Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 13 do 16 od 16

Tema: Alfa 2.0T.S. turbo na fabrički ECU

@Dora, pitanja su bila vise retoricka, sto si mogao shvatiti iz poslednjeg pasusa. Cesto tako dodju ljudi i pricaju o motoru koji nisu videli u zivotu, a ne da mu poznaju detaljane specifikacije, tolerancije i dimenzije. Eto, ja znam uzroke većine havarija na 2.0T.S. i imacu volje jednom prilikom to da obajsnim (a mozda saznamo i nesto novo ako se moj razleti )...sharing is caring... Itekako shvatam obim posla i na šta se treba obratiti pažnja (ne bih to nazvao problemom). Oprosti zbog gađanja cifrom 40%. Lupljeno je stvarno, jer još uvek nemam predstavu ni trenutne snage motora na valjcima, to koliko ce da izbaci, pod kojim pritiskom i AFR mozemo samo da pogadjamo.
    Pre par dana kupljene 312cc/min siemens 9179379 dizne, sa T4 motora iz Volvo S40. Treba da ih odnesem na ciscenje i testiranje. Nabavljen i EGT senzor. Ako ostatak posla bude u progresu, izvestavacu u nekoj drugoj temi pa eto bar ce se znati da li je isplativo/neisplativo, uspesno/neuspesno.
    Poseticu Raleta, barem imamo zajednicko da smo upropastili par motora
    Edit: iz tvog teksta "razleteo je nekoliko motora pa i jedan moj a drugi zamalo" ne mozes me kriviti ni za sta posle ovih reci...pokusamo, ne ide, pokusamo opet...jbg sve je dobro dok je hobi
    Izmenio/la Vladonbg; 29.12.2017 u 17:10.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Kad neko kaže ja ne pravim ozbiljan motor ali bih samo 40% više snage mene prodje volja za razgovor... Inače znam jednog dobrog majstora i mapera Nikolu iz Veternika koji je popravio dosta Raletovih "kreacija" sad verujem da je u medjuvremenu uznapredovao ali ja ipak ne bih dao više nikad da mi pridje ni biciklu...

Naravno to je moje mišljenje a svako ima pravo na svoje. Inače o TS sa turbinom se priča odavno, nije to nova stvar ali ma koliko to smešno zvučalo, nije to jednostavno... Naravno ima tu potencijala pa je primamljivo ali je SAAB daleko jednostavniji i sa većim dobitkom da se radi...

Ako je to trebala biti promocija Gumetine na ovom forumu, neće moći ove noći. Kad se kod mene u radionici skupi desetak majstora ili "tunadžija" kad tad se razgovor skrene na temu kako je koga Gumetina ojadio Sad je to smešna scena ali nekad nije bilo...

Forum davno nije ona sila što je bio pa nisu ni ti likovi sveprisutni stalno ali bi bila salva po liku i delu da bi se pušilo
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

www.autogas.rs

U redu, neka to onda ostane relativan pojam, tih 40% (i ako sam napisao do 40%). Drugacije definisemo neke pojmove i to je to...

Naravno, TS sa turbom na .5bar je jako stara prica, samo kod nas daleko od popularne/primenjene. S'vremana na vreme upotrebim izreku "sve je tesko pre nego sto postane lako" Cinjenica je da neko ko nema znanje i alat da nema nikakvu isplativost kod ovakvog projekta. Saabovi zvuce interesantno jer vrv fabricki imaju nizi CR i MAP senzor pa je cela prica za vecu snagu unapred pojednostavljena.

Ne znam sta je moglo da zvuci kao promocija Gumetine To sto si opet otisao kod njega nakon sto ti je vrv spalio klip ili razduvao dihtung glave?
    Ne poznajem decka, u globalu sam sajber neutralan. Ja sam dobio preporuku od jednog decka sa ovog foruma koji je vozio saxo VTS i to je to.

Je l' bih mogao nekako dobiti neki kontakt doticnog Nikole?

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Saab ima prednost da mu je motor predimenzionisan, ali Saab ne Opel ili GM, zato sam ga spomenuo, lako trpi tih 40 posto više.
    Što se Gumetine tiče, nisam odlazio nego je dolazio Družli smo se kao i ti svi ostali koje je zajebao kad tad i na neki bilo koji način.
    Bila su druga vremena...
    Za nikolu, ima samo jedan broj pa ću ga prvo pitati da li da delim ali znam da je lik koji ne trpi improvizacije, ili kako trba ili nikako a to onda ide u drugu priču koja je sto posto tačna, nema srećnog mapiranja bez promene hardvera... Neko je gore napisao da sve može da radi samo je pitanje vremena kad će se razleteti..

I drvena peć može da radi ali samo jednom..
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

www.autogas.rs

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

1. Alfa 1.9 JTD turbo?
    Od Dragon u forumu Dizel motori
    Odgovora: 15
    Posl. poruka: 12.03.2011, 10:40
  2. alfa 164 2.0 v6 turbo
    Od Gonza-turbać u forumu Automobili članova
    Odgovora: 29
    Posl. poruka: 18.02.2010, 09:36
  3. Alfa 166 2.0 V6 Turbo