Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Programiranje ECU i izmena radnih parametara

Član od
    11.02.2018
    Garaža
    Golf

Programiranje ECU i izmena radnih parametara

Pozdrav svima, planiram da se bavim auto elektronikom po zavrsetku studija, trenutno studiram elektrotehniku. Potrebni su mi svi vasi saveti i misljenja, odakle da ucim programiranje ecu racunara i upravljackih modula na vozilima, koji programi i oprema su mi potrebni za pocetak?

Član od
    02.04.2005
    Za pocetak kreni da ucis teoriju rada motora. Imas stare teme o tome. Nesto je tacno a nesto i nije. Kad sve lepo savladas i uspes da razgranicis sta je tacno a sta pogresno onda mozes da ides dalje. Mozes ti da naucis da programiras ecu ali ako ne znas osnovne principe rada motora i kvalitet delova motora dzabe si se trudio. Ja sm naucio sve note iz muzickog znam da procitam sve besprekorno i da prepravljam ako treba al sam gluv za muziku potpuno. Nemam ni osecaj za ritam pa mi je to znanje potpuno beskorisno.

Član od
    11.02.2018
    Garaža
    Golf
    Tu teoriju sam uglavnom savladao, imao sam predmete o motorima i radu motora SUS,sistemima ubrizgavanja goriva itd... Da li postoje kvalitetne obuke u Srbiji za ovo zanimanje i gde to mogu da nadjem?

Član od
    27.01.2019
    Garaža
    Peugeot
    Citirati Originalno postavljeno od Nikola.410 Pogledati poruku
    Pozdrav svima, planiram da se bavim auto elektronikom po zavrsetku studija, trenutno studiram elektrotehniku. Potrebni su mi svi vasi saveti i misljenja, odakle da ucim programiranje ecu racunara i upravljackih modula na vozilima, koji programi i oprema su mi potrebni za pocetak?
    I ja sam neki početnik, ali za to će ti biti potrebno od hardvera uređaji s kojima možeš čitati mape sa ECU- poput Galletto, Kess i sl...., ovi rade i preko OBD direktno, ali za potpuno čitanje svih podataka sa ECU moraćeš isti otvoriti i očitati ga na "stolu" za to je možda najbolji Ktag, svakako da ima i kvalitetnih klonova sa kojim se može početi...

A program svakako možda najbolji jeste Winols....

Slične teme

1. programiranje vision alarm daljinca
    Od nikifor u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 0
    Posl. poruka: 18.08.2016, 06:26
  2. programiranje mikrokontrolera
    Od mishja u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 2
    Posl. poruka: 29.03.2016, 17:59
  3. Projekt: zadnja izmena dihtunga glave
    Od BOOST u forumu Projekti članova foruma
    Odgovora: 7