Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Opel astra h 1.9cdti 110kw lenj do 2000rpm

Član od
    10.05.2019
    Garaža
    Opel astra h twintop

Opel astra h 1.9cdti 110kw lenj do 2000rpm

Pozdrav svima,nov sam na forumu i jeste malo glupo da odmah trazim resenje za moj problem. Ali nastojim da budem aktivan clan a imam neko iskustvo sa popravkama pa se nadam da cu biti od pomoci.
    Nego moj problem je kao sto stoji u naslovu,u pitanju je astra h cabrio 1.9cdti 110kw kao da auto losije ubrzava do nekih 1800-2000obrtaja, isao od majstora do majstora i za sada nista.
    Zatvoren egr i skinut dpf kvar ostao
    Jedan majstor je na dijagnostici video da turbini fali nekih 0.5bara na niskim obrtajima.protokomer ciscen i map senzor i primetio sam da se pali kao zuta lampica auto i kljuc ali ubrzo se ugasi i ne zapamti gresku. Ako neko imao slicnih problema podelite

Član od
    01.11.2010
    Garaža
    c5
    jel dpf uklonjen samo fizički,dali auto crno dimi,koliki je vakuum treba pogledat parametre u vožnji
    samo iščitavanje grešaka ne znači puno.

Član od
    10.05.2019
    Garaža
    Opel astra h twintop

Re

Citirati Originalno postavljeno od kalimero1 Pogledati poruku
    jel dpf uklonjen samo fizički,dali auto crno dimi,koliki je vakuum treba pogledat parametre u vožnji
    samo iščitavanje grešaka ne znači puno.
    Vakuum jos nisam pregledao jer iskreno nmg da nadjem nekog strucnog majstora(verovao ili ne) dpf je i softverski iskljucen. Malo zadimi kad se bas potera u vece obrtaje,ali kazu da to hoce zbog zatvorenog egr-a. I potrosnja je poprilicno porasla sa nekih 8 na 10-11

Član od
    01.11.2010
    Garaža
    c5
    može biti da je loše napravljen dpf-off,koliko vidim po kw to je 16-ventilac i tu se voli zakrenut jedna bregasta
    znači provjeri fazu sa 2 blokade na bregastima i 1 na radilici,ako se poklapaju pogledaj dal je u tom
    položaju prvi klip u gmt jer se zna desit i da se remenica radilice zakrene,makar ja bih najprije vratio dpf
    i egr na tvorničke postavke jer to se ne skida napamet,kao što sam i prije napisao prije svega treba
    vidjet parametre .

Član od
    01.11.2010
    Garaža
    c5
    pogledaj sa dijagom maf koliku imavrijednost kad ga pukneš po gasu,ovako iz glave naleru treba biti
    200-300 a na gasu 700-800,ako nema te mjere otkočaj konektor i provozaj se bez obzira na upaljen mil
    ako ide bolje onda znaš kako dalje.

Član od
    10.05.2019
    Garaža
    Opel astra h twintop

Re

Citirati Originalno postavljeno od kalimero1 Pogledati poruku
    pogledaj sa dijagom maf koliku imavrijednost kad ga pukneš po gasu,ovako iz glave naleru treba biti
    200-300 a na gasu 700-800,ako nema te mjere otkočaj konektor i provozaj se bez obzira na upaljen mil
    ako ide bolje onda znaš kako dalje.
    Pa dpf i egr sam skinuo po savetu majstora jer kaze da turbina gubi boost na malim obrtajima po tim parametrima,kaze to je ali ipak nije. U svakom slucaju dpf je bio los a po varu na loncu vidim da je skidan(pran vrv) i zavaren opet. Inace vecina kazu da sam utripovao i da auto ide super ali ja poznajem svoj auto i nije to to. Nema varijacija na leru,mirno radi ali cini mi se da su obrtaji mozda malo podignuti,i instant potrosnja u leru je od 0.9 do 1.2 a uvek je bilo 0.7 - 0.8l

Slične teme

1. BMW e34 m20 stuca ispod 2000RPM
    Od max_power u forumu Nemačka
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 18.05.2015, 23:01
  2. vergla nece da upali, astra 1.9cdti, 110kw
    Od nikaragva u forumu Dizel motori
    Odgovora: 35
    Posl. poruka: 11.01.2012, 20:29
  3. Astra Gtc 1.9cdti
    Od drahic u forumu Automobili članova
    Odgovora: 41