Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Klapna klime ?

Član od
    31.07.2016
    Garaža
    wv polo

Klapna klime ?

Moze li mi neko reci kako se moze proveriti da li radi klapna klime... Imam wv polo 2001, klima ne hladi , medjutim pritisak gasa je uredu... Kako se manifesturje kada motorcic za klapnu otkaze, uopste nema razlike kada pustim klimu pa mi deluje kao da vuce vazduh spolja isto kao i kad ukljucim venitlator... kako to mogu proveriti obzirom da je to nedostupno , ima li neki metod...

Pre ce biti da imas problem sa presostatom, kompresorom, ozicenjem nego sa klapnom. Jer klapna steluje ili grejanje ili hladjenje, nema direktne veze sa klimom. A ti kazes da ubacuje temp.spoljnog vazduha po tvojoj proceni.
    Kako mislis pritisak gasa je u redu? Kad je ukljucena klima pa si proverio na manometrima ili?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
    Izmenio/la subicd; 07.05.2018 u 00:32.

Član od
    31.07.2016
    Garaža
    wv polo
    Citirati Originalno postavljeno od subicd Pogledati poruku
    Pre ce biti da imas problem sa presostatom, kompresorom, ozicenjem nego sa klapnom. Jer klapna steluje ili grejanje ili hladjenje, nema direktne veze sa klimom. A ti kazes da ubacuje temp.spoljnog vazduha po tvojoj proceni.
    Kako mislis pritisak gasa je u redu? Kad je ukljucena klima pa si proverio na manometrima ili?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Nisam ja merio , brat ga vozio u neki servis za auto klime pa mu valjda tamo merili pritisak, tako nesto razumeo da je to uredu. Mozda i on nesto lose skontao. Pomenuli mu da moze da bude svasta nesto, ali da ne postoji mogucnost da se to dijagnostikom utvrdi... Gledao sam konstrukciju kime u mom autu. vidim da se neko klatno posebno pomera kada se aktivira klima... e sad tesko je proveriti da li je to u pitanju, treba da se rastavi cela prednja tabla Hvala na pomoci...

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    imas dve cevi koje iz klime idu u putnicki prostor,cevka nizeg pritiska je deblja,i kad klima radi,treba da bude hladna oko +5 C hladna ali ne zaledjena.ako je tako,onda je klima ispravna,pa proveriti da li je neki problem u klapnama.
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Član od
    31.07.2016
    Garaža
    wv polo
    Hvala puno na pomoci.

Slične teme

1. astra g klapna gasa
    Od nina996 u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 09.02.2011, 23:01
  2. Klapna za topao vazduh
    Od banekg u forumu Venturi sistemi