Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 12 od 15

Tema: Problem sa plinom. Nema dovoljan pritisak u diznam

Član od
    05.05.2017
    Garaža
    Jagodina

Problem sa plinom. Nema dovoljan pritisak u diznam

Naime priblem se pojavio odskora i odjedanput. Sve pre toga bilo je uredu. Znaci auto se upali normalno na benzin. Posle nekog vremena predje sam na plin. Vozim tako dok se polako temperatura motora ne podigne i tad krece problem. Posle predje na benzin sam i nece da se vrati na plin. Tj on hoce na plin ali samo damo na leru. Cim se da jaci gas vraca se na benzin. Auto je bio na dijagnostiku plina i problem se javlja kada dam gas plin gubi pritisak i odmah prebacuje na benzin. To se videlo i na dijagnostiku da pada pritisak. Tomaseto isparivac a kompjuter stag 200,crvene dizne. Skidane su dizne, map senzor ps-01, povezana druga boca direktno na isparivac. Znaci sve od ovog navedeno zamenjeno i stavljeno drugo. Problem je ostao. Ja sta sam primetio kad je skidan map senzor ps-01 da na jednom od ona dva siska za vazduh da je na jednom nesto crveno u rupi za vazduh. Mozda tako treba da bude ili je zapuseno. Problem se nastavlja da se resava kod majstora. Dobrodoslo je svako iskustvo i savet.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
    Izmenio/la ivanilija; 08.12.2017 u 20:34.

Član od
    05.05.2017
    Garaža
    Jagodina
    Ako hocete brisite temu. Problem je pravio ventil za plin na isparivacu. Pozdrav svima.

Član od
    24.02.2009
    Garaža
    Opel Omega 2.0i-16v
    Da li je kvar ventila izazvan lošim prljavim gasom ili je problem sam po sebi ventil?
    ''Ovladajte TEHNIKOM, da ne bi ona ovladala VAMA!!''
    Poslednja reč tehnike uvek je UPOMOĆ!!!

Član od
    05.05.2017
    Garaža
    Jagodina
    Koliko sam ja razumeo majstora sam ventil je kriv. On jeste otvarao ali nije do kraja. Bukvalno je radio dok je auto hladan i kada bi se zagrejao malo nije vise mogo na plin da radi. Samo se prebaci na benzin.

Član od
    05.05.2017
    Garaža
    Jagodina
    Ipak problem ostaje isti i posle zamene ventila. Kada mi se ispraznila boca tj. doso pritisak pri kraju prebacio se na benzin. Otiso sam da dosipem plin i posle toga nedozvoljava da se vozi na plin. Samo na benzin moze. Na ler drzi vrlo kratko (oko 5sekundi na plin i prebacise na plin.Pozvao sam majstora i reko mi da je najverovatnije na boci onaj multiventil ili kako se vec zove. Menjam ga sledece nedelje dok se ne isprazni plin iz boce. Sta vi mislite.

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 166
    Ja bi rekao da treba majstora da promenis pre svega.

Član od
    05.05.2017
    Garaža
    Jagodina
    Citirati Originalno postavljeno od sErGiO Pogledati poruku
    Ja bi rekao da treba majstora da promenis pre svega.
    Mozda treba ali kada mi je zamenio ventil nikakvuh problema nisam imao. Kada mi je danas ostao bez plina tada se javio problem.

Član od
    05.05.2017
    Garaža
    Jagodina
    Treba mi strucan odgovor. Da li bih mogo samostalno da odvijem onaj sraf na iparivacu sto sluzi za pritisak. Povecao bih pritisak tj. odvrnuo u pravcu plus. Isparivac je tomaseto at 09. Da li bih tada povecao pritisak u sistemu ili se to radi kompjuterski.

Član od
    12.05.2008
    Garaža
    fiat
    Taj sraf nikako ne diraj!!! Iste sekunde ces narusiti mapu ubrizgavanja, a samim tim potrosnju i rad motora.
    Trazi resenje na drugom mestu

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Šraf služi sa povećanje ili smanjenje pritiska ali se to ne radi bez mogućnosti da proveriš preko programa koliki je sad i budući pritisak. I sve ostalo što si pitao nema ništa na šrafciger, prikopča se pa se vidi šta je.
    Pritisak mora da bude u sistemu a meri ga map senzor. Ima pritiska ali map senzor ne prikazuje, crkao map senzor. Nema pritiska i map senzor ispravno prikazuje da ga nema, crkao isparivač...
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Član od
    05.05.2017
    Garaža
    Jagodina
    Licno sam prisustvovao kada je prikacen na komp. Vrednosti mapa su bile otprilike 1,2 ili 1,18. Kad bi se dao gas padala bi na 0,6 i automatski prebacivalo ma benzin. Ono sto sam ja zapazio da u map senzoru jedno od onih kanalica gde se navlace creva je da ima nesto crveno i posredini mala rupica. Kao da je zapuseno. Takodje posle zamene ventila auto je radio normalno. Sve dok nisam ostao bez plina i ponovnog sipanja. Od sipanja plina auto opet nije hteo na plin. Automatski na benzin se vraca. Sad cu da krenem na posao pa da vidim kakva je situacija.

Član od
    05.05.2017
    Garaža
    Jagodina
    Od juce kad je sipan plin i danasnjom voznjom nemam problema. Nema za sad prebacivanja na benzin. Moguce da je onaj ventil na boci problem.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Problem sa plinom
    Od Regan123 u forumu Venturi sistemi
    Odgovora: 14
    Posl. poruka: 29.01.2016, 22:21
  2. problem pritisak usisne grane
    Od pavloni u forumu Problemi-rešenja
    Odgovora: 6
    Posl. poruka: 27.11.2011, 11:15
  3. Problem sa paljenjem - nema pravila kad