Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 47

Tema: Kod 95 u Srbiji

Član od
    01.08.2017
    Garaža
    Fiat Stilo 1.9 JTD
    Može neki link ? Hvala

Član od
    26.02.2014
    Garaža
    VW Jetta
    Koliko kosta kod u srbiji, svi troskovi?

Poslato sa COL-L29 uz pomoć Tapatoka

Član od
    01.08.2017
    Garaža
    Fiat Stilo 1.9 JTD
    Ovde ima spisak gradova gde se podnose zahtevi

http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=737%3 Au-ekspoziturama-amss-poeo-proces-sertifikacije-profesionalnih-vozaa&catid=67%3Avesti&Itemid=90

Uz Zahtev za izdavanje sertifikata i kvalifikacione kartice potrebno je priložiti :
    • Fotokopiju ili ispis lične karte vozača – originalni dokument na uvid;
    • Fotokopiju vozačke dozvole vozača – originalni dokument na uvid;
    • Fotografiju vozača formata 25x35 mm, ne starija od 6 meseci;
    • Dokaze o izvršenim uplatama.

5000 su troškovi izrade kartice i 1080 dinara je za AMS za obradu podataka ..... dakle 6080 din + provizija banke.

Ovde su uplatnice i brojevi žiro računa

http://www.amss.org.rs/images/storie..._uplatnice.pdf

Član od
    26.02.2014
    Garaža
    VW Jetta
    Ajde u evrima

Član od
    03.06.2011
    Garaža
    karuce
    Citirati Originalno postavljeno od hirurg83 Pogledati poruku
    Ajde u evrima

...ne znam danasnji kurs evra ali recimo da je to 50 eura , mozda evro ili dva vise.

SREDNJI KURS 6080 RSD =51.58969
    Izmenio/la driverxl; 27.08.2019 u 19:54.

Član od
    02.01.2013
    Garaža
    Škoda fabija 1.4 MPI 50KW
    Da li ja koji imam položeno za C kategoriju mogu da izvadim taj sertifikat pa nek stoji,nikad se ne zna? I u zahtevu me buni da se odabere putnički,teretni ili obe vrste prevoza. Šta ja tu da štikliram,koji sertifikat? Ovo za karticu vozača mi je kao i jasno,samo me buni ovo oko sertifikata. Ovo najviše radim iz razloga da posle Nove godine ima da bude minimum x3 cena.

Послато са Moto C уз помоћ Тапатока

Član od
    26.02.2014
    Garaža
    VW Jetta
    Sertifikat vazi 5 god. I ako ne ides na predavanja moras ponovo da uplacujes i ponovo polazes.

Član od
    26.02.2014
    Garaža
    VW Jetta
    Citirati Originalno postavljeno od driverxl Pogledati poruku
    ...ne znam danasnji kurs evra ali recimo da je to 50 eura , mozda evro ili dva vise.

SREDNJI KURS 6080 RSD =51.58969
    To je dzaba. U Slo kosta 600e. Tako da ako vazi taj iz srbije, tonje super

Član od
    03.06.2011
    Garaža
    karuce
    Citirati Originalno postavljeno od URKE 80 Pogledati poruku
    Da li ja koji imam položeno za C kategoriju mogu da izvadim taj sertifikat pa nek stoji,nikad se ne zna? I u zahtevu me buni da se odabere putnički,teretni ili obe vrste prevoza. Šta ja tu da štikliram,koji sertifikat? Ovo za karticu vozača mi je kao i jasno,samo me buni ovo oko sertifikata. Ovo najviše radim iz razloga da posle Nove godine ima da bude minimum x3 cena.

....u zahtevu stikliras za onu vrstu prevoza za koji imas odredjenu kategoriju upisanu u vozacku dozvolu i kako sam navodis da imas polozenu C kategoriju, znaci da se radi o teretnom transportu pa ces za isti i traziti izdavanje sertifikata.

Član od
    02.01.2013
    Garaža
    Škoda fabija 1.4 MPI 50KW
    Hvala! Treba ovo iskoristiti pod ovakvim uslovima!

Član od
    09.11.2009
    Garaža
    Stralis
    Koliko znam ovo će biti priznato samo u SRB a ko hoće preko mora da kod odradi po njihovim propisima sad da li polaganje ili prevodjenje ne znam ali koliko sam čuo polaganje će biti aktuelno
    Red Bull daje krila al zato rakija daje quatrro

Član od
    03.06.2011
    Garaža
    karuce
    To je moj Rade u ovom trenutku iskljucivo stvar licne tj.subjektivne procene da li ce se to negde priznati ili nece jer u vom trenuku svi mi ovde to ne znamo sigurno.Ono sto znamo sigurno jeste da obuka za CPC sertifikat ili popularni cod 95 jeste i mora da bude potpuno ista i po istim pravilima u svakoj drzavi potpisnici odredjenih medjunarodnih sporzuma iz oblasti transporta putnika u robe.Sve drugo je izmisljotina i cista laz skeptika i kod nas i u okruzenju, no imajuci u vidu kako su do skora odredjeni vozacki pametnjakovici tumacili ili bolje receno lupetali za odredbe zakona o vremenima rada i odmorima vozaca u domacem i medjunarodnom drumskom transportu, ni sva ova nakaradna i proizvoljna tumacenja u vezi ovog domaceg koda nece da budu nikakvo cudo niti nesto novo.To prevedeno na srpski jezxik za srpski kod 95 znaci da je recimo nemacka drzava u obavezi da po medjunarodnim sporazumima ciji je ona potpisnik, ovaj kod duzna da prizna ukoliko kao pravna drzava postuje odredbe vlastitih propisa i zakona.Ne postoji nista drugo ili trece osim suspenizje svih potpisanih medjunarodnih spo0razuma od strane nemacke drzave , ali tako nesto mora da ratifikuje nemacka skupstina a koliko znamo tako nesto ne da se nije desilo, nego nema ni pomisli o tako necemu.Da ne idemo u neku "visoku" politiku, ali i u tom smislu ima oedjenih pomaka koji dokumentovani upravo na ovim stranicama ovde u vidu naseg upisanog koda, naseg vozaca u nemacku vozcku dozvolu.Sta jos treba kao dokaz da to ide u nekom dobrom smeru sta god mi mislili o nasoj drzavi i nadleznim organima iste koji se bave tematikom drumskog saobracaja.Obzirom da mnogo toga jos uvek ne znamo, najbolje je da ovakvi kakvi smo svi mi zajedno sacekamo vreme posle 01.januara naredne godine, a onda cemo verovatno valjda nesto vise i znati.
    Ja bih vrlo iskreno voleo da svi skeptici ostanu dosledni sebi i svom stavu da domaci cpc sertifikat i vozacku licencu ne vrede nigde i nista i da iste ne vade ovde , vec da to ignosrisu ne bi li tako ustedeli pare i ispostovali sebe i svoju rec.

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. LDI u Srbiji
    Od milosnis1984 u forumu Ubrizgavanje gasa FSI , JTS, GDI...
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 28.10.2016, 18:44
  2. Presretaci i u Srbiji
    Od barda u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 1304
    Posl. poruka: 28.08.2012, 14:47
  3. RX-8 i Z350 u Srbiji...
    Od Skyline GT-R u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 33
    Posl. poruka: 02.09.2007, 14:06
  4. r.h.c.p. u srbiji??!
    Od monkey u forumu WasteGate (odušak)