Strana 22 od 27 PrvaPrva ... 121718192021222324252627 PoslednjaPoslednja
Rezultati 253 do 264 od 316

Tema: F1 2018

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Vidi...mlad je, drzak, bezobrazan, nema porodice (zena i deca), uz to je jos i klinac i ne razmislja sta moze da mu se dogodi. Upravo zbog toga radi to sto radi. E sad....da si u pravu...jesi. Sa njim trkanje i jeste zanimljivije i on upravo daje ono sto ljudi ocekuju. A jos, kao sto vidis, nema respekta ni prema kome.
    Mene samo plasi, da ne napravi neko veliko, veliko sranje. Do sad je odradio mnogo toga i mogu ti reci da je imao i dosta srece. Pitanje je samo koliko ce mu tolerisati.

Ako se secas....i Hamilton je bio skoro isti on, sve dok nije preterao i dok mu jednom prilikom Niki Lauda nije skrenuo paznju da ce ili sebe ili nekog drugog ubiti, nastavi li tako. Nakon toga, stvari su krenule za njega u veoma dobrom smeru. Iskreno, ja ga ne volim, ali da je jedan od najboljih...pa, tu je u vrhu. E sad...recimo da Alonso ima neki malo bolji bolid....
    You can run, but you can't hide.

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Mercedes se pridružio Ferrariju u pretanjama o napuštanju šampionata

Kako Niki Lauda navodi postoje mogućnosti da od 2020. i nemački tim napusti Formulu 1.

Za sada samo je Ferrari na čelu sa svojim predsednikom javno izjavljivao da može da posle 2020. napustiti ovo takmičenje, ali sada i Mercedes se priključio ovim navodima. Glavni razlog za to jestu česta prepiranja timova sa novim vlasnicima oko budućih pravila koja trenutno sadrže drugačiji tip motora i uvođenje ograničenja budžeta.

“Postoji granica za svaku stvar. Moguće je da neko od nas napusti šampionat ukoliko stvari krenu da idu u drugom smeru.” kazao je Lauda.
    Baš tako se sada Mercedes sprema za svoju prvu sezonu u Formuli E.
    “Pre tri godine ja Formuli E ne bih dao šansu. Ali, vremena su se promenila. Ipak, Formula 1 je globalni projkeat koji odgovara našem brendu.” kazao je šef tima Toto Wolff.

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Toro Rosso otvorio vrata za Nireia Fukuzumija

Šef italijanskog tima izjavio je da će oni pre ili kasnije imati japanskog vozača u svojoj postavi.

Trenutno juniorsku ekipu Red Bulla čine Pierre Gasly i Brendon Hartley, koji od početka sezone ne uspeva da bude na onom nivou performansi koji se od njega i očekuje. Zbog toga Helmut Marko i dalje provodi dosta vremena u garaži tima dok se veliki broj medija bavi njegovom potencijalnom zamenom. Honda trenutno potpuno podržava trkačku karijeru Nireia Fukuzumija i Tadasuke Makina a izgleda da prvi pomenuti u ovom lancu ima veće šanse za trkačko mesto u Toro Rossu.

“Naravno da postoji veza sa Hondom, jasno je da ćemo mi pre ili kasnije imati njihovog vozača. Sve je u Fukazumijevim rukama. Mora da pokaže dobre performanse kako bi zaslužio šansu.” izjavio je Tost.

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Renault razmatra mogućnost prebacivanja fokusa na 2019.

Posle samo pet trka u sezoni francuski tim možda se uskoro okrene ka 2019.

Renault je u poslednjih par godina pokazao da ima veliku želju da se vrati u sam vrh Formule 1, ali po trenutim performansama tim se bori za sam vrh sredine grida. Tim iz Enstona ima nameru da se od 2020. bori za titulu, pa zbog toga tehnički direktor Bob Bell sugeriše da bi oni uskoro mogli da odluče da li će veliki deo svojih resursa usmeriti ka narednoj godini.
    “Mi trenutno razmatramo da li trebamo da redukujemo razvoj ovogodišnjeg bolida.” kazao je Bob Bell. “Još nismo odlučili jer smo trenutno u borbi za sam vrh u sredini grida gde nam je potreban konstantan razvoj. Zbog toga trebamo dobro da razmislimo.”

Član od
    05.06.2008
    Garaža
    Yugo 1.1 EFI
    Citirati Originalno postavljeno od Pro FX-Sniper Pogledati poruku
    Vidi...mlad je, drzak, bezobrazan, nema porodice (zena i deca), uz to je jos i klinac i ne razmislja sta moze da mu se dogodi. Upravo zbog toga radi to sto radi. E sad....da si u pravu...jesi. Sa njim trkanje i jeste zanimljivije i on upravo daje ono sto ljudi ocekuju. A jos, kao sto vidis, nema respekta ni prema kome.
    Mene samo plasi, da ne napravi neko veliko, veliko sranje. Do sad je odradio mnogo toga i mogu ti reci da je imao i dosta srece. Pitanje je samo koliko ce mu tolerisati.

Ako se secas....i Hamilton je bio skoro isti on, sve dok nije preterao i dok mu jednom prilikom Niki Lauda nije skrenuo paznju da ce ili sebe ili nekog drugog ubiti, nastavi li tako. Nakon toga, stvari su krenule za njega u veoma dobrom smeru. Iskreno, ja ga ne volim, ali da je jedan od najboljih...pa, tu je u vrhu. E sad...recimo da Alonso ima neki malo bolji bolid....
    Imamo prilicno slicno razmilsljanje
    Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Sta da ti pricam...i sam znas koliko ih je bilo poput njega

Nisam siguran, ali mislim da je on ubedljivo namladji vozac koji je starovao u F1.

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    Honda Civic
    Driver Age Place Race
    1 Max Verstappen 17 years, 166 days Ret 2015 Australian Grand Prix
    2 Lance Stroll 18 years, 148 days Ret 2017 Australian Grand Prix
    3 Jaime Alguersuari 19 years, 125 days 15th 2009 Hungarian Grand Prix
    4 Mike Thackwell 19 years, 182 days Ret 1980 Canadian Grand Prix
    5 Ricardo Rodríguez 19 years, 208 days Ret 1961 Italian Grand Prix
    6 Fernando Alonso 19 years, 218 days 12th 2001 Australian Grand Prix
    Kids in the back seat cause accidents, accidents in the back seat cause kids.

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Hvala Sri.

Najmladji je i bez iskustva. Da je dobar-jeste, ali daleko od odlicnog. Da nema respekta prema drugima - nema, pogotovo prema velicinama kakvi su Fetel, Hamilton, Alonso... Naspram njih, zaista treba jos puno da uci. On je mnogo gresaka napravio svojom krivicom, prosto preceni se. Kada vidi da ce ga neko prestici, ne daje ni mrvu prostora. Sece krivine i vise nego sto treba, tako da masu puta protivnik zavrsi van staze, a recimo kada on izleti, onda trazi najblizi put da se vrati nazad i ako se desi da opet izadje ispred protivnika, nece da mu prepusti poziciju. Takodje, jedno od pravila u F1 je da kada izadjes na pravac, imas samo jednom pravo da promenis stranu, dok recimo on to radi dva ili cak stavise tri puta. Imam osecaj da ponekad vozi, kao da je u video igri...a F1 to nije i glava je svakog trenutka u torbi.
    Zato me cudi koliko mu stvari tolerisu, a definitivno u Formuli 1 to ne bi smelo da se radi.

Mlad je, zasad dobar vozac (daleko bolji nego sto mu je otac ikad bio). Da je bez iskustva, jeste. Takodje, nije razborit kao ona trojica koju sam pomenuo gore na pocetku teksta, i to mu zadaje velike probleme, ali to ce se vremenom popraviti. Da smiri hormone, to ce morati nauciti, na laksi ili tezi nacin. Ali bez obzira na sve ovde sto napisah, da je uneo neku "zivost" u F1 - jeste. Mozda na neki bezobrazan nacin, ali je ipak uspeo.

Ostaje samo da nastavimo da gledamo i da se nadamo da ce biti jos zanimljivije, kao recimo nekada...
    Izmenio/la Pro FX-Sniper; 23.05.2018 u 12:59.

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    FIA i dalje proverava određene detalje oko sagorevanje ulja u motorima

Izgleda da saga sa sagorevanjem ulja u agregatima još nije gotova.

Iako su prošle godine definisana nova pravila oko količine sagorevanje ulja u samom motoru, FIA je na svoju adresu dobila još niz pitanja oko dozvoljenih granica koje treba da se poštuju na ovom polju. Sada se sav fokus prebacio na turbopunjač.
    Kako prenosi Autosport, jedan od Mercedesovih šefova za proizvodnju agregata Chris Jibert upitao je Charlie Whittinga da li se upotreba ulja dozvoljava u turbopunjaču i da li ovaj deo zapravo ulazi u računicu od dozvoljenih 0.6l na 100km. Takođe, isti izvor navodi da je FIA odgovorila potvrdno na ovo pitanje.

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Sainz: Hipermeka guma napraviće pravi lom u Monaku

Vozač Renaulta očekuje da će nova vrsta pneumatika učiniti vikend potpuno zanimljivim.

Iako se odavno znalo da će Pirellieva nova komponenta guma debitovati na VN Monaka, Red Bull, Williams i Renault rešili su da za svoje vozače selektuju 11 od 13 dozvoljenih setova hipermekog pneumatika, pa će tako pored njih imati samo po jedan set supermekih i mekih.

“Ova guma je totalno drugačija.” kazao je Sainz. “Lagano vam daje jednu sekundu po krugu i sa njom smo mogli da u Barseloni vozimo na limitu u trećem sektoru. Zbog toga ova komponenta može biti nešto specijalno u Monaku. Potpuno je sigurno da ćemo prisustvovati novom najbržem krugu. Kvalifikacije će zbog toga biti potpuno ludilo. Prošle godine je takođe bilo zabavno, jer smo imali novu specifikaciju bolida, ali sa još mekšim gumama biće nešto sasvim novo.”

Član od
    05.06.2008
    Garaža
    Yugo 1.1 EFI
    Zar nije ukinuto to pravilo promene pravca pri preticanju? Meni se cini da sad mogu da menjaju kako hoce.
    Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."

Član od
    11.01.2010
    Garaža
    Alfa-Brera
    Iskreno ne znam.

Ali zar ne bi bilo besmisleno...pokusavas da preteknes, a ovaj ispred ti ne da? Mada sam se cudio par puta...mislim da je upravo bilo tako kao sto ti rece.

Slične teme

1. Mazda 2018 design contest
    Od Vocko u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 0
    Posl. poruka: 07.08.2009, 19:37

Members who have read this thread in the last 5 days: 0

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke