Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: Mehanicki alat (rucni)

Član od
    23.12.2007
    Garaža
    607 2.2 B tiptronic

Mehanicki alat (rucni)

Ako moderatori nadju bolje mesto neka premeste temu, ja preturih forum i nema nista slicno.

Elem, hteo bih da malo prodiskutujemo o brendovima rucnog alata. Unior vise nije to sto je bio, Gedore, Fakom i njima slicni su mnogima (koji se ne bave profesionalno mehanikom) skupi a ima podosta novih brendova.
    Konkretno, ja sam pre desetak godina video "sivonju" kako je na malu rucicu, natakao cev i odvija brezon glave. I neverovatno, odvije ga. Odmah sam pogledao marku i video da je Rico. Kupio sam tada i veliku i malu i garnituru torex-a i nisam se do danas ni sekunde pokajao. Mozda bih smeo da tvrdim da je od kvalitetnijeg materijala nego pomenuti svetski brendovi.
    Da, i Force mi se pokazao kao jako dobar alat. Bar ovi otvoreni kljucevi za cevi i par torexa koje sam kupio.

Medjutim u kuci imam jednog "sivonju" koji je pogubio dobar deo alata i doslo vreme za obnovu, pa me interesuje (ko ima iskustva) kakvi su ovi poljski Vorel, Geko i njima slicni alati u srednjem cenovnom rangu.
    Konkretno me interesuju garniture nasadnih kljuceva (1/4) i ovi "brzi" zglobni kljucevi sa krckalicom.

Voleo bih da cujem vasa iskustva i eventualno neki link za to o cemu pricate.

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Nisam profesionalac, daleko od toga, ali da kažem i ja neku
    Kupio sam pre jedno 2 godine na Bubanj potoku Force krckalice, nastavke, ključeve...na komad i vrlo sam prijatno iznanađen kvalitetom izrade. Ima neki lik stalnu tezgu tamo pored onih što prodaju pljeskavice i prodaje svakav alat na komad, tako da možeš da uzmeš samo ono što ti fali a ne cele komplete ključeva. Radi lik i subotom i nedeljom.

Slične teme

1. Analogni - mehanicki tahografi
    Od ada u forumu Kamioni
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 12.01.2012, 22:10
  2. Kvalitetan ručni usisivač za kola
    Od Sigtran u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 16.08.2011, 14:39
  3. mehanicki umesto automatskog sauha
    Od makarije u forumu Šasija, kočnice, transmisija
    Odgovora: 5