Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 20

Tema: Automatsko paljenje svetala Fiat Idea -kako ga isključiti?

Član od
    26.11.2007
    Garaža
    Fiat Idea 14.16v lpg

Automatsko paljenje svetala Fiat Idea -kako ga isključiti?

Kao što sam naslov kaže, automatsko paljenje svetala mi predstavlja problem na Idei. Kada sam uzimao kola reče mi prodavac kod nje se sama pale oborena svetla. Ali pale se na neki retardiran način, čim dam kontakt odmah se pale oborena svetla što je jako nezgodno , neki dan sam izvukao akumulator nepažnjom. Još jedna loša stana je ta što sam neki dan bio na planini gde je bilo hladno, sve steglo, minus, dam kontakt, odmah se upale farovi, jedva sam upalio.
    Prvo sam pomislio da je u pitanju neki kvar, da je neko nešto prespajao itd. ali nigde ništa ne nađem. Slučajno probam ideu od prijatelja kad kod njega isto, čim da kontakt pale se farovi, tako da predpostavljam da za to postoji neka opcija.
    Interesuje me način kako to da rešim . Takođe ne želim da vodim računa o plejeru , hoću da ga spojim tako da ima struju samo kada dam kontakt a to opet znače upaljeni farovi.
    Bitno mi je odakle da počnem, ako mogu da rešim sam bilo bi dobro, ako ne da teram kod električara.
    Hvala unapred na savetima.

Član od
    09.02.2006
    Garaža
    Alfa 75 TS
    Ne verujem da ću biti od neke velike pomoći ali možda ti dam makar neku smernicu.

Elem, kod Citroena (Xsara konkretno) je bilo moguće aktivirati takvu opciju kroz BSI (odn. centralni računar). Bez prevezivanja, prčkanja po žicama i sl.
    Veliki problem kod mene je bio i postojanje senzora pošto ima i opciju automatskog uključivanja svetala na senzor. Pa je brljao i gasio svetla tokom dana kako se njemu ćefne. Kolegi bez senzora na picassu sve ok.

Ono što hoću da kažem je da najverovatnije to možeš kroz računar da aktiviraš/deaktiviraš, a za radio je vrv rešenje "prevezati" ga. Domen električara što se mene tiče...
    Transaxle u krvi...

"ne mozu oni da nam oduzmu kol'ko mi moz' da namocamo..." - Pretty Diana

Član od
    20.06.2008
    Stavi na poziciju kad palis kad je hladno i ako ti je vec losiji aku.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    imas u meniju da islkucis dnevna svetla, ako imas onaj "bogatiji" displej,ja to nemam na grande.p,ali nemam ni dnevna svetla.
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Član od
    26.11.2007
    Garaža
    Fiat Idea 14.16v lpg
    Hvala na odgovorima, još uvek nisam ništa uradio.

Imam taj meni, ali ne postoji ta opcija... Jedina dobra stvar koju sam danas uradio tražeći rešenje za dnevna svetla je to što rešio problem sa daljinskim zaključavanjem, odnosno nije mi radilo dugme za gepek, isto je bilo onemogućeno u meniju.

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Neverovatno da nema u meniju ta opcija Uzmi malo uputstvo ako imaš negde pa prostudiraj, mora da postoji neka fora. Nemoguće da nisu ostavili mogućnost da se isključe dnevna svetla. Dok sam vozio C4 II isto je bila fora da se preko menija uključi ili isključi opcija automatskog paljenja dnevnih svetala.

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Možda može preko dijagnostike?

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    moze da proba ovo:

Earth and the little IBS connector next to it, that's the important one. Earth first, then IBS, reconnect in reverse. Have your radio code handy if you have the stock unit. I've been doing it regularly with no ill effects, even mid way through journeys.

It's guaranteed to kill S/S with no warning lights, however, it may eventually come back.

Kod:
    https://www.fiatforum.com/500/329495-daytime-running-lights-4.html

Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Član od
    26.11.2007
    Garaža
    Fiat Idea 14.16v lpg
    Hvala na odgovorima, još uvek nisam ništa uradio. Imao sam sinoć na raspolaganju autocom, akao pola sata, nisam naleteo na opciju. Danas ću probati sa fiatecuscan, moglo bi možda tamo da se naleti na neku opciju...
    Što se tiče menija koji je na displeju, ne raspolaže opcijom za dnevna svetla, kod novijih verzija da, kod moje ne...
    Javljam šta sam uradio.

Član od
    25.10.2006
    Da li ti se svetla pale pri kontaktu ako ti je povucena rucna kocnica? Kod nekih vozila je uradjeno tako da se svetla pale cim das kontakt, ali samo ako je rucna kocnica spustena. Ako je povucena svetla se nece paliti, ukljucis motor, spustis rucnu i svetla se upale.

Član od
    26.11.2007
    Garaža
    Fiat Idea 14.16v lpg
    Hvala na predlogu ali mi nije od pomoći. Kako mi je rekao jedan majtor ta opcija verovatno postoji u fiatecuscan, pokušao u subotu i tek posle pola sata podešavanja i pokušavanja da se povežem i podesim port skontam da mi je elm u prekidu (ranije kabl uhvaćen vratima). Čim uhvatim vremena moram da rešim kabl pa da pokušam.

Član od
    26.11.2007
    Garaža
    Fiat Idea 14.16v lpg
    Čisto da izvestim, svetla i dalje rade .
    Elem, bila idea kod automehaničara ali ništa. Pokušao sam sam da isključim putem fiatecuscana, ne postoji ta opcija, kao ni u multiscanu. Opcija za isključivanje postoji kod npr stila 1.4 16v, odaberem stila i uspem da se prikačim na bodi comp ali ne prihvata izmenu. Manje više siguran da ne može odem kod elektroničara koji je sa sigurnošću odgovorio, to nije do podešavanja u body compu već je to posao za električara, neko je nešto prevezivao.
    Ja pravac kod električara, posle sat i po pretrage kaže sve u redu, ništa nije budženo ni prespajano aj ti kod elektroničara. Danas teram kod drugog električara.
    Inače primetio sam jednu sitnicu, nema releja za oborena svetla, mislim na relej koji se nalazi u kućištu osigurača u motornom prostoru, u kabini postoji relej. Ako se pokuša ubosti relej, vidi se da nisu predviđeni kontakti ispod, postoje rupe u plastici ali ne i metalne stopice ispod.
    Sve ovo proverio na još jednoj idei, ista situacija. Videćemo da li će ovaj danas da skonta o čemu se radi. Manje više sam siguran da nije u pitanju neki kvar. Npr ukoliko je isključeno automatsko paljene svetala pozicija se pali na ručici. Ukoliko je na automatskom paljenu, kada ručica ne reaguje, pozicija se pali na posebnom dugmetu koje se nalazi na tabli. Videćemo...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Fiat Idea 1.4 16v
    Od slobodank u forumu Automobili članova
    Odgovora: 133
    Posl. poruka: 03.12.2019, 07:43
  2. Čelične felne Fiat Idea 14. 16 v
    Od slobodank u forumu Italija
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 21.12.2017, 22:27
  3. Automatsko paljenje svetala
    Od Vocko u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 120
    Posl. poruka: 26.11.2012, 23:48
  4. Audi A4 2000.g. Automatsko paljenje svetla??
    Od Lucky u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 14.10.2010, 15:38
  5. kako iskljuciti ABS
    Od grnca u forumu Šasija, kočnice, transmisija
    Odgovora: 40
    Posl. poruka: 30.04.2005, 00:03

Members who have read this thread in the last 5 days: 0

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge