Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 36

Tema: dizel vs tng

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Onda bolje neka ne znaju
    VRH

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1
    Na benzin se vozi, na plin se kuva a na dizel se ore!
    You know your in an E30 when when your gas gauge waves hello to you constantly.
    Welcome to the Internet, where everyone is a mechanic, and drives a 10 second car.
    Speed's just a question of money. How fast you wanna go?
    VRH

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166

Cool

Jel mogu ja da budem kuvar?
    VRH

Citirati Originalno postavljeno od Chubbs Pogledati poruku
    Na benzin se vozi, na plin se kuva a na dizel se ore!
    to je copy/paste na nivou ovih sa calc.exe problemom.

zipa ovo, advanced version:
    with kerosine you fly, optical light amplification destroys Death Star.

onako za za sekund, može to i bolje, znam.
    trulo je ceo život prosipati jednu debilnu foru zar ne?
    VRH

Član od
    12.06.2010
    Garaža
    Peugeot 307

dizel vs tng

Po meni,iz iskustva sa voznjom na tng (astra g 1.6 16v) i sada diesel (pezo 307 1.6hdi)mislim da se finansijski kolju,mislim slicno je .Ali svi kad pricaju o potrosnji tng motora pricaju o potrosnji tng ,niko ne spominje da taj sekvent tng mora da upali na benzin i koliko jos benzina potrosi na 100km.
    Pa onda radis i servis za tng,posle 5 godina reatest tng uredjaJA (mene je tad kostao 70 evra u amss),pa posle 10 godina menjas bocu za tng.... sve su to troskovi o kojima niko ne prica kada pricaju o potrosnji goriva kod tng.
    Kad sam prodavao astru ,poznato pitanje "jel dizel komso? kako nije?" Nazumem tu potrebu da se jure dizelasi.
    Po meni manje obaveza ,odnosno manje kalkulacija potrosnje sa dizelasom...
    Ali sledeci auto mislim da nece biti dizelas
    VRH

Član od
    25.02.2018
    Garaža
    odakle mi
    Citirati Originalno postavljeno od dzadza4 Pogledati poruku
    Po meni,iz iskustva sa voznjom na tng (astra g 1.6 16v) i sada diesel (pezo 307 1.6hdi)mislim da se finansijski kolju,mislim slicno je .Ali svi kad pricaju o potrosnji tng motora pricaju o potrosnji tng ,niko ne spominje da taj sekvent tng mora da upali na benzin i koliko jos benzina potrosi na 100km.
    Pa onda radis i servis za tng,posle 5 godina reatest tng uredjaJA (mene je tad kostao 70 evra u amss),pa posle 10 godina menjas bocu za tng.... sve su to troskovi o kojima niko ne prica kada pricaju o potrosnji goriva kod tng.
    Kad sam prodavao astru ,poznato pitanje "jel dizel komso? kako nije?" Nazumem tu potrebu da se jure dizelasi.
    Po meni manje obaveza ,odnosno manje kalkulacija potrosnje sa dizelasom...
    Ali sledeci auto mislim da nece biti dizelas
    Pa turbina,dizne,plivajuci zamajac...
    VRH

Član od
    01.08.2017
    Garaža
    Fiat Stilo 1.9 JTD
    Turbina posle 8 godina vožnje (14 ukupno) savršena, pristisci punjenja odlični, nema tragova ulja iz nje. Dizne odllične, nikakve nepavilnosti.
    Plivajući zamajac kao nov, bukvalno nov. Nigde lufta, ništa da klapara, opruge lepo primaju opterećenje i pružaju otpor kao kod novog.
    Grejači za osam godina promenjena dva (od četiri). Jedino što je rađeno oko motora, termostat, gumica kod leptira za gašenje, MAP i senzor položaja radilice.
    Ni kap dolivenog ulja.

Atesti reatesti šta to beše ?
    I opet ću kupiti dizel ovog puta EURO 6.

Ova priča u mojoj kući puta dva (6 godina vlasnik , auto star 13) , samo drugi put bez zamene termostata, MAP i MAF senzora samo zamenjen termo davač.
    Izmenio/la Nelson; 18.03.2019 u 22:27.
    VRH

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Atest jednom u 10 godina, reatest jednom u 5 tako da nemojte takve stvari da stavljate kao ozbiljnu zamerku voznji na tng. To je drugo ako je neko kupio auto sa vec ugradjenim tng-om kome istice boca u nekom kratkom roku pa onda mora i boca i multiventil da se menja. Takvi automobili su inace uglavnom za izbegavanje jer ako je neko vozio na tng skoro 10 godina onda znaci da nije malu km presao i da ce jos svasta nesto da rikne.
    Redovno odrzavanje je smesno i takodje ne moze da se uzme kao ozbiljna zamerka. Potrosnja benzina je relativna stvar ali kako god da okrenes ja ne trosim vise od 2000 dinara mesecno za isti. Sipam za 2000 kad je plata i vozim na benzin jedan dan i to je to do sledeceg meseca.
    Sa koje god strane da posmatras meni je najjeftinija voznja na tng. Jedina ozbiljnija zamerka je to sto rezervni tocak mora u gepek, ali mora nesto da bude nedostatak
    Izmenio/la sErGiO; 18.03.2019 u 17:31.
    VRH

Član od
    04.05.2009
    Garaža
    Forester Turbo
    Moram te ispraviti, atest je samo jedan a to je zbog prepravke na drugo pogonsko gorivo.
    Sve ostalo su reatesti, pa i posle 10 godina, bio, menjao bocu, reatestirao za 6000 dinara.

Dacu vam matematike za kalkulisanje.

cena kilometra kod mene u firmi:
    Dizel 8-10 dinara po km
    LPG 5-6 dinara po km
    CNG 4-5 dinara po km

pritom moram da napomenem da se cena kilometra izracunava sa benzinskim troskom u slucaju CNG i LPG.

EDIT: dodatno napominjem da se automobili voze momacki i da niko ne haje na potrosnju.
    EDIT II: izracunajte koliko ustede ima u 4-5 dinara po km puta 300 000 km kao redovan zivotni vek motora i auta uz redovno odrzavanje. Rezultat ce vas zaprepastiti.

o trosku odrzavanja dodatnog sistema pogonskog goriva ne bih da komentarisem s obzirom na gornju kalkulaciju troskova redovnih servisa.
    Izmenio/la vojislavbb; 18.03.2019 u 19:58.
    SUBARU Forester XT, Legacy SUBARU Forester Sturbo TOYOTA Celica 4WDTurbo, Celica STi
    http://www.bud3.net/2011/08/white-lily-toyota-celica-awd-turbo/
    VRH

Član od
    01.08.2017
    Garaža
    Fiat Stilo 1.9 JTD
    Realno koliko svećica , kablova , bobina strada odnosno mora da se menja ili na koliko često se menjaju ?
    Pa u startu problemi sa plinom ili mapama, pa svaki čas neke zezancije dok nekad ne dovede u red (možda i nikad).
    Pa neki traže kapalice, nekima stradaju dizne od ne korišćenja a da ne pričam o problemima sa smolom u plinskim uređajima o kojoj se priča zadnjih par godina. I ako plih sagoreva sa višim temperaturama onda to traži i daleko kvalitetnije ulje.

I onda dođemo na temu reatresta, te ovo ne valja , te ono , pa onda u roku od par godina izmene pravilnike pa boce više ne smeju da budu crne već plave...+ gubljenje vremena. Meni je zlo i ne bih se vraćao na to.

Sadašnja računica je da mi je 1 km skuplji za 1.42 din na 100 km gradske vožnje dok vangradska vožnja pada ispod 0,70 din, ovo pričam bez troškova benzina i ostalih troškova.
    VRH

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1
    malo mi se prisralo, iskreno. Da izvinete.

ugradio sam gas pre 50 hiljada kilometara. Problem sa smolom je postojao par meseci, iskljucivo na nisovim pumpama i pumpama koje kupuju nisovo sranje. Dva puta skinute i oprane dizne, promenjena puma, kraj problema. Nisam menjao svecice, nisam menjao bobine, nisam stelovao gas ni jednom od ugradnje, nisam uradio ni servis gasnog uredjaja, tj dora ga nije uradio jer ja ne znam ni gde je filter a ni gde je mikser i necu ni da znam. zvao me nedavno, da me pita jel auto jos kod mene. Jeste, sipam i ne mislim. Da nema onog cepa na braniku, niko ne bi ni znao na sta ide. To sto neki od vas imaju predrasude i losa iskustva, ne znaci da zaista nesto i znate o gasu, vec su to upravo to, predrasude. Prosla su vremena venturi sistema, detonacija, kupovine gasa u narandzastim bocama i pretakanja u vernog pezejca na parkingu. Ako je prosao atest, proci ce i reatest jer se nista nije promenilo. Prelazim tacno 500 kilometara sa bocom od 48 litara i sipam svake druge subote. I moj auto nije izuzetak nego pravilo, za sve one koji su ugradjivali kod majstora za gas. Oni koji su ugradjivali kod pekara, obucara i ostalih sabana koji su u gasu videli dobru priliku da zarade pa usrali sve, je druga prica.
    You know your in an E30 when when your gas gauge waves hello to you constantly.
    Welcome to the Internet, where everyone is a mechanic, and drives a 10 second car.
    Speed's just a question of money. How fast you wanna go?
    VRH

Član od
    01.04.2005
    Garaža
    Opel Astra, 1.6
    Ako uporedim svoja dva automobila iste klase koje sam vozio, odnosno njihove potrosnje goriva dizel/plin/benzin uzimajuci u obzir trenutnu cenu goriva, dobijam sledecu racunicu na 10.000 km

Dizel = 1100 € / 10.000 km
    Benzin = 1200 € / 10.000 km
    Plin + benzin = 850 € / 10.000 km
    VRH

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. jetta 2 dizel
    Od mirnke u forumu Uopšteno o kvarovima - popravkama
    Odgovora: 11
    Posl. poruka: 25.02.2014, 13:13
  2. Bio dizel i JTD ?
    Od gaston u forumu Dizel motori