Strana 3 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Rezultati 25 do 36 od 66

Tema: Pogon na 4 tocka

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 147
    Citirati Originalno postavljeno od b_samardzic Pogledati poruku
    Evo izvuceno iz cubsovog linka.

Shift on the Fly: this refers to an less refined and effective, older Subaru 4x4 system that allowed the driver to engage the four wheel drive as the car was moving. Last used on the 1994 Loyale, but also used on older GL, DL, Subaru, Brat etc. Not currently used on any Subaru.

Ipak je covek znao sta prica, delovao je ubedljivo.
    Ovo funkcionise i na L200 do odredjene brzine.

Član od
    04.05.2009
    Garaža
    Forester Turbo
    Zacudio sam se kad si napisao da L200 ima sve mehanicki i da rucno moras da aktiviras pogon. Mislio sam da je tu malo napredniji. Kontam da vozis manual i da automatik ima sigurno napredniji menjac.

Vezano za temu imam jos jedno iskustvo u praksi koje bih zeleo da podelim.
    Tokom svoje privatne voznje imam priliku da vozim po usponima, brdsko planinskim seoskim asfaltnim putevima i da na taj nacin testiram razne gume, automobile, pogone itd. Evo jednog prakticnog slucaja vezano za nove vs stare gume i 2WD vs 4WD pogon.

Imao sam priliku da testiram novog yarisa sa 20km na satu sa novim istog dana namontiranim sava eskimo gumama koje cak nisu ni preterano siroke, 175 mislim da je sirina tocka, pada sneg, ima 5 cm na asfaltu i ja krecem da se penjem na usponu od recimo 5%. Automobil se penje i nakon nekih 150 metara u jednom momentu prednji tockovi prestaju da odmicu, stavise, pocinju da se okrecu u mestu, na kraju proklizavaju, dobijam efekat sanki i vracam se unazad. Motam volan na levo da se zaustavim prema brdu pre nego zavrsim u jarugi. Na kraju se sve dobro zavrsava, udaram zadnjim levim tockom u bankinu i zaustavljam se. Srecom na autu nikakvih ostecenja. Stavljam lance i nastavljam putovanje. 2 nedelje nakon toga taj isti sneg na istoj toj relaciji je sad pretovren u led, a ja sam sa Foresterom i starim zimskim gumama koje su 2-3mm sare u proseku. Pocinjem da se penjem i penjem se bez ikakvih problema kao da na asfaltu nema sloj leda.
    SUBARU Forester XT, Legacy SUBARU Forester Sturbo TOYOTA Celica 4WDTurbo, Celica STi
    http://www.bud3.net/2011/08/white-lily-toyota-celica-awd-turbo/

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1
    pa kad je taj jaris tezak kao rezervni tocak na foresteru. A za sneg je bolje da gume budu sto uze.
    You know your in an E30 when when your gas gauge waves hello to you constantly.
    Welcome to the Internet, where everyone is a mechanic, and drives a 10 second car.
    Speed's just a question of money. How fast you wanna go?

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1
    Jedino sto mozda redukocanjem na lo se mozda speruje centralni diferencijal.
    viđao sam da se dora a i drugi nerviraju kad ti nesto mlatneš, sad razumem.

Sta je redukcija?
    Sta je šper?
    Welcome to the Internet, where everyone is a mechanic, and drives a 10 second car.

Član od
    02.04.2005
    Poenta price je bila da na starim subaru vozilima postoji rucica za aktivaciju zadnjeg pogona. Podatak nisam proveracao vec cuo od coveka u boleču. Covek kaze da kad ide uzbrdo i pocne da proklizava samo povuce rucicu i ukljuci zadnji pogon i auto ide bez problema. Onda su se pobunili da subaru ima konstantan pogon na svim tockovima.
    Dosta dzipova ima uz redukciju pogona ujedno i blokadu centralnog diferencijala pa nije preporucljivo voziti na tvrdoj podlozi.
    Ponesen tom idejom zasto bi auto koji ima pogon na svim tockovika iso bolje po snegu ako se redukuje prenos? Verovatno se ujedno speruje ili blokira centralni dif.
    Ipak smo na kraju nasli podatak da se kod starijih modela mehanicki ukljucuje zadnja vuca.

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1
    samo kazi ne znam i resen problem, sto se ukopavas jos vise.

Član od
    02.04.2005
    Mnogo ljudi na frilenderima skida zadnji kardan i vozi bez njega i tvrde da manje trosi. Meni je princip bio potpuno nejasan. Na klasicnom pogonu 4x4 bez kardana auto nebi ni mrdnuo sa mesta.
    Sad sam procitao da je njemu zadnji pogon prikacen preko visko kvacila mehanickog bez elektronike. Slicno kvacilu na motociklima. Lamele u kucistu paralelno poredjane. Svaka druga je vezana za menjac a ostale za zadnji kardan. Kuciste napunjeno silikonskim uljem. Svaka greska u odabiru gume uzrokuje stradanje tog sklopa. Kazu da je skup za remontovanje pa zbog toga preventivno skinu zadnji kardan.

Član od
    29.01.2006
    Garaža
    Audi A3
    Unosi bloga
    1
    pa 'ajde nadji sta je šper, sta je diferencijal, sta je transfer case(razdlenik, razvodna kutija, ne znam ni kako bi to preveo), sta je redukcija.

a ako napises nesto u svom maniru sto ne odgovara na ova pitanja, neces vise pisati.

Član od
    30.01.2007
    Garaža
    Cuore Sportivo 147
    Citirati Originalno postavljeno od vojislavbb Pogledati poruku
    Zacudio sam se kad si napisao da L200 ima sve mehanicki i da rucno moras da aktiviras pogon. Mislio sam da je tu malo napredniji. Kontam da vozis manual i da automatik ima sigurno napredniji menjac.
    Manuelni je menjač, i pored ručice menjača ima još jedna koja služi za uključivanje 4x4 pogona i svega drugog.
    Kliknuti na sliku za veću verziju 

Ime:	2012-11-21 13.47.19.jpg 
Pregleda:	23 
Veličina:	72,0 KB 
ID:	2966

Član od
    02.04.2005
    Sper je uopsteni izraz za manje ili jace blokiran rad diferencijala. Nacini izvodjenja su razliciti.
    Diferencijal je razdelnik snage sa jedne na dve osovine uz mogucnost da se broj obrtaja izlaznih osovina razlikuje.

Sve ove tehnologuje sem upotrebe kocnica za simupaciju spera su odavno primenjivane. Sve je izmisljeno pre vise od 50 godina. Radio sam u fabrici rudarske opreme gde smo remontovali reduktore.

A zasto bi me banovao? Mislim kad nekog prozoves bar daj jedan argument kao razlog. Forum je slabo posecen i vecina ljudi koji nesto znaju je oterana verovatno zbog kompleksa urednika foruma. Volja ti radi kako hoces. Matija Beckovic je lepo napisao da mi srbi treba sve besede da zamenimo sa dve reci super i jebote. Jos ako ubacimo po koji veznik pa iskombinujemo bicemo in. Pozdrav za imagunarnog coveka koga i ne poznajem licno pa ne mogu ni da se naljutim ako me banuje.

Član od
    09.11.2017
    Garaža
    Mercedes W124 E250D
    Stvarno ni ja ne vidim razlog da se ljudi « teraju » odavde, podcenjuju ili bilo sta drugo. Nije svako naucen. Da ljudi nisu pisali o ovome, veruj ja ne bih i dan danas znao toliko o awd sistemima.
    Taman i da si Aleksandar Vucic, ako nemas sta pametno da napises vezano za temu, ne mesaj se, chubs!
    Hvala Bogu da ima onih koji znaju i onih koji zele da nauce ili upotpune znanje.

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Član od
    24.10.2004
    Garaža
    FIAT
    Unosi bloga
    4
    Svi pametni forumi su manje više ostali bez teksta zbog društvenih mreža a i zbog pametnjakovića koji sve znaju pa na kraju stručnjacima dopizdi da se preganjaju... Urednici ili urednik nema šta da se natežu ili kompleksira ali pamtnjaković ima. Posao urednika je da upozori pametnjakovića da oladi a posao pmatnjakovića je da izigrava šiptara i viče to je nepravda.
    Kao što vidiš po ko zna koji put opet se sa tobom vodi rasprava, nije mi jasno što ne sa drugima, verovatno si ti u pravu a svi ostali nisu...
    Ovde se piše nešto pametno, samo ne znam šta...

https.autogas.rs

Strana 3 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

1. Auto i elektricni pogon
    Od Probisvet u forumu Elektro odeljenje
    Odgovora: 25
    Posl. poruka: 05.06.2007, 00:37
  2. Yugo na elektricni pogon za 800$ ?
    Od Blackeyed u forumu WasteGate (odušak)
    Odgovora: 1
    Posl. poruka: 30.05.2007, 21:14
  3. NOVA BUBA NA MLAZNI POGON
    Od *Egon* u forumu Opšte diskusije o automobilima
    Odgovora: 10
    Posl. poruka: 08.04.2006, 00:21
  4. ELEKTRO POGON
    Od @lix u forumu Lakši tuning
    Odgovora: 41
    Posl. poruka: 21.10.2005, 15:26
  5. Godisnja taksa za vozila na pogon na gas!
    Od ada u forumu Autogas (razno)
    Odgovora: 42
    Posl. poruka: 30.08.2005, 04:21

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •