Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 13 do 24 od 35

Tema: audi a4 b5 1,8 92kW mapa

Član od
    26.02.2014
    Garaža
    VW Jetta
    Citirati Originalno postavljeno od b_samardzic Pogledati poruku
    Treba li posebno stelovanje za isparivac bez smole i sa malo i mnogo zaprljanim isparivecem?
    Cemu sarkazam? Ako nemas savjet i pomoć nemoj vala ni ebati u mozak!

Član od
    02.04.2005
    Jesam pisao sarkasticno zato sto to vec prelazi u bajanje a ne stelovanje. Temperatura gasovite faze zavisi od temperature tecne faze, brzine prolaska kroz isparivac i dimenzije isparivaca. Ali na nizim temperaturama je i filter gasovite faze pa i usisna grana hladna pa ona dodatno ohladi gas.
    Majstori su u pravu treba povecati temperaturu prebacivanja sa benzina na plin. Kako zamisljas da majstor sve to odradi u realnim uslovima? Malo previse parametara u stelovanju. Dok ti stelujes i korigujes koriguje i benzinski ecu. Motor brzo prodje kroz tu temperaturu i ne mozes da vratis i probas ponovo. Sledeci put je mozda ecu vec korigovao a mozda i nije korigovao vreme ubrizgavanja benzinskih dizni. A mozda ih je korigovao zbog drugacije temperature usisnog vazduha a ti trazis vreme ubrizgavanja od juce.

Član od
    12.05.2008
    Garaža
    fiat
    Citirati Originalno postavljeno od b_samardzic Pogledati poruku
    ...Kako zamisljas da majstor sve to odradi u realnim uslovima? Malo previse parametara u stelovanju. Dok ti stelujes i korigujes koriguje i benzinski ecu. Motor brzo prodje kroz tu temperaturu i ne mozes da vratis i probas ponovo....
    Prijatelju, nemas ti sta da se ljutis. Veliki majstor je isao na obuku za ispravno podesavanje ubrizgavanje gasa. Da ne treba da se podesava temp. koeficijent, ne bi ni postojao u opcijama softvera. Neki aftermarket majstori ni ne znaju cemu to sluzi. A to sto to podesavanje na nizim temp. traje veoma kratko i trazi 2-3 dana dodatnog angazovanja, gde klijent ostavlja automobil kod majstora, to nekome znači, a nekome ne.
    Majstori se dovijaju klijentima na razne nacine, pa i spustaju cenu za ugradnju auto gas opreme i pri tome ne odradjuju korekciju temperature, ali ako neko insistira, e onda je i cena druga. Kapito?
    Neko trazi savrsenstvo, a nekome nije bitno

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Neverovatno!! Šokantno!! Kad pročitate ovo, zapanjićete se.. kao panj u šumu..
    Moram da se ovaj put složim sa Samardžićem, iako je to neverovatno ali u pravu je. Ta mapa se dira jedino ako ima problem a da se to naštelba kako je opisano, treba bar deset dana da ostane auto da bih lovio tih 5 minuta...

A smola ima veze sa podešavanjem kao veverica sa sladoledom... Tomaseto isparivač je do pre nekog vremena ladno prelazio 100k Km a sad ako sastavi 10k dobro je, ne kod svakog ali više da nego ne. Sad neko bi trebao da mi objasni zašto sad ja odjedared dvared loše štelujem te mašine...
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Član od
    16.01.2010
    mislim da je ovo ipak prekomplikovano,ima li neka srednja vrednost temperature gasa da se nasteluje i da to bude "prihvatljivo" za razlicite vremenske uslove?razumeo sam sve ovo sto ste napisali ali mislim da je vrlo tesko da se to uskladi i da zahteva bas puno vremena.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Batali priču, to što piše ni majstori nemaju pojma o čemu se radi... Rekao sam ti kod prvog vagona, dobro je i ne diraj ništa više. Onih milion tačkica ukazuju na šaranje ubrizgavanja i paljenja ali to opet nije do gasa.. Teraj i uživaj.

https.autogas.rs

Član od
    16.01.2010
    Citirati Originalno postavljeno od Dora Pogledati poruku
    Batali priču, to što piše ni majstori nemaju pojma o čemu se radi... Rekao sam ti kod prvog vagona, dobro je i ne diraj ništa više. Onih milion tačkica ukazuju na šaranje ubrizgavanja i paljenja ali to opet nije do gasa.. Teraj i uživaj.
    hvala na trudu!tako ce i biti

Član od
    12.05.2008
    Garaža
    fiat
    ...
    ...Tomaseto isparivač je do pre nekog vremena ladno prelazio 100k Km a sad ako sastavi 10k dobro je, ne kod svakog ali više da nego ne. Sad neko bi trebao da mi objasni zašto sad ja odjedared dvared loše štelujem te mašine...
    Ako smole ima u TNG-u, onda je ima za svaki isparivač. Nema pravila da za nekoga vazi, a za nekoga ne.
    Ako ima prljavstine u benzinu, onda ce je biti za svaki auto podjednako.
    Ako u vodi ima kamenca, onda ce nastradi svaki grejac u bojleru, pa bio on u ovoj izvedbi ili onoj.
    Skoro sam rasturao Tomaseto sa 100.000km, a koji sam podesio od 0km. U njemu je bilo smole koliko i zejtina u tiganju za palacinke.
    Ali coveku nije bilo tesko s pocetka da par dana dolazi peske i da se vozamo sa hladnim autom i podesavamo. Naravno, sve sam naplatio.
    Licno moj isparivac (honda acord 2.0) nije bilo potrebe otvarati tek na 190.000km.

...
    ...Ta mapa se dira jedino ako ima problem...
    Sa prvim dnevnim temperaturama u minusu ili sa prvim letnjim temperaturama, ta mapa više nece biti potpuno ista kao sa prve stranice. Biće veliko odstupanje u odnosu na prvo podesavanje.

Da bi @gilekm@ zadrzao koliko-toliko istu mapu u svim temp. poljima, moras da odradis i temp. korekciju. Ali, kao sto sam i rekao, neko nije spreman biti dovoljno precizan. To je sad vec trazenje dlake u jajetu. Gubi se puno vremena, zivaca, goriva, ali i para.

Jedan od osnovnih sastojaka TNG-a je i propilen, za koji po svetskom standardu ne postoji propisan procenat umesanosti u TNG. Cestom frekvencijom hlađenja i grejanja i protokom kroz isparivac, dolazi do reakcije sa drugim elementima. Kao nus pojava moze da se pojavi katran. Mozda je u poslednje vreme i pojacana koncetracija propilena, ali preciznijim podesavanjem sistema moze uveliko da se spreci ova pojava.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Ok, ti si Car a mi smo papani... Ne bih dalje da se raspravljam...
    Razumem i podržavam pomoć čoveku u skladu sa njegovim znanjem ili procenom koliko on može ili ima alata ali cepanje dlake ne razumem. Nemam pojma čemu sad ova priča uopšte? Sad da krenemo sa Q generacijom koja ima 12 mapa? Mislim brate.

Voleo bih da mi smisleno objasniš kako ti to štelbaš, čisto radi nauke...

Tako je jedan ovde kenjao oko podešavanja hoda klipa baš za svaki auto pa se ispostavilo kako sam i rekao sad će njih zilion da pita a koliki je hod klipa za baš moj auto a cilj je bio objasniti da je majstor u moru nemajstora.. Ima drugih boljih načina za to. Naravno svi izvade dizne iz kutije i montiraju, nemaju ni komparator a mnogi na žalost ni sve dimenzije burgija i opet sve to lepo radi jer je AC stvarno dobar komp i trpi svašta...

Što se tiče isparivača, ipak nisam papak koji je pre dobro štelovao sa da nedobro šteluje te iste stagove i te iste tomasto isparivače.. Konstrukcija je takva da se na klipu ventila hvata smola i da je dovoljno baš malo da da ga zaglavi dok se ne otopi od temperature.. Drugi isparivači nemaju taj problem ili se baš malo manifestuje.

Da, zaboravih, čemu služi senzor temperature gasa? Da majstor vidi kolika je?

https.autogas.rs

Član od
    02.04.2005
    Evo procitah post i sve lepo pises ko u reklami za kosmodisk. Ali objasni mi kako plin zna da si lepo nastelovao vreme ubrizgavanja i korekciju mape po temperaturi? Ako nisi lepo nastelovao onda je ljut i lepi se u isparivacu? Kako isparivac zna dal je iza njega motor euro 5 norme ili obican plinski rešo?

Član od
    12.05.2008
    Garaža
    fiat
    Odgovor je jednostavan.
    Podesavaj ubrizgavanja plina sve dok ubrizgavanja benzina ne ostanu identicna. Ukoliko si sve to radio pri temp. gasa od npr. 40°C onda je pesma. Ali sutra ces voziti auto sa temp gasa od 65°C i gle cuda?! Mapa ima odstupanje od cak 20%. Sta cemo sad?
    Dora zna da to ne valja, kao i ostali.
    Princip je isti, sve ostalo su nijanse, sto bi rekao Djole. I temp faktor podesavaj da ubrizgavanja benzina ostanu ista u svim rezimima. Mislim da sam ti lepo pojasnio kako se to podesava. Ako imas strucnost, odradices. Ako nemas strucnost, a zeljan si savrsenstva obratices se pravom servisu.
    Ovde nam je svima cilj da pomazemo jedni drugima bez omalovazavanja. Nigde ja sebe ovde ne prozivam CAREM, kao ni druge PAPANOM. Stariji bi mogli malo da obrate paznju na recnik.

Za one koji ne razumeju....
    Gas nema istu gustinu na razlicitim temperaturama. Reci cemo da isparava od -40°C pa na vise. Sto je temp niza, to u odredjenoj jedinici vremena ima vise ubrizganog gasa, jer je gusci. Sto je temp visa, to u istoj jedinici vremena ima manje gasa, jer je redji. Stoga je potrebno regulisati kolicinu ubrizgavanja preko temp faktora.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Nisi odgovorio čemu služi senzor temperature gasa? Imformacija za gledaoce ili nešto drugo?

https.autogas.rs

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Audi A4 B5 1.8 92kw
    Od Maximus10 u forumu Nemačka
    Odgovora: 0
    Posl. poruka: 08.09.2016, 15:33
  2. Audi a4 1,8 92kw ADR
    Od gilekm u forumu Nemačka
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 22.03.2016, 15:19
  3. audi a4 1.8 92kw varira ler gas