Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 49

Tema: Audi A4 - Čudan problem sa radnom temperaturom i termostatom

Da malo osvežim temu. Problem nije rešen. Leti se kazaljka radne temp ponaša dobro. Zakucana je na 90 stepeni u svim situacijama i kada se vozi niz brdo i kada auto stoji u leru.

Međutim, za vikend sam bio na planini i ujutro je bilo oko 2 stepena. Krenuli smo prema gradu i nekih 30 km nizbrdo kazaljka se nije pela više od 60 stepeni, a u kabini nije bilo grejanja. Tek dolaskom u grad, gde je vanjska temp bila oko 10 stepeni kazaljka radne temp se popela na 90 stepeni. Napominjem da su oba termostata promenjena u ovlaštenom servisu i to dva puta za svaki slučaj.

Ipak, primetio sam malo čudno ponašanje u letnjim uslovima. Kao što sam već napisao kazaljka radne temp je zakucana na 90 u svim uslovima vožnje, ali ima jedna čudna stvar. Nakon duže vožnje (napolju je 30ak stepeni- Jul mesec), napravim pauzu od 5 min i parkiram auto sa strane i ugasim motor. Nakon pauze, upalim motor i kazaljka radne temperature pokazuje 50 stepeni. I tako je celog leta. Kako je moguće da se rashladna tečnost toliko ohladi na 30 stepeni napolju? Imam laserski pištolj koji meri temp u crevima i kazaljka radne temp ne laže. Može biti razlika najviše 10 stepeni, ali poznato je to odstupanje.
    Dakle, šta u rashladnom sistemu može toliko ohladiti rashladnu tečnost i to kada je auto ugašen samo 5 minuta, tako da temperatura sa 90 stepeni padne na 50 u julu mesecu?

Ako neko ima Audi B8 facelift posle 2012. da li se i njemu isto ponaša kazaljka radne temperature? Da znam da li je to mana modela ili da tražim rešenje?
    Izmenio/la doktorrr; 29.09.2018 u 12:04.

Član od
    26.02.2014
    Garaža
    VW Jetta
    Jesi siguran da se bas za 5 minuta toliko rashladi? Nema veze koji je mjesec, u autu je predpostavljam G12 smjesa. Kakvo je stanje vodene pumpe? Kad je ona mjenjana?
    Jesi testirao rad termostata? Dakle upalis i pustis da auto radi i pipas creva. Gledas koja su vruca koja ne. Nema to veze sto je ovlasteni servis mjenjao, tamo rade najveci duduci uglavnom ili ti ga monteri.

Termostati su menjani dva puta za svaki slucaj. Koliko mogu da vidim laserskim pistoljem temp u gornjem crevu je veca nego u donjem pa bih rekao da je to ok. Temperatura na glavi motora i na kazaljci se otprilike poklapaju( mozda 5 do najvise 10 stepeni razlike). Primecujem da kada je recimo temperatura na glavi motora oko 80 stepeni temp u gornjem crevu blizu hladnjaka bude oko 65 a u donjem oko 55 stepeni.
    Probao sam i sa prokuvavanjem starih skinutih termostata i svi otvaraju na oko 87 stepeni,a zatvaraju na oko 70 stepeni.
    Ono sto meni kao laiku trenutno nikako nije jasno je kako to da zaista radna temp rashladne tecnosti leti padne za 30 ili 40 stepeni kad je auto ugasen samo 5 ili 10 min. Sta je ohladi kada je auto ugasen i ne radi?
    Takodje, vezano za vodenu pumpu. Zar ne bi trebalo ako je ona neispravna da se radna temp podize,jer vodena pumpa ne gura vodu?

Član od
    26.02.2014
    Garaža
    VW Jetta
    Antifriz ima visoku tacku kljucanja i brze se hladi od vode.

Kad je termostat zatvoren crijevo koje ide sa njega bi trebalo da je hladno do njegovog otvaranja. Dakle to trebas da provjeris. Temperatura niz brdo treba da malo opane ali ne drasticno. Nekih 15 tak stepeni od radne. Ako je vani bas hladno i vise. Obicno slabo grije lad ode dihtung glave motora. Pa pogledaj da i to nije upitanju.

Nije bas tako jednostavno kao kod starijih modela. Ovde je i EGR ventil koji ima svoj hladnjak ukljucen u mali krug i jedno crevo ide sa njega u termostat. A opet,koliko mogu da vidim, sa druge strane EGR ventila ima crevo koje je povezano sa donjim crevom do glavnog hladnjaka. Tako da iako je termostat zatvoren donje crevo moze imati toplu vodu preko EGRa. Mozda bi neko strucan mogao ovo bolje da pojasni.

A sto se tice dihtunga, proveravao sam ph vrednost u ekspanzionoj posudi i sve je OK. Creva nisu pod velikim pritiskom.

Član od
    26.02.2014
    Garaža
    VW Jetta
    Sta veli ovlasteni servis.

Sta veli dijagnostika?

Ima li rada ventilatora?

Sta je sa senzorom temperature? Onaj na racvi od vode sto se nalazi?

Kakvo je paljenje auta kad je hladan, a kakvo kad je vruc?

Audi je poslao dopis u ovlastene servise da je ovakvo ponasanje u redu. Dijagnostika ne izbacuje greske. Sta ja imam od toga kad se smrzoh zimi u kabini, jer umesto grejanja dobijam hladan vazduh, kad mi najvise treba. Ako je to u redu, onda ovih drugih 10ak auta koje sam vozio nisu u redu, jer oni imaju grejanje zimi kad ti je potrebno i njima je kazaljka zakucana na 90 u svim uslovima voznje kada se auto jednom zagreje do radne temp.
    Zato sam u postu zamolio ako je neko vlasnik modela A4 B8 2012-2015 2.0 TDI da javi svoja iskustva. Da li se i njemu desava da nema grejanja zimi i da pada radna temperatura. Meni kada je zima i ukljuceno grejanje, recimo stojim na semaforu i cekam zeleno, vidim kako kazaljka radne temperature pada na 80 stepeni. Kada krenem opet za neko vreme dodje do 90 i sve tako.

Član od
    26.02.2014
    Garaža
    VW Jetta
    Kolega s posla ima 2013g isli smo se vozat malo. Auto grije kao lud. Ne pada temp. Probali smo niz vece brdo u leru.... Pala je temp oko 10 temp.

Jedino sto mu jako puno treba da pocne da grije. Klasicno dizelski. Tako da def tvoj auto nije ok. Ima neki problema

Da, izgleda da nesto nije u redu samo niko ne moze da otkrije u cemu je fora.
    A da li je grejanje u kabini podeseno na 22 stepena ili vise?

Član od
    26.02.2014
    Garaža
    VW Jetta
    Grijanje na max kad stavimo grije. Nema variranja u toploti na izduvu. Grije kao lud.

A da li je na njegovom autu radjen apdejt softvera zbog VWovih muljaza za izduvnim gasovima. Moj je uvezen iz EU i radjen mi je apdejt 2016. Neki majstori mi kazu da auta kojima je radjen taj apdejt softvera imaju slicne probleme kao moj dok ovi drugi nemaju.

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Problem sa termostatom ili...(Punto Mk1)
    Od sErGiO u forumu Italija
    Odgovora: 27
    Posl. poruka: 17.09.2015, 19:30
  2. Chrysler Neon-cudan problem sa temperaturom
    Od zlaja81 u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 10
    Posl. poruka: 03.06.2014, 09:41
  3. Problem sa radnom temperaturom
    Od broj 123 u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 01.12.2008, 13:36
  4. Problem sa radnom temperaturom - Hitno !!
    Od Wooodoo u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 7
    Posl. poruka: 04.06.2006, 03:56
  5. Problem sa termostatom na pumpi za vodu
    Od campi u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 7
    Posl. poruka: 19.03.2006, 18:04

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke