Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Ne znam gde da postavim temu

Član od
    14.11.2018
    Garaža
    Opel Astra G

Ne znam gde da postavim temu

Pozdrav, ne znam tacno u kom pod forumu da postavim temu vezanu za moj problem, pa cu postaviti ovde, nov sam i izvinjavam se ako sam pogresio mesto. Kupio sam auto pre par meseci, preneo, odjavio tablice, i tako mi je stajao neko vreme dok nisam skupio novac za registraciju, odem na tehnicki i saceka me neprijatno iznenadjenje, a to je da se broj motora na motoru ne poklapa sa onim iz saobracajne, i vrate me sa tehnickog. Zvao sam predhodnog vlasnika koji tvrdi da nista nije radio na autu, i shvatio sam da od toga nema nista. Ima li neko resenje sta da radim? Ja sam razmisljao da kupim drugi motor sa papirima, da ga zavedem u saobracajnu i onda registrujem auto.

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1
    Koja je vrednost tog auta i koliko ja procena da će ta operacija koštati?
    You know your in an E30 when when your gas gauge waves hello to you constantly.
    Welcome to the Internet, where everyone is a mechanic, and drives a 10 second car.
    Speed's just a question of money. How fast you wanna go?

Član od
    14.11.2018
    Garaža
    Opel Astra G
    Citirati Originalno postavljeno od Chubbs Pogledati poruku
    Koja je vrednost tog auta i koliko ja procena da će ta operacija koštati?
    u pitanju je astra g 2003 godiste, zamena motora sa sve motorom negde oko 350e, ali ne znam koliko ce posle da me izadju takse i porezi da se sve to zavede, cena me ne interesuje, sredicu je, pa nek kosta sta kosta

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1
    Ako pare nisu problem, onda tako.
    You know your in an E30 when when your gas gauge waves hello to you constantly.
    Welcome to the Internet, where everyone is a mechanic, and drives a 10 second car.
    Speed's just a question of money. How fast you wanna go?

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 147
    Čini mi se da je neka taksa oko 50-60 hiljada dinara. Idi u neku agenciju koja se bavi registracijom vozila pa pitaj da ti objasne proceduru i cene.

Član od
    31.05.2009
    Garaža
    Saab 9000 cs 2.0T
    Procedura kada je motor istog tipa
    1. Vlasnik pronalazi motor (nov ili polovan) koji želi da ugradi u svoj automobil
    2. Obraća se ovlašćenom predstavniku proizvođača te marke vozila i traži potvrdu/dokument kojim se potvrđuje da su postojeći motor i motor koji treba da se ugradi istog tipa
    3. Ukoliko ovlašćeni predstavnik proizvođača potvrdi da je reč o istom tipu motora, ugradnja može da se obavi u servisu (pravno lice), koji vlasniku daje izjavu o ugradnji drugog motora (više informacija o toj izjavi u nastavku teksta)
    4. Vlasnik odvozi automobil na tehnički pregled, gde se utvrđuje da je ugrađen novi motor. Kako su nam rekli u policiji – činjenica da li je nakon promene motora potrebno da se izvrši ispitivanje vozila utvrđuje se na tehničkom pregledu i konstatuje na registracionom listu („na vozilu promenjen motor, nije potrebno ispitivanje“).
    5. Pošto u ovom slučaju nije neophodno ispitivanje, vlasnik vadi novu saobraćajnu dozvolu

https://www.polovniautomobili.com/au...bilu-procedura

Neophodna potvrda proizvođača

Bez obzira da li želite da ugradite isti ili drugačiji motor, obavezno morate kod ovlašćenog predstavnika proizvođača vozila te marke da nabavite potvrdu proizvođača kojom se dokazuje da je:
    motor koji se ugrađuje istog tipa kao motor koji se vadi iz automobila, ili
    ukoliko motor nije istog tipa, tom potvrdom se dokazuje da je proizvođač predvideo alternativnu ugradnju takvog motora

Koliko košta potvrda proizvođača?

U zavisnosti od marke, cene se kreću od samo 1.000 din kada je u pitanju Lada, preko 3.000 za Citroen, 3.600 za Suzuki, 4.000 za Peugeot, do 10.200 za Alfa Romeo, Chrysler, Fiat i Jeep, 12.000 za Renault, Nissan, Dacia i Mercedes, do 13.000 za Land Rover i Jaguar.

Međutim, kada su u pitanju BMW i Mini, ova potvrda ne može da se dobije, već može samo da se ugradi motor kod njih.
    ex SAABotražitelj

Član od
    04.08.2008
    Garaža
    S-max
    15000din za ford
    ima se,moze se-nema se,mora se

Član od
    14.11.2018
    Garaža
    Opel Astra G
    Citirati Originalno postavljeno od macaneli Pogledati poruku
    15000din za ford
    Hvala na odgovorima, ali opet imam problem, meni dijagnostika prepoznaje motor kao 2.2 dti, a stoji u saobracajnoj kao da je 2.0, e sad, kako ja da znam da na ovu moju sasiju auta ide 2.0 ili 2.2, da ne ubacim 2.0 pa posle da bude ne moze taj, vracaj 2.2 motor

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 147
    Nebitno je to, samo je važno da se u taj model auta ugrađivao 2.0 motor ili 1.7 ili koji god ti odgovara. Ne mora da bude isti.

Slične teme

1. caskanje na temu oglasa i ponuda
    Od sErGiO u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 16
    Posl. poruka: 18.08.2015, 16:43
  2. Pozdrav svima - potrebna poruka za odgovor na temu
    Od ZunaMilan u forumu Predstavljanje članova
    Odgovora: 0
    Posl. poruka: 09.10.2013, 10:57
  3. Obavest o odgovorima na temu i Pregledavanje poruka...
    Od prolupator u forumu BOX za predloge
    Odgovora: 10
    Posl. poruka: 12.11.2007, 00:20
  4. Koju temu koristite za prikaz foruma?
    Od BOOST u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 33
    Posl. poruka: 27.08.2005, 14:29

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •