Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 13 do 18 od 18

Tema: 1.7 td nema snage, dimi iz auspuha

Član od
    20.05.2013
    Garaža
    golf 3 1.8
    Ako pali ko mina na ovoj temp. (Od 0 do 3 stepena) verovatno mu je kompresija ok. Ja bi za pocetak uradio najjeftiniju opciju a to su dizne, video kako se ponasa posle toga, ako je sitvacija malo bolja tako bi prezimio zimu i na prolece se lomio oko odluke, dal uloziti jos 4oo do 5oo e u njega ili prodati auto pa te pare dodati i kupiti nesto kolko tolko bolje

Član od
    29.11.2017
    Garaža
    Astra 1.6 16v
    Pozdrav ljudi i hvala na komentarima.

I ja sam bio srećan pre 10 godina kada sam kupio dizela sa ''malom kilometražom'' jer realno tada smo se skoro svi (mnogi i sada) ložili da dizel prešo 100 200 hiljada košta u nemačkoj 5 a mi ga ovde platili 3 hiljade. I dalje često čujem kako je najbitinije to što dizel troši 2 3 litre manje od benzinca i tu se uglavnom sve završva. I što ja sada kada sam malo iskusniji nego pre 10 godina da se ubedjujem sa ljudima da niko pa ni nemci ne poklanjaju tek razradnjenog dizela. Njima je tu sve prosto i jasno 5 litara nafte prema 8 litara benzina 750 prema 1150 dinara šta tu pobogu nije jasno. A i ta sreća kada kupimo perfektnog dizela za male pare, nema cenu

Nego. Probao sam danas da uradim test preliva dizni. Dizna ima dva izlaza za prelivna crevca. Oba izlaza na sve četiri dizne sam sproveo u 4 flaše upalio auto i ni posle 3 4 minute ni kapi nafte u flašama. ovo mi uopšte nije jasno, mada na jutjubu svi taj test rade na elektronskim diznama, ne znam zašto meni tu neide nafta. sa boš pume lepo curi nafta sa izlaznog creva, ali sa dizni ni kap.

kupio sam start sprej - čistač kočnica i prskao oko usisa. otišo je dihtung izmedju grane i glave jer motor ubrzava kada prskam i čuju se jaki udarci kao bilijarske kugle kada se sudare 3 udarca u sekundi od prilike. Predpostavljam da su to eksplozije spreja u cilindru jer se to nečuje kada dam gas. I dalje mi nije jasno kako radi tako mirno uleru sa falš vazduhom. Predpostavljam da se tu gubi dosta vazduha kada radi turbina, malo je masno i na dnu interkulera pa verovatno i tu malo gubi vazduh, sve po malo i valjda zato dimi i ne vuče.

Član od
    24.02.2009
    Garaža
    Opel Omega 2.0i-16v
    Naopako, radiš preliv dizni sistema pumpa-dizna i čudiš se što nema goriva kao na ELEKTRONSKIM DIZNAMA i kupio start sprej-cistac kocnica. Poslušaj savet ljudi koji troše svoje vreme i nemoj razvlačiti pitu kolko košta dizel u nemačkoj kolko troši, da li je pušio kad si ga kupio i td. COMI1342 ti je dao lep savet. Ovog puta mi je stvarno žao što nemam mogućnost da temu zaključam.
    Izmenio/la ragazzoni; 03.12.2017 u 21:53.
    ''Ovladajte TEHNIKOM, da ne bi ona ovladala VAMA!!''
    Poslednja reč tehnike uvek je UPOMOĆ!!!

Član od
    29.11.2017
    Garaža
    Astra 1.6 16v
    Ako neko zna foru sa merenjem preliva na mehanickim diznama molio bih da mi objasni. Opisao sam u prethodnom postu kako sam ja to probo da izemrim i da nije uspelo.

Ragazoni vidim da ste ti i tvoja tastatura najjaci u gradu

Član od
    24.02.2009
    Garaža
    Opel Omega 2.0i-16v
    Citirati Originalno postavljeno od stef3ds Pogledati poruku
    Ako neko zna foru sa merenjem preliva na mehanickim diznama molio bih da mi objasni. Opisao sam u prethodnom postu kako sam ja to probo da izemrim i da nije uspelo.

Ragazoni vidim da ste ti i tvoja tastatura najjaci u gradu
    Čemu ljutnja? Nema merenja preliva na mehaničkim diznama, bar ne na ovakav način i u ove svrhe.
    ''Ovladajte TEHNIKOM, da ne bi ona ovladala VAMA!!''
    Poslednja reč tehnike uvek je UPOMOĆ!!!

Član od
    29.11.2017
    Garaža
    Astra 1.6 16v
    Još jedno da se zahvalim svima na komentarima!!!

Ragazoni ni ja neznam čemu podsmevanje. Nikoga nisam na forumu prozivao polemišem o dizelima i benzincima jer su to i fudbal glavne teme pa volim i ja da pričam o tome, i nisam ovu temu otvorio zbog toga ali neko počeo o tome a ja jedva dočekao

Ja ''znam'' da se kod mehaničkih dizni šteluje pritisak otvaranja dizne i gleda se kako raspršuje gorivo i to mi je rekao bošista da mu donese dizne da to proveri i odneću. Hteo sam da uradim taj test preliva, interesovalo me i nije mi teško,ali ako ne može na tim diznama onda nemože.

Kupiću i onu spravu što je mislim Kalimero predložio (sad nevidim postove pa se izvinjavam ako je neko drugi) koja pravi pritisak i vakum. Pristupačna je a korisna stvar.

Ragazoni citarao si sa podsmehom deo gde pominjem elektronske dizne i čistač kočnica, pa možda me nisi razumeo. Čistač sam kupio jer su mi u kit komercu rekli da može on umesto start spreja a i ostaće mi za druge stvari kada radim oko kola. i nema veze sa diznama nego sam njime prskao izmedju usisne grane i glave i napisao sam da kada prskam da motor naglo ubrzava i da se čuje neprijatan zvuk kao kada se sudare bilijarske kugle ili kao pneumatski čekić za razbijanje betona.
    Pa sam u vezi s tim hteo da pitam i tebe jer pratim tvoj rad na forumu i znaš više od mene i druge članove koji se razumeju a ima ih, šta je proizvodilo taj zvuk. Ja mislim da su to ekplozije spreja u cilindru ali se plašim da su možda i direkni udarci metala o metal. Vozio sam kratko posle toga i nema čudnih zvukova pa se nadam da su bile samo eksplozije. Ako je ovo drugo onda sam ga popravio

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

1. bmw 320d 2001...dimi li dimi...
    Od spider4 u forumu Dizel motori
    Odgovora: 8
    Posl. poruka: 05.09.2018, 02:40
  2. Fiat Bava 1.6 16v nema snage
    Od gavrilovicjj u forumu Prijemno odeljenje
    Odgovora: 27
    Posl. poruka: 04.12.2010, 15:19
  3. Nema katalizatora - nema problema!!!! Peugeot 206 1.6
    Od vlnikolic u forumu Prijemno odeljenje