Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Sprezanje boca

Član od
    19.11.2008
    Garaža
    Seat Toledo 2002

Sprezanje boca

Pozdrav svima,

Interesuje me da li se dve boce mogu spregnuti kako bi obe bile u funkciji, te kako bi se time povećao ukupan kapacitet točenja gasa?
    Konkretno, ne znam da li će to promeniti odgovor, u mom slučaju reč je o postojećoj toroidnoj boci, i cilindričnoj koju bih dodao.

Pitanje se odnosi na zemlju Liliputaniju u kojoj se ne radi atest.

Pozdrav

Član od
    01.08.2017
    Garaža
    Fiat Stilo 1.9 JTD
    Probaj , trebalo bi da može.

Član od
    19.11.2008
    Garaža
    Seat Toledo 2002
    Citirati Originalno postavljeno od Nelson Pogledati poruku
    Probaj , trebalo bi da može.
    Pretpostavljam da može, čitao sam o tome. Zapravo, ne bi trebalo da je nikakva naučna fantastika. Pitanje je koji servis bi se toga prihvatio. Da li znate nekoga?

Pozdrav

Član od
    01.08.2017
    Garaža
    Fiat Stilo 1.9 JTD
    Sam možeš. Uvežeš bocu , malo bakarne cevi sa konusina i posao završen.

Član od
    19.11.2008
    Garaža
    Seat Toledo 2002
    Citirati Originalno postavljeno od Nelson Pogledati poruku
    Sam možeš. Uvežeš bocu , malo bakarne cevi sa konusina i posao završen.
    Obe boce imaju svoj multiventil. Punjenje moze da ide iz jedne cevke i da se grana na obe, svaka boca zaustavi svoje punjenje kada treba. Svakoj boci ostaje i sopstveni sigurnjak. E sad, pitanje je kako spregnuti izlaz goriva? Da li je izlazna grana multiventila sama po sebi nepovratna, ili treba dodati eksterne nepovratne ventile? Gde se mogu nabaviti odgovarajuce T racve? Nisam bas super strucan, vise bih voleo da to neki gas servis zavrsi.

Imam dodatno pitanje: na osnovu koje informacije kompjuter prebacuje na benzin kada detektuje da nema više gasa? Da li je to neki detektor protoka ili pritiska kod isparivača, ili ima veze sa samom bocom i njenim pokazivačem količine goriva?
    Izmenio/la banconi; 22.05.2018 u 18:35.

Postoji senzor pritiska gasa u instalaciji i kada "oseti" da je pritisak opao prebaci na benzin...

Sent from my E2105 using Tapatalk

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Nisam ovo ni video
    Svaka boca mora da se puni za sebe, preko dva punjenja ili se T račvom od jednog punjenja dovedu cevi do obe boce. Sa druge strane tak ose uradi sa šesticom, iz obe boce u račvu pa jedna cev napred...

Kako je Campi objasnio, trošenjem iz obe boce nestaje pritiska pa senzor vraća na benzin.

Našim propisima je dozvoljeno postavljanje dva rezervoara na kamione od maksim 100 litara svaki. Na putničkim vozilima ne sme biti više od 100 litara.
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Član od
    19.11.2008
    Garaža
    Seat Toledo 2002
    Citirati Originalno postavljeno od Dora Pogledati poruku
    Nisam ovo ni video
    Svaka boca mora da se puni za sebe, preko dva punjenja ili se T račvom od jednog punjenja dovedu cevi do obe boce. Sa druge strane tak ose uradi sa šesticom, iz obe boce u račvu pa jedna cev napred...

Kako je Campi objasnio, trošenjem iz obe boce nestaje pritiska pa senzor vraća na benzin.

Našim propisima je dozvoljeno postavljanje dva rezervoara na kamione od maksim 100 litara svaki. Na putničkim vozilima ne sme biti više od 100 litara.
    Samo da se javim da sam ovo pre par meseci uradio, uspešno teram dve boce, jedno punjenje, T račva, lepo se čuje tokom punjenja kada prva boca zatvori svoj ventil - klik, druga nastavi da se puni i vidi se razlika u brzini točenja nakon toga.
    Nego, da se nadovožem pitanjem o propisima, da li su dve boce uopšte dozvoljene, npr. 60+40 litara, to je tačno 100?

Slične teme

1. Tipovi boca za gas
    Od rrapaic u forumu Autogas (razno)
    Odgovora: 3
    Posl. poruka: 17.07.2009, 23:37
  2. pretakanje tng iz boca
    Od MILAN 67 u forumu Tehnički deo
    Odgovora: 30
    Posl. poruka: 23.04.2008, 12:36
  3. Boca TNG za Yugo
    Od u forumu Venturi sistemi
    Odgovora: 30