Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 18

Tema: Koje gume da stavim?

Član od
    22.08.2006

Koje gume da stavim?

Za pasata,trenutno su montirane letnje 195/65 r15 Michelin Pilot Primacy,da ostavim iste dimenzije za zimski pneumatik ili?

Dosta sam citao ovde na forumu ali ipak ne mogu da se odlucim izmedju nekoliko opcija:
    1) Goodyear Ultra Grip 7
    2)Michelin Alpin A3
    3)Pirelli W 210 Sottozero
    4)Continental ContiWinterContact TS810

jos neka za preporuku?
    U cemu je razlika izmedju Michelin Alpin A2 i A3?

Jedino ne znam gde moze Pirelli da se nadje u Novom Sadu?

I koliko uopste ima smisla da stavljam zimske gume? Auto ce dosta vremena provoditi po auto putu,ovuda kuda se krecem(Vojvodina i okolina BL) realno retko kad ima snega pa se razmisljam da li stavljati cisto zimsku gumu? Nisam pametan....neki prdlog? Pozdrav

Niko drugi ne zna bolje od tebe da li ti stvarno trebaju zimske gume, tako da cemo ti tu tesko pomoci...

Sto se tice pobrojanih guma, Michelin Alpine je tu jedini ispod nivoa, ostale su sve odlicne.

Član od
    09.12.2004

Re: Koje gume da stavim?

Citirati Originalno postavljeno od Kabi
    I koliko uopste ima smisla da stavljam zimske gume?
    Prvi put kad ti padne makar 1cm snega na put, i to pogotovo na autoputu, videces koliko i da li ima smisla. Zimi se voze zimske gume, pravilo. Ne samo zbog sare vec i smese same gume - letnja smesa gume ispod 7 stepeni gubi maltene sve karakteristike i funkciju prijanjanja na podlogu.

Stavi koje hoces, odnosno mozes da platis, osim Michelina koji tradicionalo pravi katastrofalno lose gume u odnosu na njihovu cenu.
    The difference between men and boys is the price of their toys

Član od
    22.08.2006
    OK,hvala na odgovorima. Stavicu Continental ili Goodyear

Član od
    24.08.2005
    Htjedoh ti isto preporuciti, da zaobidjes Michelin, pogotovo s obzirom na cijene, a Pirelli htjedoh preporuciti, ali ako ih nemas u blizini, kupuj sta imas od tih preostalih...

Član od
    30.09.2004
    Ja bih Continetal

Član od
    04.10.2004
    Garaža
    Saab 9-3
    Meni samo jedna stvar nije jasna.
    Zasto li smo samo pisali toliko o WInterA odn. Winter1 kad su svi drugi toliko bolji?
    Da zivim u Srbiji i da dolazim cesto nikad u zivotu ne bi kupio drugu zimsku gumu osim WinterA. Kazem zimsku, da se razumemo i to bez obzira na vrstu (marku, cenu, vrednost) automobila. Ni jedna druga guma ne opravdava toliku razliku u ceni a da ne govorimo o tome da su neke a posebno Michelin tehnicki losije a skupe. Ako bi vec bacio pare "ni za sta" kupio bi bar jednu od najboljih a to je recimo Vredestein snowtrac 2.

Najlosija zimska je bolja od letnje po snegu i minusu.Dobro,ne bas najlosija.
    P.S.dugo sam se razmisljao,i pisao sam o tome ovde,da li da uzmem WinterA ali sam se ipak za malo vecu cenu ipak odlucio za neke druge-Kleber XP Krisalp,e sad da li sam se zaj...o videcemo kad nagazim na prvi pravi sneg.
    Onaj ko poznaje neprijatelja svoga i poznaje samoga sebe, neće biti ugrožen ni u stotinu bitaka.

Guest
    Meni se Miselin alpin a2 super pokazao bas u dimenziji 195 /65 r 15.
    Audi a4 1.9 tdi .

Michelin je vrhunska guma, ali skoro uvek skuplja od konkurencije. Kao i svaki drugi jak brend sa mnogo proizvoda i njima se omakne da neki model ne uspe, pa je tako i sa Michelin Alpine. Posto ljudi imaju veliko poverenje u brend onda kupuju proizvod cak iako nije na nivou brenda koji reprezentuju. Ipak, treba imati petlju pa reci nekad i da Michelin promasi...a to je slucaj sa ovom gumom. Ja licno vozim Michelin Pilot Primacy i relativno sam zadovoljan tom gumom, ali sam vozio i bolje.
    Normalno, sve je ovo prica o "prvoligaskim gumama", Tigar je tu jos uvek ispod tog nivoa...Tigar je treca kategorija Michelina, pa nije uputno pricati kako je Wintera bolja od bilo kog Michelina, jer korporativna pravila jednostavno to ne dozvoljavaju. To su ozbiljna posla u pitanju i svaki korak se meri. O njoj se ovde mnogo pise jer je dostupna najsiroj populaciji, ali to ne znaci vrhunski kvalitet u apsolutnom smislu.
    Kao sto rece Dranix, Vredestein Snowtrac se godinama jako dobro kotira kao vrhunska guma za zimu i apsolutno se moze preporucuti.

Član od
    09.12.2004
    Misljenje da se odredjena guma, konkretno Michelin "super pokazao" je iskljucivo subjektivno misljenje i bez stavljanja u perspektivu, malo vredi. U svetlu cinjenice da se zimske gume redovno testiraju i da u poredjenju vise premium brendova Michelin redovno zavrsava kao osrednje ili lose ocenjen uz ubedljivo najvecu cenu od svih, moeni dosta govori. Sama po sebi mozda i nije losa, ali u poredjenju sa drugim markama zimskih guma, imajuci u vidu i poredjenje po ceni, prilicno los izbor.
    The difference between men and boys is the price of their toys

Guest
    Pa mislim da na testu ima svega i svacega .
    ne bih da favorizujem mishelin ali cesto se desi
    da su i faktor cene previse doprineli slabim bodovima .
    Mogu da pricam samo o onome sto sam vozio .
    Imao sam pre toga pireli i bile su ok vredenstajn su se pokazale
    ocajno a eto u testu su bile medju najboljim .
    Sta da kazem sad cu da kupim kontinental pa cu da ih
    uporedim .

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Koje gume 15ice
    Od legenda u forumu Teh. sigurnost i bezbednost
    Odgovora: 5
    Posl. poruka: 07.05.2016, 10:31
  2. koje All-Season gume
    Od dzukela u forumu Šasija, kočnice, transmisija
    Odgovora: 28
    Posl. poruka: 11.05.2014, 15:11