malo se slabije snalazim oko toga pa mi treba vise vremena.Trenutno je defleksija na leru skoro na nuli dok je kroz ostatak mape na oko 5% i sam kraj mape je nesto vise.Razumem da je ovo stariji kontroler i da nema obd konekciju ali mi nije jasno ako je mapa na leru skoro na nuli sto se tice defleksije da su trimovi dosta veci nego na benzinu.

Član od
    02.04.2005
    Pratim temu a pratio sam i temu gde si menjao usisnu granu. Skoro sam siguran da nisi imao falširanje vazduha. Problem je verovatno loše naštelovan plin.
    Kupi dijagnostiku i na telefonu instaliraj recimo Torgue Lite. Nadji i postavi na telefonu parametre ltft, stft, broj obrtaja i pedalu gasa recimo. Tako ćeš naći u kom opsegu ti mapa beži.

Fals sam imao svakako koliko sam ja upucen sve ispod klapne je fals vazduh a ovo je bio bas veliki fals.Trimovi na benzinu su bili ltft 20+ cim sam resio problem sa usisnom to se seedilo na nekih -2 na ltft.Samim tim i mapa plinska nije bila dobra zato sto je radjeno po toj falicnoj benzinskoj tako da sto se toga tice u pravu si.Imam Delphi vci pa mogu preko njega da pratim trimove.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Evo jedan mini tuturijal kako jednostavno napraviti adapter za komparater za stelovanje valtek dizni.Koristio sam produzenu maticu M8,zatim sam sa 8mm burgijom ocistio navoj unutar matice toliko da moze telo komparatera da prodje vecinom su 8mm.Pri vrhu sam urezo navoj m6 ureznicom pre toga probusena rupa sa 5mm burgijom.Deo koji se uvrce u same dizne iskoristio sam od uvodnika kome sam samo odsekao onaj deo gde se crevo nabija i zalepio sa lepkom za produzenu maticu.Jos je potrebno uvrnuti u komparater neku vrstu nastavka koja ce da ostvari kontakt sa klipom u samim diznama za to sam koristio zicu od tocka bicikla navoj od zice pase original u deo koji se uvrce u komparater.Duzina zice je 35mm naravno donji deo koji ostvaruje kontakt sa klipom je poravnat sa turpijom.Evo i par slika kako to izgleda.

Trenutno kako mapa izgleda.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Ništa strašno toj mapi ne fali. Tu crvenu spusti za jedan korak pa ostale desno poravnaj horizontalno..
    Rekao bih da ti negde pušta gas.
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Nisam primetio da se gas oseti da negde pusta na crevima ma da i nisam sad vec neko vreme proveravao.Jel sumljas zato sto je pritisak na ugasen motor 0.33 trebalo bi da je vise?

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Da, treba da je više. Kad predje na gas, vrati na benzin pa gledaj da li pada pritisak.
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Član od
    12.05.2008
    Garaža
    fiat
    I stisni malo tu papucicu kad vozis na plin. Poteraj auto u obrtaje. Bar dok ne podesis LPG. A posle nije bitno

Nisam jos taj gornji spektar podesio,ice malo vise u obrtaje da se i to dotera.Koliko bi trebao da bude pritisak na isparivacu kad auto prenoci npr?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Razlika izmedju stag 4 plus, stag 4 box plus i stag next plu
    Od Dalmatinac012 u forumu Sekvencijalni sistemi
    Odgovora: 5
    Posl. poruka: 17.01.2018, 00:24
  2. Pomoc oko podesavanja mape Stag isa 2
    Od vazlan u forumu Sekvencijalni sistemi
    Odgovora: 42
    Posl. poruka: 24.02.2013, 11:18
  3. Lovato podesavanja