Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 19

Tema: Potrosnja benzina uz auto gas

Član od
    25.03.2019
    Garaža
    Opel Zafira A

Potrosnja benzina uz auto gas

Pozdrav svima,
    Od skoro vozim zafiru a, 1.6 16 v ,sa sekvent plinom,nema board ,potrosnju ,nista od toga. Imam iskustva sto se tice voznje istih modela motora na plin ali ovde se pitanje konkretno odnosi na potrosnju benzina koja je prevelika. Bukvalno nakon svakog drugog tocenja pune boce plina (43 l)sa kojom u proseku prelazim od 450 do 480 km normalne voznje,upali se i lampica za benzin. Sipam i oko 6 litara i opet zasija rezerva posle druge pune boce plina.Nema nikakvih simptoma problema u voznji benzin/gas a na gas prebacuje 2-3 min/max 1-2 km po sadasnjim temp hladan motor.Kada je vruc motor ,bukvalno odmah.
    Za pocetak pitanje eliminacije: Sistem je LPGTech 204,sa kojim prvi put imam iskustva ,da li on u svojoj strategiji voznje slucajno koristi i benzin ili ne? Ili da se odmah bacam na sistem benzinskog napajanja motora i odakle poceti?
    Izmenio/la takonaopako; 25.03.2019 u 16:41.

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1
    da li sam dobro razumeo problem: na 960 predjenih kilometara, potrosi 6 litara benzina?
    You know your in an E30 when when your gas gauge waves hello to you constantly.
    Welcome to the Internet, where everyone is a mechanic, and drives a 10 second car.
    Speed's just a question of money. How fast you wanna go?

Član od
    25.03.2019
    Garaža
    Opel Zafira A
    Upravo tako.
    Normalno radi na benzinu,ne oseca se tkz "ziv benzin",ne pali ubrizgavanje. U svakom slucaju sipacu benzin,resetovacu km i napravicu test potrosnje ,ali sam se laicki pitao da li kojim slucajem ovaj sistem ima strategiju da delumicno gasi plinske dizne a pali benzinske,neka strategija. Na prekidacu u kabini nema promena. Mozda je pitanje apsurdno za poznavaoce ali moram poceti od cinjenica....

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1
    a koliko bi po tebi bilo normalno da potrosi?
    Welcome to the Internet, where everyone is a mechanic, and drives a 10 second car.

Član od
    14.02.2006
    Garaža
    bemve
    Pa stvarno nije normalna potrosnja.....

....jer trosi nenormalno malo
    Citirati Originalno postavljeno od uglavnom_bezopasni
    "A šta`š ti u našem sokaku, ako ne umeš da maštaš" (M. Antić)"

Član od
    12.05.2008
    Garaža
    fiat
    Ovako je kod mene na Puntu.

Član od
    25.03.2019
    Garaža
    Opel Zafira A
    Znaci po vama je to normalno?

Član od
    01.04.2005
    Garaža
    Opel Astra, 1.6
    Ja sam na tom motoru (z16xe ako se me varam) imao problema sa benzinskim diznama, paljenjem, muljem u sistemu, sve zbog nedovoljne voznje na benzin. Pumpa za gorivo je takodje stradala. Od tada sam gledao da potrosnja goriva bude izmedju 1-1,5l / 100 km. Ne dozvoli da auto bude na rezervi i dobro je sto sipas cesce manju kolicinu goriva. To na drugo sipanje je bas OK.

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1
    da ne brises svaki drugi post koji napises pa i da diskutujemo, ovako nema bas nekog smisla.

Član od
    25.03.2019
    Garaža
    Opel Zafira A
    Pa nesto se ocigledno desi kada zelim da ga postavim,posle ga ne vidim....

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1
    desi se napises pa obrises i napises drugi. Vidim vreme kad je napisan i kad je obrisan a i sta pise unutra.

Recimo, tebi je 50km otvoren put, meni treba 10 da se iskobeljam iz grada i dodjem do otvorenog puta. I onda krenem, recimo za Bečej, koji je udaljen 60km. Prosecna brzina kroz Bački Jarak i Temerin je 12km/h. Nije otvoren put a nije ni gradska vožnja. I onda na sve to, neko ubaci sliku kako je sipao 17 litara posle 6000 kilometara. Ja cu otici do Berlina i nazad sa 0 litara benzina. Ko je spreman da stavi pare na sto, može i pokazna vežba. Zatim, imaš 20% vožnje sa čestim paljenjem i gašenjem. SVaki put upali na benzin i tu najvise troši.

Zaključak, mislim da nemaš problema sa uredjajem ili motorom i da je to normalna potrošnja. Ako ti je to puno, menjaj prevozno sredstvo. Ali budi iskren prema sebi pa saberi sve što neko drugo prevozno sredstvo nosi sa sobom.

Član od
    25.03.2019
    Garaža
    Opel Zafira A
    E odlicno ako se vidi,nemam sto kriti...
    Dobro,po performansama mog motora i normalne voznje prosecna potrosnja kombinovanog goriva mi izlazi oko 800 din /100km.
    8 din/1 km kombinovano a samo na benzin oko 12 din /1 km.
    Prelazim oko 20000 km godisnje. To je oko 650eur ustede na godisnjem nivou. Mada nesto povoljnije u odnosu na dizel koji manje trosi po litru na 100 km.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Renault Clio '97 d7f, povecana potrosnja benzina
    Od fantom u forumu Problemi-rešenja
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 11.11.2009, 10:07
  2. Potrosnja benzina
    Od Corsa u forumu Sekvencijalni sistemi
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 11.05.2009, 09:30
  3. Potrosnja plina i benzina - mazda 626 12v
    Od FF III u forumu Venturi sistemi