Strana 13 od 13 PrvaPrva ... 38910111213
Rezultati 145 do 154 od 154

Tema: Fiat Idea 1.4 16v

Član od
    26.11.2007
    Garaža
    Fiat Idea 14.16v lpg
    Počelo nešto da lupka napred, levo, pri brzinama 40/50 km/h. Sitno lupkanje koje se najviše čuje preko sitnih neravnina. Ne vidim dole ništa posebno osim da su otišle gume balans stangle. Pozadi je otišla desna odbojna guma. Za sutra zakazan majstor, rekao sam mu menjaj sve što ne valja na trapu. Videmo dokle će nas to odvesti

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    tako meni lupkao,vertikalni stabilizator,neznam dal je isto vesanje grande i idea.
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Član od
    26.11.2007
    Garaža
    Fiat Idea 14.16v lpg
    Nije isto, nema stabilirazore. Majstor misli da je lupkanje od guma balans stangle a naravno proveriće sve redom pa sta bude moralo ,menja se. Jutros je krenuo sa radom.

Član od
    26.11.2007
    Garaža
    Fiat Idea 14.16v lpg
    Auto zavrsen, plašio se sta ce biti, reko ako krenu amortizeri prednji , zadnji, pa solje i ostalo necu proci ispod 40k. Zove me majstor kaze ajde vrni da vidiš sta sam pronašao. Ajde, odem tamo, ima onaj sto na koji se natera auto i testiraju amortizeri oni dobri. Gume balans štange ispucale na prvi pogled i to ne strasno , kaze dobre su, ništa ne diraj nema lufta, ako ti stavim zamenske menjaćeš ih ko čarape.
    Lupkanje je dolazilo iz kočionih čeljusti a izgledalo je ko zna sta. Na mestu gde se čeljusti sastavljaju, prednja i zadnja strana, imaju dve gumice kojih nije bilo (ili su se raspale ili je neko zaboravio da vrati). Mast koja se nalazi izmedju se skroz sasušila, nakupilo se prljavstine, lukpao je metal od metal. Očišćeno, stavljene nove gumice, podmazano, zvukovi nestali.
    Zamenje odbojne gume na zadnjim amortizerima. Delovi 2680 , ruke 2000, ja prezadovoljan.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Samo da ne menjas i njih ko carape jerbo carape od 2600 dinara nisu bas jeftine

Član od
    26.11.2007
    Garaža
    Fiat Idea 14.16v lpg
    Nadam se da neću .
    Svakako ću zameniti gume balans štangle ali kada nađem nešto dobro. Za sada ove rade posao.
    Elem, svratim juče u auspuh servis da vidim cene. Zadnji lonac ružan na izgled, razlistao se. Ja nateram, on ga zapuši nigde ne pušta. Kaže trajaće ti tako još sigurno godinu dana. Ništa bolji nije ni srednji. Aj da vidimo cene kod njega na kompu, samo delovi (zadnji, srednji , pletenica i komad cevi) 22.800, plus ruke i eventualno koja guma. Nešto mi to mnogo, ali kada produva nema mu spasa moraće nov.

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Bolje idi kod nekoga ko pravi na licu mesta, sigurno je jeftinije.

Član od
    26.11.2007
    Garaža
    Fiat Idea 14.16v lpg
    Kotaktirao sam Pirketa u vezi zadnjeg lonca, njihova proizvodnja, kod njih cu najverovatnije. Evo sta mi je napisao

"Zadnji lonac sa delom cevi i ugradnjom košta 5500 din.
    Garancija je 30 meseci.
    Postoji i opcija od inox-a po ceni od 8800 din koja ima garanciju 5 god a traje neograničeno."

Član od
    23.03.2005
    Garaža
    Grande Punto 1.2
    pa naravno.. kakvih crnih 200 evra

i meni je radio za slicne pare oko 30-40 evra,jedan na miljakovcu, na starom puntu,5 god trajao kod mene,i prodat sa ispravnim auspuhom
    Lakota withdraw from treaties, declare independence from U.S.

Član od
    26.11.2007
    Garaža
    Fiat Idea 14.16v lpg
    Idea se jos uvek kotrlja, redovno održavanje plus koja sitnica.
    Otisao je mehanizam poklopca police ispred vozaca. Nadjem na oglasima poklopac, 20e, on stigne, vidim ispravan, stajao tako 3 nedelje u gepeku. Kada sam resio da ga stavim skontam da nije od idee vec od muse, drugi dezen i boja.

Pokušam da prebacim tapacir sa jednog na drugi mehanizam, ta intervencija propala, ni jedan lepak nije držao dobro.

Na kraju kupim drugi tako da me je ta glupost ispala 2*20 e. Doduse nasao sam jedan u odlicnom stanju.

Zamenjene gume

Ondan skontam da je otpao teg sa jedne felne pa sam išao na balansiranje.

Nabavio sam krovne nosace koji su mi trebali do sada mnogo puta ali nisam našao odgovarajuce. Naletim na fabričke na oglasima i kupim ih za 23e. U vrlo dobrom stanju, bili isprskani od neke disperzije. Rastavio, oprao i montirao. Već su radili. Sledi mali servis za koji dan.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Strana 13 od 13 PrvaPrva ... 38910111213

Slične teme

1. Lopovluk na parkingu Idea Extra u Oml. Brigada
    Od Transporter u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 25
    Posl. poruka: 10.12.2006, 18:40

Members who have read this thread in the last 5 days: 0

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •