Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 49

Tema: Audi A4 - Čudan problem sa radnom temperaturom i termostatom

Član od
    02.04.2005
    Trebalo bi da imas automatsku klimu pa samim tim i automatsko grejanje. Ako je tako ovo je ventil za otvaranje i zatvaranje grejanja. U sebi ima elektromotor i moguce senzor temperature.

[COLOR=#000000]
    Citirati Originalno postavljeno od [/COLOR
    b_samardzic]
    Citirati Originalno postavljeno od [/COLOR
    Trebalo bi da imas automatsku klimu pa samim tim i automatsko grejanje. Ako je tako ovo je ventil za otvaranje i zatvaranje grejanja. U sebi ima elektromotor i moguce senzor temperature.

Hvala!

Citirati Originalno postavljeno od zoranbg Pogledati poruku
    iscitaj ovaj link od prve strane , resio je problem . http://www.vwaudiforum.co.uk/forum/s...erature/page2?

a imas i ovo :

Ostatak priče se zna, termostat prije nekoliko sati zamijenjen i usput sam vratio i stari termostat umjesto FEBI-ja jer mi nekako nije ulijevao povjerenje. Sveukupno me to koštalo 430kn za dijelove (potrebne i nepotrebne) i 300 kn za sve te silne izmjene dijelova (svaki put skidaj šus-pleh, ispuštaj antifriz, vadi termostat, senzor, peripetije samo takve). Usput sam uspio strgati i jednu T spojnicu na vakuumskom crijevu od servo kočnice jer sam po preporuci nekih kolega išo odzračivati rashladni sistem samo što sam povuko krivo crijevo i odlomio tu spojnicu. Pošto spojnice nema posebno za kupit, naručio u ovlaštenom komplet to crevce i ono me koštalo 130kn. Eto ljudi to je "ukratko" sve. Saga je svršila."
    Hvala, ali već sam napisao u prvom postu da su i taj mali i veliki termostat već jednom zamenjeni, kao i magnetni ventil za grejanje. Moj Audi nema taj povratni ventil o kome se priča u postu i na engleskom forumu. Danas sam proveravao creva i nema. Meni nije rešilo problem. Kad smo već kod tog malog termostata voleo bih da neko pojasni koja je njegova uloga, jer po schemi vidim da razdvaja EGr i račvu creva koja vode u kabinu i na veliki termostat.

Evo još jednog testa koji sam isporbao danaas.
    Napolju je oko 13 stepeni. Držao sam auto u leru jedno 90 minuta dok nije dostigao radnu temperaturu. Za ventilator nisam više imao živaca da čekam da li će se uklkjučiti.

Da li je moguće, sve i da je termostat neispravan i da je stalno otvoren, da autu koje stoji u mestu, znači nema hladnog vazduha kroz hladnjak, treba toliko vremena da postigne radnu temperaturu. Dakle, ostavimo po strani termostat. Reći ćemo da je on stalno otvoren. Ali svejedno, da li je moguće da na 13 stepeni napolju treba 90 minuta da motor dodje do radne temperature?

Šta je onda problem?

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    ja bih na tvom mestu , nabavio onaj daljinski merac temperature ( ko pistolj sto izgleda ) . upalio mrtav ladan motor, i merio temperaturu pre i posle oba ta termostata.ako znas na kojoj temepraturi su podeseni da otvaraju (pise na njima ili lako moze da se sazna na netu ) proverio da li jedan od njih ipak otvara ranije. mada je dovoljno i samo pipanje rukom. onaj koji ranije otvara je neispravan i ako je nov. ako to nije problem,nemam neku ideju na prvu loptu,to jest nije moj auto pa ne znam.
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Citirati Originalno postavljeno od zoranbg Pogledati poruku
    ja bih na tvom mestu , nabavio onaj daljinski merac temperature ( ko pistolj sto izgleda ) . upalio mrtav ladan motor, i merio temperaturu pre i posle oba ta termostata.ako znas na kojoj temepraturi su podeseni da otvaraju (pise na njima ili lako moze da se sazna na netu ) proverio da li jedan od njih ipak otvara ranije. mada je dovoljno i samo pipanje rukom. onaj koji ranije otvara je neispravan i ako je nov. ako to nije problem,nemam neku ideju na prvu loptu,to jest nije moj auto pa ne znam.
    Da li znaš gde ima da se kupi taj daljinski merač? Kupio bih jedan da imam za sebe. Uvek može zatrebati u sličnim situacijama.

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 147

Član od
    10.03.2005
    Garaža
    Renault Fluence Expression 1.6 16V
    Neki dizel motori imaju jednostavno problem zimi da održe temperaturu kada je kao dostignu. Sličann problem sam imao sa više dizel motora, kao i sa novom Octaviom 2.0 dizel koju sada vozim.
    Vectra C 1.8 16V 2004, + LPG, 125bhp
    Renault Fluence Expression 1.6 16V, 2011, 110bhp
    Ford Focus 1.8 TDCI 2011, 115bhp

Citirati Originalno postavljeno od Eon Pogledati poruku
    Neki dizel motori imaju jednostavno problem zimi da održe temperaturu kada je kao dostignu. Sličann problem sam imao sa više dizel motora, kao i sa novom Octaviom 2.0 dizel koju sada vozim.
    A imaš li grejanje u kabini dobro? Ja nemam dobro grejanje. Kada držim na 23 stepena hladan vazduh izlazi. Tek na 26 ima kao nešto toplote. Mislim da je kod mene ipak termostat neispravan iako je stavljen novi Behr. Ima li neki pouzdan majstor koji bi za mene kupio i prethodno proverio termostat da li pušta na 87 stepeni, pa da tek onda idemo na ugradnju? Preporuke...Novi Sad prvenstveno, ali može i BG.
    Izmenio/la doktorrr; 12.02.2018 u 23:48.

Ma nije taj glavni termostat, dzaba bacas pare na njega, ako si vec jedan promenuo. Rekoh ti kum je promenuo 3kom 1 behr i 2 original isto apsolutno.
    Ali njemu pada na 50 60c i ima grejanje
    Ja nista dirao nisam, drzi 90, osim ako vozim 80 i manje (automatik) i kada ne ispod nekih 10c tad padne na 70 75c. Bukvalno dam gas posle 30s(lupam) je na 90.
    Tu nesto ******, ali ne zna se sta. Bar ja nisam do sad saznao.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Ja sam danas probao pustiti vodu sa cesme na moj stari mali termostat iz creva. Pusta hladnu vodu. Ne bi valjda trebalo da pusta vodu do 83 stepena. Toliko pise na njemu. Posle sam otisao do radnje da uzmem novi mali termostat. Ljudi mi dali da pustim vodu na njega iz cesme. I on pusta hladnu vodu. Cak i vise nego stari. Imali su samo taj jedan na stanju. Sad nisam vise pametan. Da li treba ili ne treba mali termostat da pusta vodu? Da li neko zna uopste cemu sluzi taj mali termostat u crevu koje vodi sa EGR-a?

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 147
    Vec je utvrdjeno na ovom forumu da se kod nas mahom prodaju krs termostati i da nije uvek lako naci ispravan a nov termostat.

Član od
    31.05.2009
    Garaža
    Saab 9000 cs 2.0T
    Citirati Originalno postavljeno od sErGiO Pogledati poruku
    Vec je utvrdjeno na ovom forumu da se kod nas mahom prodaju krs termostati i da nije uvek lako naci ispravan a nov termostat.
    I ne samo termostati, a sve to traje već jako dugo. Svojevremeno, kad sam bio mlađi i imao volje, menjao sam set kvačila na mom kecu. Kad ono, čuje se nov druk ležaj. Skinem menjač i odnesem ležaj u radnju a onaj mi kaže - Pa kako ne valja! Još nam niko nije vratio druk ležaj. Pa i neće dok se ne nađe ludak kao ja koga ne mrzi da ponovo skida menjač
    ex SAABotražitelj

Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Problem sa termostatom ili...(Punto Mk1)
    Od sErGiO u forumu Italija
    Odgovora: 27
    Posl. poruka: 17.09.2015, 19:30
  2. Chrysler Neon-cudan problem sa temperaturom
    Od zlaja81 u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 10
    Posl. poruka: 03.06.2014, 09:41
  3. Problem sa radnom temperaturom
    Od broj 123 u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 01.12.2008, 13:36
  4. Problem sa radnom temperaturom - Hitno !!
    Od Wooodoo u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 7
    Posl. poruka: 04.06.2006, 03:56
  5. Problem sa termostatom na pumpi za vodu
    Od campi u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 7
    Posl. poruka: 19.03.2006, 18:04

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke