Strana 24 od 27 PrvaPrva ... 14192021222324252627 PoslednjaPoslednja
Rezultati 277 do 288 od 316

Tema: F1 2018

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Pozitivan prvi dan u Monaku za Renault

Nico Hulkenberg i Carlos Sainz zadovoljni su učinkom tima na prvim treninzima.

“I pored toga što smo u Monaku, ovo je bio standradan dan za nas. Nemamo mnogo šta da kažemo, pored toga što sam tokom dana nekoliko puta zablokirao točkove posle čega su mi se pojavila oštećenja na gumama. Tokom jutra nisam bio toliko zadovoljan bolidom, ali već na drugom treningu napravili smo određena unapređenja pa su se stvari vratile na mesto. Mislim da imamo dobru polaznu osnovu za kvalifikacije.” kazao je Nico Hulkenberg.
    “Sve u svemu ovo je bio lep dan za sve nas. Bolid je dobro spremljen, pa nam je tako bilo lako da postavimo dobre krugove, ali smo morali malo da redukujemo plan zbog gužve na stazi. Znamo šta trebamo da uradimo kako bi se poboljšali za kvalifikacije.” dodao je Carlos Sainz.

You can run, but you can't hide.

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    FIA prati Ferrarijev ERS sistem u Monaku

Vladajuće telo pod burnim oko posmatraće određene sisteme na pogonskoj jedinici iz Maranela.

Ferrarijevi rivali zatraži su od FIA-e da dodatno ispita njihovu pogonsku jedinicu, pošto se veruje da oni na kontraverzan način skladište i upotrebljavaju električnu energiju. Zbog toga je Charlie Whiting ispitao dizajn ovog sistema i tom pilikom nije našao određene dokaze, ali je za VN Monaka FIA odlučila da ponovo posmatra način funkcionisanja ovog sistema.

“Mi stalno imamo pitanja o legalnosti sistema.” kazao je šef Mercedesa Toto Wolff. “Neke su manje a neke više kontraverzne ali FIA je zbog toga tu da ispita stvari. Imamo puno poverenju u njihov rad i nije bitno o kojoj oblasti se radilo, da li je to motor ili šasija.”

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic
    Klasicne price kako zaobici pravila. svi rade isto, nekog ulove, nekog ne
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Vidi, volim i uvek sam za Ferrari, ali znajuci ih, i ja mislim da nesto petljaju....italijani su to

Član od
    05.06.2008
    Garaža
    Yugo 1.1 EFI
    Budimo srecni da se ne trka VW
    Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."

Član od
    04.11.2009
    Unosi bloga
    14
    Nice! (za VW)
    Expendable also known as the Stalker, further known as http://www.motornaulja.blogspot.com "Malo znanja - opasna je stvar" ili bolje ništa ne znati nego malo znati, šteta koju ćete tako napraviti je ograničena (u profesiji).

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Ricciardo najbrži i na trećem treningu u Monaku

Australijanac zauzeo je prvo mesto dok je njegov timski kolega doživeo udes.

Vozač Red Bulla nastavio je sa dobrim vožnjama sa što je dokazao na stazi, pa je tako ostavrio najbolje vreme i na trećem trenigu. On je tokom sesije vodio veliku bitku sa svojim timskim kolegom Maxom Verstappenom koji je imao udes na krivini kod bazena na svežim hiper mekim gumama. Zbog toga bila je izbačena i crvena zastava, pa je tako bilo dovoljno Danielu Ricciardu da zabeleži čist krug i tako dođe do prvog mesta – 1m11.786s.
    Sebastian Vettel je sa dve desetinke bio iza na trećoj poziciji, Kimi Raikkonen bio je odmah iza dok je Lewis Hamilton zabeležio peto mesto. Valtteri Bottas je takođe imao problema pa je morao na zamenu zadnjeg krila koje je oštetio na krivini Ste Devote.
    Brendon Hartley bio je odlična i to na sedmom mestu ispred svog timskog kolege Pierrea Galsya dok su Carlos Sainz i Sergey Sirotkin zaključili spisak prvih deset vozača.

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Ricciardo doneo Red Bullu prvu pol poziciju u sezoni

Australijanac je odličnu formu sa treninga preneo i na kvalifikacije i zasluženo je došao do pol pozicije.

Ricciardo o najbolje vreme je iznosilo 1m10.810s, a njegov timski kolega Max Verstappen je propustio kvalifikacije nakon udesa na trećem treningu.
    Hamilton je na trenutak pretio da ugrozi Ricciardovo mesto nakon što je vozio najbolji prvi sektor, ali je na kraju završio kao treći iza Vettela u Ferrariju.
    Ricciardu je ovo druga pol-pozicija u karijeri, a prvu je ostvario na istoj stazi pre tačno dve godine.
    Raikkonen je zauzeo četvrto mesto, samo tri stotinke iza Hamiltona, dok je Bottas u drugom Mercedesu bio peti.
    Esteban Ocon je bio najbolji u borbi između ostalih vozača i sutra startuje sa šestog mesta. Alonso, Sainz, Perez i Gasly su kompletirali prvih deset. Njih četvoro i Ocona je delilo na kraju sve ga desetinka ipo.
    Hulkenberg startuje sa jedanaeste pozicije pošto je njegov poslednji pokušaj u Q2 bio za malo lošiji od Gaslyjevog.
    Vandoorne je bio dvanaesti i pored toga što je nakon prvog pokušaja imao šesto vreme. On u drugom izlasku na stazu nije uspeo da popravi vreme, a sumnja se da je imao i neki problem sa bolidom.
    Sirotkin i Leclerc su u Q1 zauzeli osmo i deveto mesto, ali su u Q2 bili trinaesti i četrnaesti.
    Grosjean je bio petnaesti za Haas, koji je nastavio da se muči u Monaku. Njega takođe čeka i tri mesta kazne zbog incidenta koji je izazvao u prvom krugu na VN Španije.
    Hartley je bio najbrži od vozača koji su eliminisani već nakon Q1, a iza njega su redom završili Ericsson, Stroll i Magnussen.

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Hamilton: Dao sam sve od sebe

Britanac se kvalifikovao kao treći u Monaku, ali i dalje gaji nadu da bi sutra mogao do pobede.

„Čestitke Danielu na zasluženoj pol poziciji. Imali su tempo tokom celog vikenda, a mi smo znali da će tako biti. Ja sam dao sve od sebe. U poslednjem krugu sam imao malu prednost na početku, ali nisam mogao da je zadržim. Pred nama je duga trka. Mislim da Red Bull ovog vikenda nije ni probao druge komponente osim hiper-meke i biće interesantno videti kako će se odvijati stvari“, izjavio je Hamilton.

Izmenio/la Pro FX-Sniper; 27.05.2018 u 00:58.

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Gasly zadovoljan što je iskoristio priliku koja se ukazala

Toro Rosso je u Monaku dogurao do finalnog dela kvalifikacija.

„Jako sam srećan zbog plasmana. Znali smo da će nam se ukazati neka prilika, a bolid je pokazao potencijal još od prvog dana. Razlike između timova iz sredine poretka su bile male i mislim da možemo biti zadovoljni desetim mestom i mojim drugim plasmanom u Q3 ove sezone“, izjavio je Gasly.

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Magnussen: Iznenađeni smo nedostatkom tempa

Danac je uveren da je razlog lošeg tempa ekipe Haas u Monaku specifična konfiguracija staze.

„Malo smo u šoku pošto smo nakon odličnog vikenda u Španiji sada na samom začelju. Ne možemo samo da uperimo prst na gume ili balans bolida. Jednostavno nismo imali tempo. U kratkom vremenskom periodu smo isprobali brdo novih stvari i nije lako. Imali smo sitnijih oštećenja zbog visokih ivičnjaka, ali to ne može biti razlog ovakvog gubitka tempa“, izjavio je Magnussen.

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Ricciardo: Hajde da dovedemo ovo do kraja

Australijanac je odšao do svoje druge pol-pozicije u karijeri, ujedno i druge na ulicama Monaka.

„Obavili smo pola posla, hajde sada da dovedemo ovo do kraja sutra. Bilo je dobro. U četvrtak smo poslali jasnu poruku i bili smo najbrži na svim sesijama. Ipak, trka je sutra i tek nakon nje možemo da slavimo. U meni još ima vatre. Do sada sam obavio savršen posao i sutra samo treba da ga dovršim“, izjavio je Ricciardo.

Slične teme

1. Mazda 2018 design contest
    Od Vocko u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 0
    Posl. poruka: 07.08.2009, 19:37

Members who have read this thread in the last 5 days: 0

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke